reklama

Helma YAKKAY

Zakoupil jsem si helmu Yakkay ta ji posudte!
http://www.cyklospeciality.cz/helmy-yakkay/

[ Zpět ]
Datum: 04.01.2012
Autor: kulala
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Po pravdě, za ty peníze by jsi měl velice, a to velice slušnou helmu normální.
    Tohle je zbytečně předražený kus polystyrénu, ve kterém ti v létě asi bude trošku horko, protože větrací otvory jsou zakryty neprodyšnou látkou.
    Navíc v dešti nepoužitelná...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2012
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      V dešti? V dešti se s tímhle jezdí s deštníkem!

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2012
      Autor: vokaty
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Jo ahááááá :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Otázka je co je pro koho slušné a normální.Pro mě je nenormální jako cykloturista nosit téměř závodní helmu!A horko no počkám na léto v dešti použitelná jako jakákoli děravá helma.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2012
      Autor: kulala
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Jo, necht si kazdy nosi co se mu libi... Ptal jsi se na nazor, tak jsem ti rekla svuj.
        Ale s tim destem nesouhalsim - normalni helma je po desti OK, mokre platno bude schnout rozhodne deleji.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Včetně toho, že se ten hadr asi bude dost blbě čistit, bude s tím hrozný babrání... Obyč "plastovou" helmu vezmu sprchou a je jako nová :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma YAKKAY

                 

            Aha, on ten "potah" možná bude sundávací... Ale i tak, stejně bude muset do pračky nebo se s tím máchat ručně.

            [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2012
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Helma YAKKAY

                   

              Jasne, ze se da sundat. Muzes si pak koupit jiny outfit a hned mas na hlave jinou prilbu :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2012
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Myslím, že bude velký problém s větráním a při teplotách nad 20 už to bude asi dost nepříjemný i při pohodové jízdě.
    Až se oteplí, dej vědět jak se v ní jezdí ať máme lepši představu.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2012
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Na můj vkus je to naprosto příšerný, tipoval bych to na 19ti letou slepici co má rozkaz mít helmu ale nechce jí, tak si koupí tohle :). Klasika je klasika. Jednak chrání, pak větrá, k tomu je lehká a když se dobře vybere tak i pěkně vypadá. Na co takovýhle nesmysly :). Sám mám helnu za 1200 od GIRO a jsem maximálně spokojen.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2012
    Autor: zdendazzz
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Někdo se za alespoň pokus o sportovní vzhled asi stydí, tak to pak maskuje těmahle civilníma nesmyslama :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Někdo sportovní vzhled k životu nepotřebuje :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2012
        Autor: Vratislav
        Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        No =Jardo= u mě je to tak, že nemám důvod se tvářit jako SPORTOVEC holt každej jsme nějakej!

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2012
        Autor: kulala
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Helma YAKKAY

               

          V pohodě, nikoho takového neodsuzuji.

          Já jenom že jízda na kole pro mne je, a pořád bude, stále nějakým tím způsobem "sportování". I když se někdo pasuje na "turistu", jezdí i pomalu, tak se ale i tak pohybuje už jinak, a většinou i rychleji, než mu bylo původně přírodou dáno.
          No, a ke "sportu" přeci patří i ta sportovní výbava ;-) Která má od jistých okamžiků už své opodstatnění a je, kromě jiného, mnohem pohodlnější než obyčejné oblečení.

          Ale O.K., chápu, že to každý z nás vidí trochu jinak, takže nemá cenu se dohadovat kdo z nás má pravdu.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2012
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Pokud ti vadí sportovní vizáž, tak bych šel asi do tohodle:
          http://www.progresscycle.cz/bell/firma.asp?ID...

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2012
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Do praktičnosti nevlezu, ale celkově bych to tak příkře nehodnotil. Proč by cokoliv na kolo muselo vypadat pouze "počesku" závodnicky ?
      Navíc koukám, že to bude mít asi kolega na elektrokolo. Tam se s tím nevětráním asi líp popere.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2012
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Já to beru ze svýho pohledu, v dresu a na silničce bych si s tímhle připadal jako idiot, na horskym kole taky, na stylový kolo ala 50. léta to může vypadat dobře :)

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2012
        Autor: zdendazzz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      =Jendozzz= Ty asi o moc starší nebudeš než ta slepice co o ní píšeš!Jinak bys věděl že před pár roky se v Česku jezdilo jenom v čepicích! nikdo se nadměrně nepotil nikdo tě ani nehanil.Taky to jednou budeš umět!

