reklama

Nosič kol na páté dveře

Ahoj používá někdo nosič na páté dveře? Uvažuji od Thulu, ale dost čtu, že je to nejhorší varianta. Musí se to neustále utahovat při jízdě. Našel jsem tu starší články, ale třeba od té doby se výrobky mohli změnit. Děkuji za veškeré info. Odkaz na výrobek:

http://www.expert-thule.cz/nosice-na-pate-dvere...

[ Zpět ]
Datum: 22.01.2012
Autor: Medak
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Hlavní nevýhoda je, že se pak nedostaneš do kufru, pokud nesundáš všechna kola. Raději pořiď nosič kol na kouli.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2012
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nosič kol na páté dveře

           

      Jenže to se pak prodraží a to o dost. Tohle mi nevadí. Do kufru se dostanu pohodlně ze zadních sedaček a ještě mám služební auto. Nechci investovat. Bohužel to nemá hagusy a pokud je koupím tak je to za 6tis. + příčníky a nosiče. To je už velká pálka. Jednou mi uletělo kolo na střeše od té doby nechci zas laciné výrobky. Na páté dvěře mi to přišlo ideální, ale nezmám nikoho kdo by to měl a řekl zkušenost..

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2012
      Autor: Medak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na páté dveře

             

        Na moje zkušenosti už si asi narazil ve starých diskusích. Používal jsem tak 8let podobný (cenově jako dodův), na obou autech, na který jsem je dával šel otevřít kufr (oboje kombi), protože se nosič dal uchytit jen na samotné dveře. Musely se jen dát dobře řidítka prvního kola, aby nenarazily do střechy (při otevření) a páté dveře s koly opatrněji zavírat (3 kola už něco váží). Měl nosič seřízený tak aby kola byly nad světly a RZ. Přestože přesahovaly nad střechu, vliv na spotřebu jsem nepozoroval. Při cestě přes DE po dálnicích - opatrně do 140km/h - bez problému :o)
        Výhoda, mimo rychlého sundání u lesa a schování nosiče do kufru, byla že jsem měl kola neustále "pod kontrolou". Pocitově jsem při řízení nic nepoznal (to ani když mám dneska kola na střeše - 4 se na zadní nevešly), ale při každém pohledu do zrcátka jsem je viděl.

        PS. s koly na střeše mě zastavil hlídač těsně před vjezdem do krytého parkování v Tescu v Hradci ...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.01.2012
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Já minulý rok řešil to samé a protože kolo vozím na autě tak 5x do roka koupil jsem podobný výrobek,ale v autokelly za cca 900 Kč. Mám, ale sedana. Není žádný problém dát 3 dospělá kola. Kufr jde přizvednout (manželka se ohne a vyndá si v případě nutnosti co potřebuje). Jediná nevýhoda je ta, že není příliš vidět SPZ, tak doufám, že nepotkám příliš aktivního policajta (atest výrobek má). V papírek je napsáno, že max. rychlost je 90 km, jel jsem předpisově po dálnici a nebyl problém (nemyslím zrovna tankodrom před Brnem). Též se píše o dotahování po 50 km. Zastávky dělám (manželka, dítě), ale v podstatě se nikdy nic nehnulo a nepotřebovalo dotáhnout.
    Velkou výhodu vidím v tom, že přijedu sundám kola, nosič hodím do kufru a můžu odejít. Nemusím mít strach, že mi ho někdo ukradne. V případě, že máš normální auto (myslím velikostí), tak se kola v podstatě schovají za auto a odpadá aerodynamický hluk a odpor.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2012
    Autor: dodo007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Moje skúsenosti s používaním noname nosiča na 5. dverách by som zhrnula takto: problém s umiesnením bicyklov tak, aby neprekrývali 3 dôležité veci: SPZ, zadné svetlá a tretie brzdové svetlo, nemožnosť použitia zadného stierača (mám automatické zapínanie pri cúvaní v daždi) a nepríjemnosti s policajtmi (rakúskymi), keď chýbala tabuľka na označenie presahujúceho nákladu (reflexný bielo-červený šrafovaný štvorec).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2012
    Autor: IvaM
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Lépe nosič na kouli

         

    Z těchle nosičů jsem měl vždycky tak nějak husí kůži, že mi odlámou lak či zohýbají zadní dveře. Ale nelíbily se mi ani nosiče na kouli. Dnes z důvodu převozu dětských kol jsem byl nucen koupit nosič na tři kola na kouli a nemohu si ho vynachválit. Minimální aerodynamický hluk a odpor. Dá se odklopit a člověk může z boku do kufru. Dá se zamknout ke kouli. Po dálnici přes Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko OK. Akorát auto sedí více na zadku při plném zatížení nosiče a musel jsem sundat jeden pedál z prvního kola (když jsem převážel tři kola na kouli), protože by se o něj odíraly při otvírání páté dveře i přes odklopení nosiče od vozu směrem dolů a dozadu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lépe nosič na kouli

