reklama

Rada, na výběr nového kola

Zdravím, zrovna se chystám na koupě nového kola, protože ze starého jsem vyrostl.
Jsem rozhodnutý pro horské kolo, četl jsem spoustu článku a recenzi, ale přesto se Vás chci zeptat jestli by jste mi nedoporučili nějaké horské kolo v ceně do 15 tis. na kterém by se dalo pohodlně jezdit i na asfaltu aniž bych se utrápil na smrt.
Uvažoval jsem o tomto modelu http://jizdni-kola.heureka.cz/leader-fox-rover... ,
Mám zkušenosti, ale přeci jen se raději ujistím Váma, předem děkuji za svižnou a pestrou odpověd.

[ Zpět ]
Datum: 18.01.2012
Autor: will
  • Poradíte? ;-)

         

    Ahoj všichni.Pokud máte čas a chuť, potřeboval bych poradit.Již pár dnů trávím výběrem bajku (náhradu za Apache Tomahawk Disc 09 ukradeného před Vánocemi).Hledám horáka 18" s nejlepším poměrem výbava/cena okolo 20tis.Docela zajímavými se mi zdály:
    http://www.axitbikes.eu/index.php?…
    http://www.axitbikes.eu/index.php?…
    http://www.bike-net.cz/…t-line-2012/
    bajk by měl mít kvalitní hydr. kotouč. brzdy a dobrou vidlici (LO na řidítkách mi nevadí).
    Předem děkuji za Vaše názory :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.01.2012
    Autor: MirekH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rada, na výběr nového kola

         

    Je tu celkem dost uživatelů, ale zatím nikdo se nevyjádřil, mohu Vás poprosit o vyjádření se k příspěvku? Děkuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.01.2012
    Autor: will
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rada, na výběr nového kola

           

      Ackoli Te mozna leckdo tady bude od Leader Foxe zrazovat jako od tezkeho draheho kramu a supermarketove znacky,tak moje zena dostala ode mne loni vyprodejovou Sumavu od Foxe a mohu rici,ze za tu cenu je to nadstandardne vybavene kolo s kvalitnim ramem vahove obvykle ve sve tride.Pokud tedy na kole neresis gramy,koupil bych klidne toho Leader Foxe.Je to domaci znacka a prodejci maji na tuto znacku vesmes velmi dobre reference.Podstatne lepsi nez napr. Na Author. Ale asi bych volil lonsky vyprodejovy model-usetris a za jedny penize muzes kolo jeste dovybavit doplnky.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2012
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rada, na výběr nového kola

             

        http://www.kupsikola.cz/leader-fox-rover-m-2012... Zde mas nejaky slevovy dokonce letosni model s jakousi drobnou vadou laku na rafku,coz by,myslim,nemuselo nijak vadit a budes mit peknej novej model za pekny peniz a za zbytek penez ho muzes radne vyladit.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2012
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rada, na výběr nového kola

             

        Podobne dotazy dopadaji vzdy podobne, nikdy jsem se tomu nedivil.
        Krome jineho... to ani neni zajimave kolo.
        Za tyhle penize bych ja osobne nemel duveru v nektere komponenty.
        Mel jsem cest s tou vidlici, je na prd a skoro bych se nebal tvrdit, ze lepsi nez ona by tam byla kvalitni pevna. Jeji hlavni vyhoda je ta, ze je tezka jako krava, coz hodne prospiva celkove vaze kola.
        O tech kotoucovkach nic nevim, ale odhaduju, ze budou taky nesmirne kvalitni.

        Za patnact tisic se da postavit dobre, kvalitni jednodussi kolo, ktere by vetsine lidi bohate pokrylo jejich naroky, nebo nevyhnutelne ne-tolik-kvalitni napodobenina mnohem drazsiho kola.

        Pokud chces pohodlne jezdit i po silnici, nakonec toho po silnici mozna najezdis i vic nez v terenu, a jestli ten teren bude nejcasteji nejaka lesni nebo polni cesta, muzes se dost mozna obejit bez odpruzene vidlice a usetrene penize investovat do kvalitnich kol a plastu, ktere pak muzou byt na tlumeni beznych drobnych nerovnosti mnohem lepsi nez skoro nepracujici odpruzena vidlice. Podobne s tema kotoucovkama. Pokud nejsi zavodnik a na sedle chces vetsinu casu skutecne sedet, je absurdni tam mit takove, jak tam dali. A tak dale. Tohle kolo je proste sestavene nekym, kdo o tom bud moc nevi, nebo je mu to uplne jedno a resi jen prodejnost.

        Pokud skutecne chces jezdit trochu akcneji, je jasne, ze budes chtit kvalitni odpruzenou vidlici a kvalitni kotoucovky atd., kdo by nechtel - ale moc neverim tomu, kdyz to nekdo nabizi za patnact tisic.

        Vubec pritom nejde o to, ze bych pohrdal nejakou znackou nebo neveril na dobre kolo za 15k. Dodnes mam ve staji tu zminenou Sumavu, jen to tehda byl jeste Trekking Fox, a je to uz 16 let. Slouzi momentalne jako otloukanek do mesta, a na to, co uz muselo vydrzet, slouzi verne a porad spolehlive. Ale je to jednoduche kolo, pevna vidlice, jednoduchy lankovy vecka brzdy... a v te jednoduchosti je pro tuhle kategorii kol sila.
        Dneska se ve stejne cenove kategorii snazi nabidnout kolo, ktere ma vsechny tydlety moderni vymozenosti, ktere ale samozrejme taky neco stoji. Cenu ale pritom musi nejak udrzet dole. Je asi snadne si domyslet, jak toho obchodnik dosahne.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2012
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rada, na výběr nového kola

             

        Poslední dobou to nesleduju, tak nevím, jestli je to adekvátní výbava za ty prachy.
        Ale RST Gila je příšerná vidlice, než tu, tak raději ve sběrném dvoře vyprosím nějakou starou pevnou ocelovou. Počítej, že nejpozději po měsíci půjde do kopru.
        Přičti si tak 5 litrů na použitelnou vidli. Je to pořád dobrá cena?

        [ Zpět ]
        Datum: 22.01.2012
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rada, na výběr nového kola

         

    Jinak me tak napada ve tvem pripade,pokud chces jezdit spise na asfaltu a teren jen prilezitostne,jedna zajimava moznost od teze znacky.Nedavno jsem cetl tento test a model me opravdu zaujal: http://cykl.cz/item/leader-fox-g-way-test-kola

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2012
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

463 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024