reklama

Neusiedler See

Ke konci roku 2008 jsem se cirka po 5 letech vrátil do sedla kola a dobře jsem udělal. Začátky byly velmi těžké a nevěděl jsem jestli mě to znovu chytne a navíc jsem přesně nevěděl co chci jezdit-horské, cross, silnice. Kdysi jsem jezdíval i závodně silniční cyklistiku, ale to mi bylo 17 let a pak…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 02.03.2012
Autor: dalinv
  • Re: Neusiedler See

         

    Fotky pěkné, ale poněkud zbytečně moc. Chybí popisky podle kterých by se dalo orientovat o průběhu trasy. Rovněž postrádám místo startu.
    V dubnu pojedu do Burgenlandu taky. Do Blavy to plánuju kolem Moravy a dále též po cykloztezkách. Bude to moje 4. cesta do těch končin.
    Netvor

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2012
    Autor: Netvor
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neusiedler See

           

      Jakmile jsem přijel domů, tak jsem na to taky hleděl jako puk a měl jsem necelých 800 fotek:D Fotečka sem, fotečka tam a je to..a to jsem prosím ještě stihl několik desítek pomazat. Takže i bez popisků bych tu cestu jel jen podle fotek-ono dělat ke každé fotce popisek-to bych asi nezvládl.

      Prostě se musím naučit fotit ty nejdůležitější fotky-jen které to jsou..mě v tu chvíli přišlo důležité všechno:o)) Nedovedu si představit že bych jel někam na měsíc!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2012
      Autor: dalinv
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Neusiedler See

             

        Když dojedeš domu,tak nech fotky týden ležet na kartě a nekoukej na ně!Opadnou emoce a snáze se vybere to podstatný.Záleží taky pro koho fotíš.Pro sebe,nebo popis trasy,děláš si jen obrázky a nemusí zaznamenat konkrétní místo,oblast?V tomto byl film přínosem,necvakalo se jen tak.Představ si,že by tě někdo umučil 772 fotkami na besedě o této cestě!Prozatím mohou být důležitý ty,co tam budou jen jednou.Sám se potřebuji spíš učit,než radit,ale tak mě to jen napadlo.Sám jsem za 100dní nacvakal jen 60 fleků,ale já jsem lenivej jak veš...!

        [ Zpět ]
        Datum: 12.03.2012
        Autor: sete
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Neusiedler See

         

