reklama

Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

Mám takový problém - velký těžkosti mi dělá nandání pevných zesílených protiprůrazových plášťů "28" na krossové ráfky. Teď v sobotu v noci jsem nandaval jeden Continental Touring Plus - a skoro jsem u toho porodil! Plastové montpáky se ohýbaj, ruce jsem měl sedřený. Sice tyhle pláště by měly být odolné vůči píchnutí, ale kdybych přece jenom píchnul, tak to na cestě snad ani neopravím, protože stáhnout ho zpátky dolů přes ráfek je taky úděsný...
Tak si myslím, že možná dělám nějakou zásadní chybu, ale nevím jakou. Máte s tím někdo zkušenost?
Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 26.03.2012
Autor: Airline
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Tyjo něco podobnýho jsem zažil při prvním obouvání Marathonek, ale když jsem pak stahoval podruhý, potřetí, tak už to šlo výrazně líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Plastový montpáky jsem zahodil, mám jen kovový. A jde mi to furt dobře. Zrovna včera jsem byl nucen si to vyzkoušet.
    A když něco jó drhne, tak namydlit!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Blbě, moc blbě. Aspoň mně kdysi silničkový 622 na původní favoriťácký ráfky. Musel jsem použít dvě sady montpák, mejdlo a kousek po kousku to pak šlo. Ale toho adrenalinu! A když jeden konečně seděl, byl tak těsnej, že tam nešla procpat duše. Po procitnutí z mdlob šel nůžkama na plech dolů jako víno. Rubeňácký tam jdou trochu líp.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      Mýdlo jsem použil také, ale nic to nepomohlo. Trvalo mi to tak dvě hodiny, než se to povedlo. Tohle se stát na cestě, tak to je na odtah.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    No, tyhle pláště neznám a snad nebudu popisovat všeobecně známou trivialitu, ale...

    Vypustím duši a patku pláště v 1/2 obvodu (naproti místu sundávání) natlačím do středu ráfku, kde je nejhlubší. Tím se ušetří délka patky, která pak v místě sundávání pomůže a pláště sundávám většinou i bez montpáky a nasazuji jen s jejich lehkou dopomocí.

    Jo, když se snažím natlačit patku tam, kam potřebuju, tam často mrška uhýbá, ale vždycky si nakonec dá říct.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: dusann
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      Tohle tady nefunguje. Už jsem se rozhodl, že až ojedu ty protiprůrazové, tak budu používat normální, které jsou poddajnější. Dík.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2012
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

             

        No, vlastně si chabě vzpomínám, kdysi se plášť bránil obzvlášť tvrdošíjně - to jsem ho pak v pozici 'střed ráfku' zajistil tím, že jsem 1/3 kola natěsno v úzké spirále ovázal motouzem, aby patka držela tam, kde jsem ji při sundávání potřeboval. Tuším, že to pomohlo, ale byl to nějaký divný plášť.

        Možná to chce na to ev. pamatovat už při volbě ráfků. Úvaha mě vede k tomu, že větší rozdíl mezi spodním okrajem patky a nejhlubším místem ráfku je výhodou.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.03.2012
        Autor: dusann
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      ...podle popisu airline duši vypustil- ale tu svoji :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    blbě Sire, blbě. Na proti průrazovejch Marathonkách, jsem za pomoci spousty sprostých slov dvě plastové montpáky zlomil (při jedné výměně) a od tý doby mi nesmí do garáže. na cestách mám v nářadí lehký kovový a doma, když naní zbytí na to použiju kleště, který mají takovej příhodněj tvar rukojetí:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Zažil jsem to podobně jako ty. Myslím si, že jsem celkem technicky zdatný, ale obout takové pláště v 26 palcové variantě, to jsem se fakt zapotil. Dlužno poznamenat, že za celou jejich životnost jsem řešil jediný defekt na nich - byly na D. kole. Co mi pomohlo ais nejvíce byly kovové montážní páky, které jsou pevnější a současně tenčí, ale kdybych si měl vybírat do budoucna, tak se podobným plášťům raději vyhnu, ta námaha za to nestojí.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2012
    Autor: m
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Poslední dobou se mi nic takového nestalo, ale kdysi ještě na favoritu ano. Nešlo po dobrém, šlo po zlém. Vzal jsem na plášť dva, posléze tři velké ploché šroubováky místo montpák a bylo to. Je to sice nečestné a nesportovní a lze aplikovat jenom doma v dílně (na cestách tolik nářadí nevozím), ale zvítězil jsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2012
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    Tak to, čeho jsem se obával, se stalo. Dneska při návratu z práce jsem pocíti, jak mi "plave" zadek - píchnul jsem zadní protiprůrazové pneu. Na E55, u odbočky na Pyšelku. Hladký asfalt, nikde nic - a stejně se to stalo. Vzduch utekl velmi rychle, sice jsem zkusil dofouknout, ale marně. Než abych se s tou úzkou tvrdou gumou trápil na místě, tak jsem těch pět kiláků domů dotlačil :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2012
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      Sis měl zavolat pro odvoz tím novým mobilem. Nebo je fakt čokoládovej?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

