reklama

Divoké větry

V zadání soutěže je jedno téma, které mně zaujalo. NEJvětší protivítr, který jsem zažil. Tak jsem se rozhodl, že Vám popíšu své zážitky s největším fukejřem, co jsem potkal.
Bylo to, jak jinak, opět na Krétě. V rozličných průvodcích o tomto ostrově se můžete dočíst o divokých větrech zvaných…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 02.04.2012
Autor: Zden42
  • Re: Divoké větry

         

    Vitr na kole umi byt neprijemny, zazil jsem i vichr ve SportGasteinu (konec lonske sezony), kdy jsem na sjezdovkach sotva jel po cerne dolu a Alice misty i bruslila. Ale nejhorsi je potkat vichr na vode (turisticke). Prestanes padlovat a couvas. To Te na kole nepotka. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Já jsem jednou jel po lese a předemnou jel jezdec na koni, když jsem byl za ním že ho předjedu tak si kůň usr....To byl ale vítr a ten smrad....Horší protivítr neznám.To bych radši jel v bouřce než za koněm.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Divoké větry

         

    Hezky napsané :-)
    Já vzdal kvůli protivětru jedenkrát - cca před pěti rokama jsem jel z Třeboně na Nové Hrady a dál do Rakous a to, co válo proti mě, jsem nikdy jindy nezažil. Takže jsem v určité fázi uhnul o 90 st. doleva na Suchdol a měl jsem to aspoň z boku. A do Rakous jsem jel den poté.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      A ještě dotaz: potápíš se tam s bombou na zádech nebo šnorchluješ?

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Divoké větry

             

        Jenom s ABC(odborný název pro šnorchlování) a s harpunou.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2012
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Asi nejhorší protivítr jsem zažil, když jsme jeli z Nakoláckého srazu na Křivoklátě. Vymysleli jsme, že než čekat v Děčíně na vlak, bude rychlejší jet do Bad Schandau, odsud cyklobusem nebo vlakem domů. A v labském údolí začalo tak foukat proti, že na Labi byly vlny se zpěněnými chocholy. Prostě se ten vítr nacpal do trychtýře, co směrem od Pirny vytváří labské údolí a někde u státních hranic už to bylo k nevydržení. Neustále jsem se snažil vytvořit nějaký vzduchový pytel, aby to Bětka vůbec ušlapala, ale neumím jezdit v háku a ona tím míň. Těch 20 km jsme jeli snad přes dvě hodiny.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    A pak že nejsi spisovatel :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Zazil jsem vitr, ktery me zastavil v klesani pres 12% (pokud se nepletu, takove, kde se umistuje ta dopravni znacka "pozor, kopec jako blbec"). Proste pokud jsem neslapal (na lehky prevod), tak bylo kolu uplne jedno, ze se nachazi na dolu sklonene rovine, kde bych normalne mel mit smrt v ocich a problem vubec to ubrzdit. Proste by se klidne zastavilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      To jsem zažil ne jednou...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      o klesání mi ani nemluv:-)))) já jel na kole z kopce v Rakousku který měl 28% a nebyl tam asfalt.Dole na štěrku jsem tehdá udělal asi 8 metrů dlouhou lajnu jak jsem zamáčk brzdu.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2012
      Autor: chopper
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Jedna "protivětrná autobusová zastávka" .Prostě si jí otočíš tak aby na tebe nefoukalo.Vyfoceno v Pobaltí asi před 5lety.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2012
    Autor: rambousek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      vyborny!

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2012
      Autor: Andrej
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Nebylo to sice na kole, ale stálo to docela za to. V jedné bouřce jsem kvůli větru ani nemohl odbočit s motorkou na pumpu, abych se schoval. A pak jsem před nějakým časem autem projížděl "Kyrilem" po D11. Bylo to docela zajímavý divadlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2012
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Jednou v Rakousku jsem zažil nechutný fukeř. Nejspíš jenom nějaký místní föhn, protože o údolí vedle to nefoukalo. Zato stačilo sjet do toho "správného" údolí a jel jsem proti větru s bídou 15km/h, kukuřičná pole se vlnila a důchodci kola po rovině proti větru raději tlačili.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2012
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      Nemohl´s tlačit hendikepován věkem, viď!?
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2012
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      Tak to mi připomenulo jednu krásnou povánoční scénku někdy před dvěma roky. U Chocně je taková pěkná otevřená rovinka a na ní vedlejší rovná silnička od sídliště. Bylo tehdy docela teplo, ale větrno. Já jel ku Chocni proti silnému větru, sotva jsem hrabal vší silou, ale jel jsem. Proti mě dvojička mladě důchodového věku na vánočních fungláčích uháněla s přehledem a úsměvem na rtech...a po cca 300 metrch na křižovatce obraceli k domovu. Na konci rovinky jsem se ohlédl a viděl jsem, že se asi moc pěkně prošli :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Divoké větry

         

    Zdenku můžeš v takovým větru normálně dýchat? Nebo jsi nasadil šnorchl? Já mám v prudkém větru problém se nadechnout, jako bych měl vyraženej dech. S námahou a zadýcháním to nesouvisí.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      Šnorchl by nepomohl. Při rychlém proudění vzduchu vzniká v zúžených místech podtlak (aerodynymické paradoxon). Okolo proudící vzduch z tebe vzduch vlastně vysává.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2012
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Divoké větry

             

        Tvoje profese mě připomněla, že mi tenhle týden vykládal chemikář, jak procvičoval značky prvků.
        Když došlo na železo, ozval se žák Deméter a prohlásil: "5 korun za kilo." :)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2012
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Divoké větry

               

          Jediný prvek, jehož značku si naši zámečníci pamatují, je značka mědi.
          (Mnemotechnická pomůcka: Kup rum!)

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2012
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Divoké větry

           

      Já jsem nedýchal. Já jsem funěl jak lokomotiva a lapal po dechu, protože hrát si na přetlačovanou s Chuckem Norisem, to dá zabrat. Nebylo to takové jako když vystrčíš hlavu z rozjetého rychlíku.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024