reklama

Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

Ahoj mám jeden dotaz s kterým si nevím moc rady a než půjdu k nějakému prodejci doplňků tak bych rád v této otázce měl jasno.

Chci pořídit nosič na zadek na zábradlíčko a k tomu ještě zadní blatník. Jenže na trhu je poměrně dost nosičů a nevím co by mi vyhovovalo. Vzhledem k tomu že mám hodně vysoký plášť tak se mi nevejde blatník mezi rám a plášť, tak jsem nucen pořídit blatník na zadek s uchycením na sedlovku. jde mi o to jestli nosič půjde namontovat i když budu mít blatník na sedlovce. Mám zadek osazený kotoučovými brzdami. A nosič chci využívat na cesty do práce a nějaké krátké výlety tak do týdne maximálně.

Díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 14.02.2012
Autor: Ozzák
  • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

         

    Zadek osazeny kotoucovymi brzdami Ti nezavidim... :-(.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2012
    Autor: vlli2
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

           

      Proc? Ja jsem s nimi spokojenej...

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

             

        Promin, predstavil jsem si ty brzdy osazene jinde nez na kole ... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: vlli2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

               

          lol :-D to mě nenapadlo. ale když jsi mi to vysvětlil tak jsem se docela pobaviul :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

         

    Tak predne, vetsina nosicu, pokud nejsou ciste z tycek, ale jak je dnes docela bezne, maji na horni nosne plose jakousi "placku", tak docela supluji cast funkce zadniho blatniku, rozhodne toho, ktery se pridelava na sedlovku. Takze pokud mas nosic, blatnik na sedlovku uz ti moc neprida.
    Co ti mozna bude chybet je kryti sameho konce kola - tedy misto, na ktere je obvykle nosic uz kratky. Ale podobne i ten srandovni blatnik (aby bylo jasno, mam ho doma taky, ale prakticky ho nevozim, od te doby, co jsem zjistil, ze je mi vlastne na nic). Samotny konec kola, tedy ta cast, ktera ti nehazi vodu na zadek, ale pri vetsi rychlosti dovede ohodit zada. (O pripadnych spolujezdcich za tebou nemluve - pokud bys chtel byt soucasti pelotonu, tezko pomuze cokoliv jineho nez poradny blatnik a zasterka k tomu). To se da celkem snadno resit prodlouzenim plochy na nosici, libovolnym kutilskym napadem - ja to treba mam resene pomoci kousku pravitka (dreveneho, co pouzivaji maliri pokoju) a kusu gumy.
    Pak je jeste dalsi misto, ktere nosic neresi, ale neresi ho ani ten blatnik na sedlovku, a mozna ti to nebude vadit pri prilezitostnych jizdach - ale pri delsich/castejsich jizdach uz ano. A to je misto, kde kolo hazi vodu a bordel na sedlovou trubku, coz by az tak nevadilo, trochu i na tve nohy, coz jeste porad jde, ale taky do presmykace, a to uz je celkem otrava. Tohle jsem ja osobne u jednoho ze svych kol resil zbastlenym "kousekblatnikem" prichycenym castecne k nosici a castecne ke spodni casti zadni vidlice. Kdybys joo chtel, muzu spachat nejake obrazky.

    Shrnuto - pokud planujes zadni nosic, ktery bys mel na kole vicemene na trvalo, blatnik na sedlovku ti k nemu nic navic neprinese. Podle me zkusenosti je lepsi cesta se na onen blatnik vykaslat zcela a resit spis doplneni ochrany, kterou nabidne dobre provedeny nosic. V pripade zajmu jsem ochoten dodat podrobnosti. :)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

         

    Chápu to správně, že budeš mít nosič a teprve nad ním na sedlovce připevněný bletník?!?