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2012
      Autor: kulala
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Jestli to zní útočně tak se omlouvám, někdy píšu trošku od rány, není to myšleno nějak proti vám, jen píšu svůj názor :). Mne se tenhle styl nelíbí, ale jak jsem psal níž - mít kolo ve stylu 50. let tak tam se zase nehodí klasická, tahle by tam vypadala stylově :).

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2012
        Autor: zdendazzz
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Podle mého to nesmysl není. Helmu nenosím žádnou, ale až páni nahoře helmy přikáží povinně, rozhodně bych zvolil něco takového, co se podobá normální čepici, než sportovně vypadajícím helmám. Na mé cesty do hor a cyklovandry se mi to líbí. Ale já jezdím na ležáku a tak nejsem normální. Nehodnotím cenu(je zbytečně velká) ani větrání - nevím zda je dostatečné.
    Odsuzovat toto je stejné, jako kdybych tvrdil že jedině správná pokrývka hlavy je klobouk a všechno ostatní je příšerné a nosí to jen hlupáci.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2012
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Co se týká toho větrání - kamarádka právě tento typ přilby a po dvou letech ji odložila protože v ní bylo neúnosné horko.

      A je fakt, že já osobně mám dvě helmy - jednu letní, hodně větratelnou a jednu zimní, která je dost uzavřená.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2012
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        radko když někomu trvá dva roky aby přišel na to že je mu v helmě horko tak ten pro mne není směrodatnej, je na můj vkus moooc pomalej.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2012
        Autor: kulala
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Ale houby, ze je jihorko, an to prisla hned prvni leto, jen to proste zkusila jeste jeden rok, jestli to naaaahodou nebude lepsi.

          Hele, ty se na zeptas na nazor ostatnich a pak se divis, kdyz ti rekneme, ze se nam to z nejakeho duvodu nelibi.
          Holt to tak je - co clovek, to vlastni nazor.
          V cem si ale ve skutecnosti jezdis, to je kazdymu sumak, na to muzes vzit jed.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2012
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Připadá mi to vtipné a na leho bych si nějakou i pořídil, kdyby byly tak o tisícovku levnější. Takkováto cena je dost přemrštěná a Ježíšek už vzal roha.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2012
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Ale pozor ta helma má snad 10dkg.a je pevná jsou tam nové materiály.Nevím podle mně je cena
      akorát.Ale dal bych asi i víc protože já bych nemohl nosit ty závodní spojené banány.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2012
      Autor: kulala
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Jenom 100g? To je nejak malo ne? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2012
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Neříkám 10dkg! říkám snad 10dkg to je podle mně rozdíl, protože váhu přesnou neznám. Ted už z reakcí ano 230g!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: kulala
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        100g?
        Helma musí mít určité množství matariálu, protože ten svou deformací pobere část energie nárazu.
        Nejlehčí závodní helmy mají tak 190 g a už se objevují názory, že je to na hranici bezpečnosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Krome nevetrani apod. muze byt minus taky otazka bezpecnosti. Nejvic nebezpecne pri padu jsou pohyby spojene s rotaci hlavy, mnohem vic nez primy naraz. Proto se vetsina prileb dela s hladkym povrchem, aby pripadne helma (a v ni tva ctena hlava) pekne sklouzla po asfaltu, a ne se o nej zadrhla... to neni z me hlavy, da se to kdyztak dohledat leckde, tudiz to ani nebudu moc rozebirat. Kdyz se nad tim clovek zamysli, neni to velka veda a docela to myslim dava smysl.
    No a v tom ohledu bych se teda, kdyz uz si dam na hlavu prilbu, dost zamyslel, jestli chci mit hladkej povrch nebo snad mansestr a podobne vychytavky...

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2012
    Autor: Andrej
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Při pohodových jízdách a městský cykliklista toho při pádu moc nenaklouže, jde o to aby si při pádu hlavu nárazem nerozkřáp a to přilba nejspíš splňovat bude.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Tak tady by mě docela zajímaly výsledky testování - z vlastní zkušenosti vím, že když si krápneš hlavou o obrubník, tak na normální přilbě ti zůstane celkem bez problému proláklina ve skořepině. Při silnější ráně může skořepina i prasknout, ale hodně toho při pádu utlumí a hlava zůstane netknutá.
        Neumím si ale představit, jak se zachová ve stejném případě obyčejný polystyrén, který není chráněný skořepinou.
        A kdo si už lehnul tak ví, že na takový pád nemusí být ani velká rychlost. A zejména ve městě stačí blbej pád na výmolu nebo na kanálu a obrubník je na ráně...