             

        Básníku - já před časem někam založil můj notýsek s telefony + mejlovými adresami, dávám to zase dohromady - prosím Tě, můžeš mi poslat svoje číslo na můj "nečokoládový" mobil pro seniory? Mám 721 781 857. Rád bych s Tebou něco domluvil. Dík :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2012
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

             

        Vždyť jsem mu hned poslala SMS, zda něco nepotřebuje. Třeba, že pro něj dojedu. Jenže, Ai ty SMSky nečte. Zjistil to až po deváté večer, když jsem mu to řekla.
        Ona procházka je někdy zdravá :-)))
        Třeba si pořídí jiný plášť - lepší. :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2012
        Autor: Ane
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

               

          A divíš se? Když mu koupíš telefon na který jeho IQ nestačí?

          [ Zpět ]
          Datum: 05.04.2012
          Autor: Zden42
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                 

            Možná je to opačně, IQ toho telefonu nestačí Aimu a to je pak domluva tak nějak za roh.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.04.2012
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                 

            To je jeste dobry. Znam par jedincu, kterym v IQ slapou na paty automaticky pracky.

            [ Zpět ]
            Datum: 07.04.2012
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      To máš za to, že rozbíjíš osvěžovače vzduchu.
      Zločin a trest.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

         

    U montáže a demontáže plášťů je nutný hlavně správný postup. Já si většinou vystačím s plastovými monterpákami, ale někdy jsou potřeba kovové. U kovových ale bacha - z výroby mají většinou ostré hrany a při jejich použití si koledujete o poškození patky pláště. Tudíž před prvním použitím je třeba hrany kovových monterpák pilníkem pěkně zaoblit.

    1/ SUNDÁNÍ PLÁŠTĚ.
    Je třeba co nejvíce vypustit duši. Když máte vzdorovitý plášť, tak vyšroubujte i z autoventilku kompletně vnitřek. Galuskovým ventilkem se dá duše vypustit dobře. Sundávat plášť začínejte OD VENTILKU - a to proto, že patku pláště je třeba po co největší části obvodu kola "nahnat" doprostřed ráfku, kde je ráfek nejhlubší, aby se pak plášť v místě vyndávání z ráfku uvolnil - no a u ventilku patku pláště do středu ráfku nedostanete, protože tomu brání ventilek.
    Takže nasadíte monterpáku pod plášť vedle ventilku a trochu zaberete. Monterpáku držíte "v mírném záběru" a druhou rukou se snažíte nahnat patku pláště po obvodu kola do středu ráfku. Přitom cítíte, jak se plášť v místě záběru monterpákou uvolňuje a monterpáka čím dál více vysunuje patku pláště z ráfku. Pak monterpáku zaháknete za špici. Vezmete druhou monterpáku, nasadíte pod plášť na druhé straně ventilku a postup opakujete (včetně nahánění pláště do středu ráfku - někdy si z počátku úplně nesedne). Když ta druhá montepáka nejde pod patku pláště zasunout, tak tu první monterpáku odháknete ze špice, trošku povolíte, nasadíte druhou monterpáku a zabíráte oběma monterpákama najednou při současném nahánění patky pláště do středu ráfku. Jakmile už máte pláš vyhozený z ráfku ve dvou místech, tak už je většinou vyhráno. Vyháknete první použitou monterpáku, přesunete ji za druhou monterpáku a postupujete obdobným způsobem dále, až je plášť venku. Nebo obě monterpáky necháte zaháknuté a použijete třetí monterpáku (doporučuji sebou na kole vozit 3 montepáky).
    Nejdůležitější je při sundávání pláště začínat vyndávat plášť u ventilku a nahnat patku pláště po celém obvodu do středu ráfku.