    V roce 2001 jsem absolvoval tuto trasu.
    Na Moravské pole a do Burgenlandu

    27.4. - 1.5. 2001

    Jsa vzdělán Palackým a četbou Haškova Švejka, rozhodl jsem se proto, navštívit místa bojů, které svedli v roce 1278 na Moravském poli český král Přemysl Otakar II. s Rudolfem I. Habsburským a v roce 1914 v Királyhidě Josef Švejk spolu se sapérem Vodičkou, kteří , jak psal tehdejší Pester Lloyd, přepadli a trýznili tamnějšího obchodníka Gyulu Kákonyie. ( Skrytou pohnutkou ovšem byla i zvědavost, zda se ve městě dosud nachází bordel U kukuřičného klasu, který jsem chtěl poctít svou návštěvou, stejně jako arcivévoda Štěpán při velkých manévrech u Šoproně v roce 1908.) Jelikož mi zbyly po zimních tábořeních čtyři konservy, tři paštiky, sardinky a několik polívek v pytlíku, přibalil jsem do ruksaku ještě štangli vuřtu a vyrazil jsem v pátek ráno na výše uvedenou cestu. Využil jsem zjednodušené dopravy a za 16 Kč jsem dopravil kolo přes Brno do Břeclavi. V 11 hodin jsem opustil břeclavské nádraží a vydal se k nejbližšímu obchodu, kde jsem koupil pecen chleba a několik Radegastů v plechu, vše přidrátoval ke kolu a v poledním horku se vydal na hraniční přechod Poštorná - Reinthal. Z obav, aby mi rakušáci nezabavili potraviny, jsem financům řekl, že jedu kolem Dunaje do Budapešti, ale vše proběhlo hladce. Za minimálního provozu, ale proti silnému větru jsem ujížděl kolem řeky Moravy přes Hohenau k obci Dürnkrut (Suché Krůty). Zastavuji na Moravském poli u památníku bitvy, kde 26.8.1278 v prohraném boji ztratil zradou život český král Přemysl Otakar II. Uchyluji se na lavičku do stínu a posiluji se na další cestu, která nebude lehká, jelikož slunce peče a už to cítím na kůži. (1.chyba - nevzal jsem si krém). V podvečer zastavuji v městě Marchegg, kde jsem se rozhodl přespat. Zajíždím na kraj města a využívám k noclehu zařízení místní Kindergarten. Už za šera chystám večeři a připravuji si lože ke spaní. Nesmím se moc pohybovat, jelikož tu jsou zabudována čidla, která při pohybu po objektu rozsvěcují světlo a já nechci na sebe moc upozorňovat. Po klidné noci následuje rutinní činnost : vaření snídaně, balení bagáže a úklid tábořiště. Odjíždím na místní nádraží, kde na WC provádím nezbytnou očistu a nabírám denní příděl pitné vody. Zbývá mi 12 km k Dunaji a proto vyrážím na další cestu. Zastavuji se v Hainburgu, klábosím s bratislavskými cykloturisty a po procházce městem mé kolo směřuje k Neziderskému jezeru. Vyhledávám stinná místa na cestě a proto odbočuji do jakéhosi parčíku, který najednou končí u brány se závorou, pod kterou mi neprojede kolo. Rozladěn sundávám bagaž, přetahuji kolo na druhou stranu a při této příležitosti jsem se rozhodl k vaření oběda. Servíruji vepřová játra s chlebem a prokládám to jedním radegastem. Po krátké siestě se vydávám na další cestu s úmyslem najet na značenou cyklostezku Neusiedler See Radweg. Šlapu do táhlého kopce a na jeho vrcholu zjišťuji, že cyklostezka vede po druhé straně silně frekventované silnice a navíc za železniční trati. Vracím se proto na místo, kde jsem cyklostezku opustil, nacházím značku a pokračuji dále už ve správném směru. (2. chyba - nechal jsem doma cyklomapu). Stezka vede po polních cestách a podle toho vypadá i její povrch - na silniční kolo to rozhodně není. Po chvíli narážím na osídlenou oblast a slušnou cestu, která vede s kopce k řece Litavě. Přejíždím most přes řeku a rázem se ocitám ve spolkové zemi Burgenland. Chybí mi zapomenutá mapa, protože zdejší cyklostezka se dělí na několik okruhů a ty jsou označeny pouze čísly. Řídím se automapou a dojíždím do městečka Neundorf , ve kterém žije početná slovinská menšina (dvojjazyčné nápisy na škole a vlastní kulturní dům). Směřuji dále k Neziderskému jezeru a pod pálícím sluncem dorážím k jeho břehům u města Neusiedl a. See. Nějakou dobu se zdržuji na jeho rákosem zarostlých březích, ale pak rychle pokračuji po bundesstrasse směrem na Parndorf a Bruck a.d.Leitha. Po rozpálené cestě se přibližuji k cílí své cesty, k bájne to Királyhidě - dnes Bruck-neudorf. Se smutkem zjišťuji, že doby kdy ve zdejším divadle hrály macaté židovské herečky, které nenosily trikot ani kalhotky a dole se holily jako Tatarky jsou už dávno pryč, ani proslulé červené lucerny tu nevisí, je zde pouze reklama na Coca-Colu. Opět následuje most přes Litavu a jsem zpět v Dolním Rakousku - v městě Bruck an der Leitha. Projíždím městem a směřuji k Vídni, cestou hledám místečko ke spaní. Přijíždím do oblasti vinných sklípků a terasu před jedním z nich si vybírám jako místo k bivaku. Vařím večeři a po jídle zalézám do spacáku a jelikož jsem dost utahaný ihned usínám. Spal jsem do 8 hodin a po snídaní jedu do Vídně. Na kraji města najíždím na cyklostezku směřující do Prátru a po ni se dostávám až k Obřímu kolu. Vjíždím do centra a mířím k svatoštěpánskému dómu, ale to už musím s kola dolů, jelikož tu jsou davy lidí. Dělám pěší okruh centrem a odpočívám v parku u Hofburgu kde svačím a nabírám vodu. Tentokrát už na kole jedu k Dunaji, kde potkávám dva brněnské cykloturisty, kteří mě pohostili pivem za 8 ATS. Společně jsme se vydali proti proudu Dunaje, kde oni chtěli přespat v kempu (slabí jedinci) a já jsem jel až za Klosterneuburg, pod hrad Greifenstein, kde jsem se usalašil na břehu Dunaje. Umyl jsem se v řece, navařil večeři a z rozmaru jsem si postavil stan, ve kterém jsem spal až do druhého dne. Ráno v klidu snídám a poté balím caik. Vracím se do Vídně a po cestě se potkávám s dvěma Pražáky (jeden pocházel z Ostravy), kteří jeli z Horního Dvořiště. Společně jsme zajeli na nejbližší nádraží pro pitnou vodu a dále jsme pokračovali každý sám. Zajel jsem sepodívat na Mexikoplatz, kde se to jen hemžilo bandou různých Rumunů a muslimů. Rychle jsem se vzdálil a překročil most přes Dunaj a zamíchal se mezi početný houf Vídeňáků, kteří se zde rekreovali u řeky. Lehl jsem si do stínu k vodě, najedl a odpočíval. Odpoledne jsem vyrazil ven z města, abych našel někde místo ke spaní, což se mi po 20 km podařilo. Postavil jsem si stan, navařil večeři, chvíli jsem poslouchal rádio (Bratislavu) a bezproblémově usnul. Ráno vařím snídani, balím věci na kolo a vyrážím k safari parku do Gänserndorfu. Prohlížím si okolí, protože na kole se dovnitř nesmí (sežrali by mě lvi) a pokračuji v cestě k domovu. V Angernu najíždím na cestu po které v pátek přijel a svižným (relativně) tempem se blížím k domovu. Znovu projíždím kolem památníku na Moravském poli a před 15 hodinou jsem na celnici v Poštorné. Vyprahlý a spálený přijíždím na nádraží v Břeclavi, hodím do sebe dvě piva a podávám kolo k přepravě. V 17.10 mě už veze rychlík do Ostravy a dále do F-M. Ve 21,30 jsem už doma a piju kafé. Cesta proběhla bez závad, až na spáleniny, které jsem utrpěl (dnes je 19.5. a ještě se mažu Panthenolem). Nedostatkem byla rovněž malá fyzická kondice, která je následkem zranění kolena (meniskus). Přesto jsem ujel 400 km a viděl kousek světa.

    Netvor *1934

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2012
    Autor: Netvor
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Neusiedler See

           

      Zkus to dát tady na nakole do blogu a přidat nějakou fotku.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2012
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024