reklama
Země: Česko Česko

Běšiny - Rožnov

Letos v červenci chci projet trasu Běšiny(asi 13 km směr Železná Ruda) - Rožnov. Chtěl bych jet podél hranic a trasu jsem si naplánoval takto:
Běšiny-Prášily-Borová Lada-Stožec-Horní Planá-Černá v Pošumaví-Dolní Dvořiště-České Velenice-Landštejn-Slavonice-Vranov nad Dyjí-Hevlín-Lanžhot-Hodonín-Petrov-Strážnice-Velká nad Veličkou-Štítná nad Vláří-Lidečko-Huslenky-Velké Karlovice-Rožnov.
Celkem je to asi 700 km. A tak se chci zeptat místních a nebo znalců(je mi jasné, že většina zná pouze úsek, kde jezdí a ne celou trasu):
Je reálné dát v tomto terénu zhruba 100 km denně? Vzhledem ke kopcovitosti terénu hlavně na Šumavě. Jsou tam nějaké výdrby, kterým je lépe se vyhnout? A naopak, je tam něco co je dobré vidět, či navštívit?
99% trasy je po značených cyklotrasách. Jedu ale na ležáku natěžko a tak některé úseky by nemusely být sjízdné. Víte o něčem takovém?
Spát budu venku, proto kempy a ubytování nehledám. Počítám v ideálním případě 7 dnů cesty, ale reál vidím tak 10. Nicméně budu mít 14 dnů dovolené a tak mě cas až tak netrápí. Vyjíždím 15.7. z Běšin. Kdyby měl někdo chuť se přidat, třeba i kousek cesty, bude vítán.
Děkuji za případné rady a postřehy.

[ Zpět ]
Datum: 15.02.2012
Autor: Zden42
  • Re: Běšiny - Rožnov

Pro úsek Slavonice-Vranov nad Dyjí-Hevlín-Lanžhot-Hodonín-Petrov-Strážnice-Velká nad Veličkou-Štítná nad Vláří-Lidečko-Huslenky-Velké Karlovice-Rožnov bych ti pár rad dát mohl, krom úseku Střelná-Makyta mám projeto/prochozeno... ;-)

Dát v průměru 100 km denně by šlo, ale v Bílých Karpatech a Javorníkách záleží na počasí. Pokud bude sucho, je to v pohodě, pokud ne, tak to v pohodě není. Ale určo to znáš sám... Slavonice - Petrov je +/- rovina, kilčo za den je na pohodu.

[ Zpět ]
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo, díky. Z té Štítné do Rožnova to znám, už jsen tam natěžko jel. Ale ten zbytek je pro mně neznámý. Ale za každý tip budu rád.
      Jinak v Petrově mám kamaráda, který tam má loď a pronajímá ji pro jízdy na Baťáku. Chci tam u něj přespat a zapařit. Takže kdyby se v tom úseku někdo přidal, můžeme strávit příjemný večer u vína ve vybrané společnosti.

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Letos jsem jel úsek Znojmo - Vyšší Brod. Z Vranova nad Dyjí po cyklostezkách co nejblíž státní hranice. Denně 120 km na těžko na krosovém kole. Povrch cest od nádherného asfaltu až po rozbité kamenité cesty střídavě s bahnem. Ale většinou hrubší asfalt, někde krátké prudké stoupání, kde budeš asi tlačit - ale vždycky jen pár desítek metrů.
    Pokud bys chtěl věděl konkrétní úseky, dej vědět.

No možná bych se na kousek mohl přidat, mám od 21.7. dovolenou. To už budeš asi u nás na jižní Moravě.

[ Zpět ]
    Datum: 17.02.2012

Jo budu rád. Když tak mi napiš na mejla. Mám ho v profilu.

[ Zpět ]

Tak jsem sesmolil první část, máš ji v emailu.

[ Zpět ]
        Datum: 23.02.2012

Díky!

[ Zpět ]
          Datum: 23.02.2012

Možná bych se taky přidal... :)

[ Zpět ]
      Autor: hekynen

Tož 21.-22.7 bych se mohl taky přidat,no ohlásím se tak 14 dní předem (strejda Libor) samozřejmně bych zalehl.

[ Zpět ]
      Datum: 19.02.2012

Zdarec.My planujeme jenom Šumavu. Vlakem do ŠVIHOVA a dal pres Nyrsko,Prasily, Borova Lada kolem Lipna smer Budejky v terminu 14.7.-21.7. treba se tam nekde potkame. Pamatuju si te ze srazu co poradal Strejda Libor v Hranicich. Petr z OLMIKA.

[ Zpět ]
    Autor: Petr

Mam projeto Ceske Velenice - Zelezna Ruda (i dal) a pak Velenice - Straznice. Mrkni na moje rajce, jsou tam i odkazy na bikemap. My se ale drzime co nejblize hranic, tedy tu a tam i doopravdy v terenu a poctive prijizdime i male uzliky, ktere hranice obcas vytvari. Natezko 100 km - je otazka jak natezko. My davali tak 60 az 80, ale taky jsme se rekreovali a nikam se nehnali. 8-)

[ Zpět ]
    Autor: Murphy

Co se délky denních etap týče, asi dost záleží na počasí. My dali za děště a chladu za jeden den jen úsek Vyšší Brod - Horní Planá a měli jsme toho plné zuby. Následná etapa Horní Planá - Antýgl byla už bez deště a celkem v pohodě.
    A doporučuji objet Lipno po pravém břehu. A i když pojedeš natěžko, zkus vyjet (či vytlačit kolo) na Vítkův kámen. Za slušného počasí jsou ze zříceniny hradu nádherné výhledy.

[ Zpět ]
    Autor: Burajda

Začni o den dřív a jeď z Klatov přes náš tábor a já z tebe udělám severského BOHA :-D Jinak ta krajina v okolí Běšin je docela kopcovitá, ale nepřijde mi nepřekonatelná, Šumavu zná dobře Zakarr :-)

[ Zpět ]
    Datum: 18.02.2012

Děkuji, být Bohem je lákavá představa. Ale v sobotu máme v Hořákově akci s mými přáteli z Německa, Anglie, Okinavy a já nevím ještě odkudkoli. Takže budu rád, když vyjedu v neděli při smyslech.

[ Zpět ]

Tak jo no :-D Ale není to k nám daleko :-D

[ Zpět ]

Ahoj to mas dobry plan na dovolenu ak by si chcel byvam v KT tak nejaky ten kusok z KT ti mozem udelat spolocnost na kole a inak drzim palce

[ Zpět ]
    Datum: 26.02.2012
    Autor: Smoula200

Dík, ozvu se.

[ Zpět ]
      Datum: 27.02.2012
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Každý kopec stojí za … TO

Milan Silný
Volné pokračování knihy „Každý kopec má své ... NEJ“, oceněné 3. místem mezi cestopisy v mezinárodní soutěži TOURMAP 2010
Motto knihy: „Ti, kdož kopce vynechávají, polovičními cyklisty zdají se býti, neb zejména kopce pepřem a solí cyklistiky jsou.“ …
299 Kč

Každý kopec se zvedá … VÝŠ

Milan Silný
Volné pokračování knih „Každý kopec má své ... NEJ“ a „Každý kopec stojí za ... TO“.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky náročných stoupání a fantastických sjezdů. Další kniha Milana Silného je na světě. Jedná se o jeho…
299 Kč
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

139 cyklistů (3 přihlášení)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017