    2/ NASAZENÍ PLÁŠTĚ
    Plášť začínáte nasazovat na protější straně ventilku a končíte s nasazováním u ventilku. Opět je důležité při dokončování nasazování u ventilku nahnat patku pláště po celém obvodu do středu ráfku. A teď jedná hodně DŮLEŽITÁ věc - než plášť u ventilku definitivně nahodíte, tak musíte ventilek ZATLAČIT CO NEJVÍCE DOVNITŘ RÁFKU - prostě aby nekoukal ven - a pak dokončete nasazení pláště. Jde o to, že když ventilek nezatlačíte, tak si velmi pravděpodobně skřípnete duši u ventilku pod patku pláště. Plášť pak dobře nesedí, je na něm boule a časem vám procvakne duši. V servise se s tímto problémem setkávám dost často.
    Plášť jde tímto způsobem nasadit většinou pouze rukama, pouze u hodně vzpurných plášťů si pomůžete monterpákami.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.04.2012
    Autor: Jihra
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

           

      Dobře popsané a souhlas v plném rozsahu.

      Doplním pár méně obvyklých situací:
      - UST pláště (opravdu UST, ne jen tubeless ready). UST patky jsou výrazně širší + se dělají těsnější (více se hlídá, obvod pláště v místě patky, aby nebyl moc volný a spolehlivě fungoval bez duší), což celou situaci komplikuje (pokud jsou to jen TLR patky, tak ty jsou také těsnější a pogumované, ale široké jsou jen jako obyč patky, takže to jde snadno). Jak jsou ty patky širší, tak se pořádně obě současně nevejdou do středového žlábku ráfku (hlavně u ráfků 19mm vnitřní šířky a užších, u širších je to už lepší).
      První patka při nasazování pláště se tedy ještě nasazuje celkem dobře, ale druhá u některých kousků může být oříšek.
      Tady je nutné si opravdu pohrát s usazením ve středovém žlábku a to tak, že tu druhou patku, kterou nandavám na ráfek se snažím po celém obvodu zatlačit do žlábku tím, že tu druhou již nahozenou patku tlačím ven.
      Postup končit nahazování u ventilku a sundavání začínat u ventilku tu platí obzvlášť, UST ventilek zabere celý vnitřní žlábek a patka jak je širší, tak o to více musí být mimo žlábek v místě ventilku
      - silniční UST pláště (Hutchinson Fusion 3) na UST silniční ráfky (např. Fulcrum a jejich 2-way Fit), tohle je asi nejhorší co jsem kdy pro nasazování měl v ruce; je to podobné jako ten předchozí případ s tím rozdílem, že ráfek a středový žlábek je ještě užší a patky ještě tužší (musí zajistit spolehlivé udržení bez duší na ráfku při velkém tlaku).
      Cokoliv jsem vždy nahodil plastovou montpákou (většinou ani nejsou třeba vůbec když se pečlivě dodržuje správný postup a opravdu pečlivě usazuje do středového žlábku ráfku), Fusion 3 byl první případ, kdy jsem zlomil 5 plastových montpák než jsem ty pláště dostal na ráfek (druhou patku pláště, první ještě jakž takž šla).

