reklama

Dětské kolo 3roky

Můžete mi prosím někdo poradit. Právě budeme slavit 3narozeniny a jako dárek chceme dětské kolo.

Chtěla jsem se zeptat, jestli to není na dítě ještě moc brzy, někdo mi říkal, že je lepší na kole začínat až tak od 4let??? Vybrala jsem si http://www.skibi.cz/detska-kola-12/ a tam píšou dokonce od dvou let, tak si nejsem jistá.

Potom jestli někdo má s těmi dětskými koly Specialized zkušenost, určitě chceme něco kvalitního a nechci kupovat nějaký šunt a radši si připlatím.

Díky za všechny rady.

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2012
Autor: orsi
  • Re: Dětské kolo 3roky

         

    Tak k těm začátkům:
    dceři jsou 3 a čtvrt (je lednová). Loňskou sezonu jsme pořídili tříkolku (klasickou, s řetězem) a odrážedlo 12. Obojí poctivě střídala podle nálady svojí i naší a přesně podle teorie se na tříkolce naučila princip šlapání a na odrážedle rovnováhu a základní ovládání.
    Cca před měsícem jsme pořídili 12 kolo (chvilku jsme přemýšleli rovnou o 16, ale tam nedosáhla ani na šlapačky v dolní poloze). Kolo máme půjčené bez postranních koleček. Hned poprvé sedla, po poštouchnutí při rozjezdu v pohodě držela balanc i směr a ujela pár desítek metrů. Teď, po pár trénincích, už neumí jenom brzdit šlapačkama, když je to z kopečka. Zvládá jízdu, zatáčení, zastavení bez pádu kola nebo sebe a rozjezd (přesně v tomto pořadí se to učila). Pouze z kopce se bojí a trošku zmatkuje, ale to je jen otázkou ještě jednoho "kroužení" kolem baráku (jak já se tu minule proběhla;o). Ještě k té době učení - jsme omezeni tím, že aby mohla dcera jezdit na kole, musí mi někdo hlídat prcka, který to právě rozchodil. Čili těch "tréninků" bylo tak dohromady 5.

    Tedy rady za mne- pokud není dítko vysloveně levé a na kolo se těší, brzo není. Kolo bych předala bez postranních koleček - v prvotním nadšení ho bude chtít vyzkoušet tak, jak je, a když se zadaří, můžete mít o starost míň (myslím odnaučování koleček) - zvlášť, pokud už někdy jezdil/a na odrážedle.
    Přimontovat kolečka koneckonců můžete vždycky. Ale uznávám, zase "výhodou" koleček je, že se kolo dá táhnout na provázku (s dítětem či bez), a dítko v tuto chvíli nebude potřebovat až tak asistenci (později se tomu stejně nevyhnete a nevím, jestli není horší to zbavování se koleček).

    Značku neporadím, my máme po třech? dětech, Jediné, co zlobí, je kryt na řetěz, který je popraskaný a když kolo spadne na zem jedním způsobem, začne rachtat (jedno klepnutí to spraví;o). Na odkazech jsem koukala, že některá mají kryt na řetěz jen "poloviční" - to by tuším dle zákona nemělo být kvůli bezpečnosti (ale zase by se spadlý řetěz dal nasadit i bez šroubováku).
    Možná ještě, pokud je dítko drobnější, pod nějakou záminkou bych vyzkoušela, jestli třeba nebude vadit ta štangle, ale to je jen teorie.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2012
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské kolo 3roky

           

      My používáme 12" Blesk vyráběný kdysi Kovodružstvem v Žebráku, dědíme ho po generacích a stále mi přijde nepřekonaný. Ve 2 letech jsem namontoval balanční kolečka, ve 2.5 z něj udělal odrážedlo demontáží klik a nasazením kloboukových matek na střed, ve 3 letech už jezdí normálně. Nejmenší fixka s nízkým nástupem, která uveze i spolujezdce ;)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2012
      Autor: cobic
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dětské kolo 3roky

           

      Evcas, díky moc. Myslím, že je to vyčerpávající. Bez těch koleček to určitě zkusíme.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.03.2012
      Autor: orsi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024