    Pokud ano, tak tím určitě pobavíš spoustu lidí :o)))

    Já mám nosič na kole stabilně, protože nesnesu na zádech batoh a blatník neřeším. Zjistila jsem, že jsem ohozená od shora dolů ať blatník mám nebo ne, tak ten krám navíc, co stejně neustále jen o něco drká, nevozím.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

           

      Holka moje zlatá, tak tímhle jsi mě dostala :-D

      ne právě řeším jestli jde narvat tento typ blatníku pod nosič. Případně jaké jsou jiné varianty.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

             

        Ná já si hned říkala, že je to jakési podivné :o)))

        Ale na druhous tranu si nedovedu představit, jak by jsi narval bletník na sedlovku pod nosič.
        Ledaže by jsi měl obojí pro přidělání na sedlovku, jenže pokud chceš vozit boční brašny, tak by jsi stejně musel dát nosník tak vysoko, aby se brašna dala upevnit dole...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

               

          Proc ne? Obcas ho pod nosicem taky vozim. Fotku s blatnikem i nosicem zaroven jsem nenasel, ale z obrazku je zrejme, ze se vejde. 8-)
          http://mur.rajce.idnes.cz/2012-01-08_Snow...

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

                 

            No jo, ale vozíš na tomhle nosiči boční brašny?!?

            [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

                   

              Byly tam. Ty co jsou ted kvuli rozlozeni vahy vepredu.
              Problem ovsem nebyl s vyskou teziste, ale s prilis zatizenou zadni napravou.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.02.2012
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

         

    pokud chceš mít blatník i v případě nosiče, zkus standartní blatník upravit. Na silničkách (zimácích) se to řeší tak, že v místě kde neprojde (t.j. většinou pod brzdou) se blatník rozdělí a napojí pak druhý kus za brzdou. U tebe by bylo dělící místo průchod rámem. Uchycení se pak dělá např. pomocí pásků. Myslím, že kdyby jsi vyzkoušel nějaký servis, asi by si s tím poradili.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2012
    Autor: žíža
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

           

      No tato varianta mě už napadla. A s největší pravděpodobností u ní skončím.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

             

        Ty máš ležáka, nebo se pletu? A stavěl sis ho sám? Jestli jo, tak vyřešit blatník, je úplná prkotina. A jestli sis ho nestavěl, zkus popřemýšlet nad řešením, i když je to u zábradlí. Alespoň uvidíš, co všechno my kutilové musíme vymýšlet.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2012
        Autor: Zden42
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

               

          No tandem trike ted pomalu dotahuji. Ale me slo o to jestli to jde koupit bez toho abych to upravoval. Nicmene pokud to nepujde tak to budu muset nejak zmastit :-) jako na triku tak jsem to vyresil rozrezanim blatniku na kusy a pridelani k nosici.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.02.2012
          Autor: Ozzák
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

                 

            Ahoj. Na svem kole pro turistiku mám zadni blatnik řešeny takto: Je rozdelenyna dve části, pred brzdou a za ní. Část pod nosičem, je pevne spojená nejen s rámem kola, ale i s nosičem. Takže nic, pri jizdě nevibruje. U mého kola pro sport, fulla, to bylo složitější: Je tam nosič na sedlovku s rychloupinákem. Na tento nosič jsem upenil jemnou kovovou sitovinu, tak aby plnila funkci blatníku. K nosiči je také pripevna brašna, napevno. To vše je možno pomocí rychloupinku sundat současně.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.02.2012
            Autor: šerpa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosič + blatníky kdo se v tom má vyznat?

                   

              Ted jsem měl nečekané vydání, takže tuto otázku musím posunout o měsíc dál. Holt batužek na záda je mi souzen. Každopádně jakmile budu mít nosič tak podle toho budu pořizovat blatník případně dělat nějaké úpravy. A jak řikáš ty, takpřesně takhle jsem to měl vysněné. Dost podobně to mám na tandemu že blatník je přidělán k nosiči a sundat jde jen když se sundá nosič jakož to celek.

              Každopádně díky moc

              [ Zpět ]
              Datum: 17.02.2012
              Autor: Ozzák
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

671 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024