      [ Zpět ]
      Datum: 07.04.2012
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

             

        Ty silniční UST pláště jsem při tom lámání montpák měl i namazané mýdlovým roztokem aby to lépe klouzalo.
        Nafouknout šly snadno, naopak jsem musel ještě přimazat, aby i při maximálním povoleném tlaku zaskočily patky pláště do patek ráfku.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.04.2012
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

               

          Tak dneska ráno jsem vstal brzy a šel vyměnit duši, co jsem píchnul v týdnu cestou z práce. Po prvotní zkušenosti s nandaváním toho protiprůrazu jsem byl připraven na poměrně velmi těžký porod, vpodstatě jsem počítal i s císařským řezem (kdy nebylo vyhnutí :-) ).
          Vše proběhlo bez problémů. Klasické plastové montpáky se sice ohýbaly, ale syn dovezl od Šírera z takového pevného plastu - a tím to šlo jak po másle. Novou duši + plášť zpátky do ráfku jsem usadil bez problému (zřejmě se už patky pláště trošičku vytáhly), nemusel jsem použít ani mýdlo.
          Ale ta největší bomba: píchlá duše ani tak nebyla píchlá, jako doslova "protržená". Někde na hladké asfaltové krajnici E55 jsem najel na cca 25 mm dlouhý pevný stvol trávy, vpodstatě zdřevěnělý, 1 mm průměr. Ten vjel do pláště jako nůž do másla - propíchnul duši oboustranně, přičemž místo vpichu má průměr asi 3 mm a "potrhané" okraje, protilehlá dírka už je hladká.
          A člověk by řekl, že tyhle pláště ptoti tomu budou odolné...

          [ Zpět ]
          Datum: 09.04.2012
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                 

            Protiprůrazové pláště, které propíchne stéblo trávy?
            To je dost smutný, raději zůstanu u obyčejných.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.04.2012
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                   

              Já také a o trávu nepíchám...

              [ Zpět ]
              Datum: 09.04.2012
              Autor: Valdek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                   

              No budeš se divit ale Já jsem píchnul tak blbě ,že jsem trefil trn asi z růží presně mezi vzorek a projel skrz.To se mě nestalo aby trn zůstal v plášti.Naštěsti vždy projedu plášt rukou a byl tam

              [ Zpět ]
              Datum: 09.04.2012
              Autor: Alban
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                     

                Na bajku tahám po defektu trny z pláště dost často, onehdá vzadu byl trn i skrz figuru vzorku - jo už jsou dost ojeté. Ale to mám defakto závodní slupky - RaRa.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.04.2012
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                       

                  Lidi zlatý, kudy to všichni jezdíte ? Přes zámek šípkový Růženky ? Ať dělám co dělám, žádnej zlomyslnej trn jsem ještě nepotkal...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 09.04.2012
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                         

                    Roste u vás tolik akátů jako u nás?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 10.04.2012
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                           

                      Podél labský ve východním Německu je akátů plno, někdy jsem měl pocit že je tam kolem cyklostezek schválně sázej. A po větru větvičkama na stezce nastláno. V severním Německu tolik ne.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.04.2012
                      Autor: básník
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                           

                      Kde myslíš "u nás" ? Jeseníky, Orlický, Krkonoše, Jizerky, Krušný, Beskydy, Železný, Šumavu, nebo nějaké to podhůří ? Akát asi ani nepoznám, takže proto ho nejspíš ignoruju i pláštěma :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 10.04.2012
                      Autor: ronda
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                 

            Divný. Nestřelil tě někdo ze vzduchovky?

            [ Zpět ]
            Datum: 09.04.2012
            Autor: básník
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                   

              :-) To stéblo jsem si schoval, někdy Ti ho ukážu.

              [ Zpět ]
              Datum: 10.04.2012
              Autor: Airline
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                     

                Slo by vystrelit ze vzdychovky?

                [ Zpět ]
                Datum: 10.04.2012
                Autor: Murphy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak nandat a sundat "těsný" plášť :-)

                       

                  Jen kdybys měl hodně velké trápení.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 10.04.2012
                  Autor: Zden42
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024