reklama
Země: Česko Česko

Běšiny - Rožnov

Letos v červenci chci projet trasu Běšiny(asi 13 km směr Železná Ruda) - Rožnov. Chtěl bych jet podél hranic a trasu jsem si naplánoval takto:
Běšiny-Prášily-Borová Lada-Stožec-Horní Planá-Černá v Pošumaví-Dolní Dvořiště-České Velenice-Landštejn-Slavonice-Vranov nad Dyjí-Hevlín-Lanžhot-Hodonín-Petrov-Strážnice-Velká nad Veličkou-Štítná nad Vláří-Lidečko-Huslenky-Velké Karlovice-Rožnov.
Celkem je to asi 700 km. A tak se chci zeptat místních a nebo znalců(je mi jasné, že většina zná pouze úsek, kde jezdí a ne celou trasu):
Je reálné dát v tomto terénu zhruba 100 km denně? Vzhledem ke kopcovitosti terénu hlavně na Šumavě. Jsou tam nějaké výdrby, kterým je lépe se vyhnout? A naopak, je tam něco co je dobré vidět, či navštívit?
99% trasy je po značených cyklotrasách. Jedu ale na ležáku natěžko a tak některé úseky by nemusely být sjízdné. Víte o něčem takovém?
Spát budu venku, proto kempy a ubytování nehledám. Počítám v ideálním případě 7 dnů cesty, ale reál vidím tak 10. Nicméně budu mít 14 dnů dovolené a tak mě cas až tak netrápí. Vyjíždím 15.7. z Běšin. Kdyby měl někdo chuť se přidat, třeba i kousek cesty, bude vítán.
Děkuji za případné rady a postřehy.

[ Zpět ]
Datum: 15.02.2012
Autor: Zden42
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Pro úsek Slavonice-Vranov nad Dyjí-Hevlín-Lanžhot-Hodonín-Petrov-Strážnice-Velká nad Veličkou-Štítná nad Vláří-Lidečko-Huslenky-Velké Karlovice-Rožnov bych ti pár rad dát mohl, krom úseku Střelná-Makyta mám projeto/prochozeno... ;-)

    Dát v průměru 100 km denně by šlo, ale v Bílých Karpatech a Javorníkách záleží na počasí. Pokud bude sucho, je to v pohodě, pokud ne, tak to v pohodě není. Ale určo to znáš sám... Slavonice - Petrov je +/- rovina, kilčo za den je na pohodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Jo, díky. Z té Štítné do Rožnova to znám, už jsen tam natěžko jel. Ale ten zbytek je pro mně neznámý. Ale za každý tip budu rád.
      Jinak v Petrově mám kamaráda, který tam má loď a pronajímá ji pro jízdy na Baťáku. Chci tam u něj přespat a zapařit. Takže kdyby se v tom úseku někdo přidal, můžeme strávit příjemný večer u vína ve vybrané společnosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Letos jsem jel úsek Znojmo - Vyšší Brod. Z Vranova nad Dyjí po cyklostezkách co nejblíž státní hranice. Denně 120 km na těžko na krosovém kole. Povrch cest od nádherného asfaltu až po rozbité kamenité cesty střídavě s bahnem. Ale většinou hrubší asfalt, někde krátké prudké stoupání, kde budeš asi tlačit - ale vždycky jen pár desítek metrů.
    Pokud bys chtěl věděl konkrétní úseky, dej vědět.

    No možná bych se na kousek mohl přidat, mám od 21.7. dovolenou. To už budeš asi u nás na jižní Moravě.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Jo budu rád. Když tak mi napiš na mejla. Mám ho v profilu.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běšiny - Rožnov

             

        Tak jsem sesmolil první část, máš ji v emailu.

        [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Běšiny - Rožnov

               

          Díky!

          [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2012
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Možná bych se taky přidal... :)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2012
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Tož 21.-22.7 bych se mohl taky přidat,no ohlásím se tak 14 dní předem (strejda Libor) samozřejmně bych zalehl.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.02.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Zdarec.My planujeme jenom Šumavu. Vlakem do ŠVIHOVA a dal pres Nyrsko,Prasily, Borova Lada kolem Lipna smer Budejky v terminu 14.7.-21.7. treba se tam nekde potkame. Pamatuju si te ze srazu co poradal Strejda Libor v Hranicich. Petr z OLMIKA.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2012
    Autor: Petr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Mam projeto Ceske Velenice - Zelezna Ruda (i dal) a pak Velenice - Straznice. Mrkni na moje rajce, jsou tam i odkazy na bikemap. My se ale drzime co nejblize hranic, tedy tu a tam i doopravdy v terenu a poctive prijizdime i male uzliky, ktere hranice obcas vytvari. Natezko 100 km - je otazka jak natezko. My davali tak 60 az 80, ale taky jsme se rekreovali a nikam se nehnali. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2012
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Co se délky denních etap týče, asi dost záleží na počasí. My dali za děště a chladu za jeden den jen úsek Vyšší Brod - Horní Planá a měli jsme toho plné zuby. Následná etapa Horní Planá - Antýgl byla už bez deště a celkem v pohodě.
    A doporučuji objet Lipno po pravém břehu. A i když pojedeš natěžko, zkus vyjet (či vytlačit kolo) na Vítkův kámen. Za slušného počasí jsou ze zříceniny hradu nádherné výhledy.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2012
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Začni o den dřív a jeď z Klatov přes náš tábor a já z tebe udělám severského BOHA :-D Jinak ta krajina v okolí Běšin je docela kopcovitá, ale nepřijde mi nepřekonatelná, Šumavu zná dobře Zakarr :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Děkuji, být Bohem je lákavá představa. Ale v sobotu máme v Hořákově akci s mými přáteli z Německa, Anglie, Okinavy a já nevím ještě odkudkoli. Takže budu rád, když vyjedu v neděli při smyslech.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Běšiny - Rožnov

             

        Tak jo no :-D Ale není to k nám daleko :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2012
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Běšiny - Rožnov

         

    Ahoj to mas dobry plan na dovolenu ak by si chcel byvam v KT tak nejaky ten kusok z KT ti mozem udelat spolocnost na kole a inak drzim palce

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2012
    Autor: Smoula200
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Běšiny - Rožnov

           

      Dík, ozvu se.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2012
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024