           

      Koukam ze mas felicii. Ja ji mam stejnou jako ty taky kombik, zajimalo by me jak se to chova v zatackach. Netahne to pri plnem zatizeni do strany vic nez treba kdyz je mas na zadnich dverich? Preci jen je to vetsi delke oproti drzaku na dvere.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.01.2012
      Autor: Ozzák
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lépe nosič na kouli

             

        Jak jsem psal, žádné změny nepocit´uji ani na dálnici ani na okreskách krom toho, že si to více sedne na zadek. Je ale fakt, že 2 ze tří kol jsou dětská kola, takže trochu lehčí náklad. Možná tři dospělácká kola by byla cítit víc.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2012
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lépe nosič na kouli

             

        Vzhledem k tomu, že Felicie je nedotáčivá, tak by to nemělo představovat problém, spíše by to mělo být k dobru.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.01.2012
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lépe nosič na kouli

             

        Mám taky nosič na kouli na 3 ks a za jízdy pohoda...jen mě nejdou otevírat zadní dveře,jen trochu pootevřít....ale tam překáží řidítka od přímýho řízení ležokola...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2012
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Kamarádka si koupila Fabii a na střechu nám zvedat kolo dělalo dost potíže, jednou uletělo ze střechy moje kolo, naštěstí při najíždění na dálnici, takže to přežilo. Volba byla jasná, nosič na páté dveře, myslím, že má zrovna tento a manipulace je skvělá, jízda s ním také.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2012
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Možná má někdo stejné auto a řeší ten samý problém. Peugeot 207 sw rok výroby 2011, bez hagusů. Uvažoval jsem nosič na páté dveře. Koupil jsem od Thulu, ale na dveřích to prostě nedrželo. Byla tam cca 1 cm vůle a nešlo to už dotáhnout. Představa, že jedu D1 směr Brno:) Pak od Thulu jsem měl koupený příčniky s kitem, který údajně pasuje na moji střechu..NEPASUJE! Zbývá už jen koule cena 9000Kč - drahý. Takže jediné řešení je dodatečně koupit hagusy 3880Kč no a pak příčníky už jakékoliv. Tohle je moje zkušenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2012
    Autor: Medak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na páté dveře

           

      A originál příčníky od Peugeotu neexistují?

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2012
      Autor: vokaty
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na páté dveře

             

        existují a dokonce by tam měli pasovat nosiče od Thulu. Tohle jsem se dozvěděl včara. Už mám Haguse a příčníky můžu použít co jsem měl doma..

        [ Zpět ]
        Datum: 31.03.2012
        Autor: Medak
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosič kol na páté dveře

               

          Zdravim.
          Pouzivam jiz cca 15 let nosic od firmy Dokov (od C.Budejovic) nevim, zda-li jeste vyrabi. Nic se nemontuje, pouze se nastavi uhel vidlice, na kterou se davaji kola (3 polohy a slozeni nosice) a utahnou popruhy nahore a dole na dverich (pouzivano na Golf, Astra kombi, Alhambra i nyni Exeo. Pouzivano na 3 kola a vyjimecne i dalsi detske... Cesty do Rak., It. s jednim utazenim popruhu... I foto bych nasel...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2012
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nosič kol na páté dveře

         

    Ja jsem si koupil pred lety podobny od vaska na felinu. Neni to sice thule, ale fachci to. Nikdy jsem cestou dotahovat nemusel. Je pravda, ze jsem to jeste zajistoval pavoukama, nebo extra paskem, protoze kola jsou sirsi nez auto, tak aby odpor vetru nemel tendenci mavat s prednim kolem. Proste 2 kola jsem mohl smotat dohromady.
    Ted uz ho nepouzivam, mam kouli a drzak na kouli si pujcuju od rodicu.
    Kdybys mel zajem, muzu ti ho prenechat. Je plne funkcni

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2012
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosič kol na páté dveře

           

      Pane,
      prenechte ho mne (mam Fabii II, pasoval by?),
      Petr Muller, Ostrava
      tel.: 776155502, 606664639
      Neda se vam napsat e-mail...

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2012
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosič kol na páté dveře

             

        Omlouvam se uz je fuc...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.05.2012
        Autor: William
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024