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Jak jsi přišla na to, že je to obyčejný polystyren bez skořepiny? Podle fotek, které tu byly nasdílené to vypadá, že je to klasický univerzální kokos (vystýlka, pěna, plastová skořepina) na kterém je navlečený slušivý klobouček.

          Edit: Je to tak, tady jsou stránky výrobce: http://www.yakkay.com/SmartTwo.aspx

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: vokaty
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Jedinečný koncept výrobků značky YAKKAY je založen na myšlence, která je nesmírně jednoduchá, nicméně může být velmi rozmanitá.
          Řešením jsou dvě části – helma a široké spektrum pokrývek. Pokrývky můžou být kupříkladu klobouk, čepice, pletená čepice, kšiltovka a jiné – vše v několika barevných provedeních a z rozdílných typů látek.

          Helma YAKKAY Smart One je kvalitní cyklistická a bruslařská helma certifikována dle Evropské normy EN1078. To znamená, že splňuje současné bezpečnostní požadavky. Helma může být použita i samostatně, nicméně celé kouzlo je zřejmé při použití pokrývky.

          Pokrývky YAKKAY jsou připevněny k přilbě a mění tak její vzhled. Může se stát kloboukem, čepicí, pletenou čepicí, změnit barvu na černou, modrou, oranžovou... Jak jen chcete. Tímto způsobem můžeme změnit styl a vzhled přilby dle momentální nálady, každý den jiný design.

          Pravidelně vyvíjíme pro naše zákazníky nové pokrývky, používáme stále nové designy a barvy. Tímto způsobem umožníme našim zákazníkům změnit vzhled helmy tak často, jak jen chtějí. A to vše za rozumnou cenu, jelikož si nemusí koupit celou novou helmu, ale pouze pokrývku.

          To je citace výrobce.
          Škoda, že mám tak velkou hlavu.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: HonzaK
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma YAKKAY

                 

            Jo aha. Já to brala podle typů, které jsem viděla jinde a to byly jen polystyrenové helmy bez skořepiny.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2012
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Helma YAKKAY

         

    Uvnitř je klasickej kokos, takže o bezpečnost bych se nebál. Pokud upřednostňuješ vzhled před pohodlím, pak vše O.K., vypadá to hezky. Ale pokud ti vadí, když ti z hlavy leje pot čůrkem, tak se zcvokneš. Kór když je to ještě krytý hadrem. Mám kokosku doma a používám ji na zimu, právě proto, že pod ní nefouká. Počkej až to začne na jaře pořádně prát a uvidíš jestli je to pro tebe stravitelný.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2012
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      Já používám teda i v zimě klasickou, jako šátek používám palestinu (arafata), dá se krásně dát kolem hlavy, přes uši a zavázat i kolem krku :). Do chladu je to fakt bomba věc.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Já bych taky používal jenom klasiku, ale mám z dřívějška kokosku, tak je mi líto aby ležela ladem;-) Pod ní si beru jenom takovej ten šátek z funkčního matroše, co z něj jde udělat několik věcí od šály až po kulicha s bamulí. Arafatku mám taky, ale na sport z mého pohledu taková, jak bych to řek, no prostě že je jí hodně a nasákává se.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Helma YAKKAY

           

      ahoj ano to je všechno možné uvidíme v létě?Určitě jsem v tomto případě upřednostnil vzhled!

      [ Zpět ]
      Datum: 06.01.2012
      Autor: kulala
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Helma YAKKAY

             

        Chtěl bych osvětlit můj přístup, od určitého věku začne člověk ctít ochrané pomůcky všeobecně! No a povstalo dilema jaké jednoznačně civilní né pro parádu,
        jak to připadá(já nikdy čepici nenosil)protože mi spíše nesluší Jsem velmi konzervativní (starožitnosti bylo moje životní téma)proto ten styl.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: kulala
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Helma YAKKAY

               

          Osobně bych v tomto případě volil to, co nahoře odkazuje malej-jarda

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2012
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Helma YAKKAY

                 

            Ahoj neříkám momentálně nic možná k tomu dojdu
            uvidím v létě!

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2012
            Autor: kulala
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

395 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024