reklama

Od kolika let koupit výbavu na kolo?

Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat, od kolika let si myslíte, že by se měla dítěti pořídit výbava na kolo? Myslím, co se týče oblečení, kvalitní dres, kalhoty, rukavice atd.??

[ Zpět ]
Datum: 28.12.2011
Autor: Erika65
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Gelove rukavice kdykoli, aby je nebolely ruce a jako ochranu proti odreni, jinak si myslim, ze to je zbytecne.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2011
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

           

      Možná bych k tomu přidal i nějaké ty brýle. Buď rovnou sluneční nebo aspoň vůbec nějaké proti létajícímu hmyzu apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        taky bych se přimlouval za brýle. Obzvlášť, když je prcek na tyčce. Člověk nikdy neví co odletí z pláště...

        Jinak bych neřešil nic. Oblečení určitě ne. Prostě, co bude chtít mít na sobě. Pokud bude trvat na dresu, protože s emu to líbí a bude si pak připadat jako velkej cyklista a bude proto o to raději jezdit na kole a ty máš finanční možnost to koupit, pak jasně.
        COkoli co tomu prckovi zajistí, že ho kolo bude bavit je dobře, ale nutnýho není nic.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Pokud máš dost peněz, tak to můžeš všechno kupovat i několikrát za rok, dokonce dřív než kolo. Pokud ne, potom stačí jen helma, to ostatní je to, co doma najdeš, na kole parádu a pod. bude honit, až na to bude vydělávat.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2011
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

           

      Funkční triko bych nezavrhovala.
      Dneska už se vyrábějí i trička pro děti malých velikostí.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        To se vyrábějí, ale podívej se na ceny... A vzhledem k tomu, že ti mrňousové neustále rostou, tak to máš nákup pomalu i několikrát za sezónu.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

               

          No počkej, nepředpokládám náíkup do kočárku.
          Pokud ale kouíš triko pro 2-3 letý dítě, tak mu triko v pohodě vydrží.
          A cena... Hele, jedno triko tě nazruinuje.
          A pokud investuju do sebe, tak bych investovala i do toho dítěte.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.12.2011
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

                 

            Kdyz koupis triko 2-6 letymu diteti, tak je po pulroce tak nevypratelne flekaty, ze ho nemuze vzit mezi slusny lidi, a za rok mu je maly. Obleceni proti vode jiste smysl ma, ale deti neabsolvuji vetsinou akce v tak drsnych podminkach, aby se rozdil mezi funkcnim trikem a normalnim bavlnenym trikem nejak vyrazne poznal. Proste myslim, ze pro deti ma funkcni pradlo spatny pomer cena/vykon. Ostatne kdyz jim nevadi promocene boty a obleceni, kdyz si hraji v potoce nebo kdyz nekam jedem na kole v desti, tak nac se snazit je zbytecne zhyckat? :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 28.12.2011
            Autor: lucierut
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

                 

            Funkcni tricko pro deti? Proc? Muzes mi napsat jediny smysluplny duvod nakupu takoveho produktu? Díte se snad nejak extremne potí aby potrebovalo odvod potu? Díte se snad pohybuje v nejakych extremnich nadmorskych vyskach nebo extremnich teplotach? Aby potrebovalo izolaci a upravovat termoregulaci? Nemam ten pocit :-D Deti by tak pred deseti dvaceti lety podle vasich modernich meritek mely byt dusevne a fyzicky zmrzacené... Jak jste na tom vy?

            [ Zpět ]
            Datum: 29.12.2011
            Autor: Mig-all
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

                   

              já jsem duševně a fyzicky zmrzačenej, proč se ptáš? :-D

              [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2011
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

                   

              To je dobou.Já jsem taky před dvaceti lety chodil na vandr ve flanelce,dnes v termo hadrech.Tohle prádlo už nosí plno lidí v běžném nesportovním režimu,protože je to příjemný a pohodlný.Nevím jaký dopad to má na duševní zdraví dětí,ale řerl bych,že oproti stejné částce vynaložené na novou střílečku,to nebude tak hrozný.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2011
              Autor: sete
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

                   

              Vždyť jsem to tam jasně napsala - protože malé děti mají problémy s termoregulací.

              Osobně bych tahle trika dnes dětem pořídila a to nejen na kolo. Před 25 lety jsem si o nich ale nemohla nechat ani zdát.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Má to něco do sebe, pocit sucha a bezpečí. Funkční spodní vrstva, neprofoukavá dobře padnoucí bunda, měkkoučké rukavičky. Osobně to plánuju na důchod.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Chtělo by se odpovědět protiotázkou :
    od kolika let by se dětem měly kupovat kvalitní boty ? :)

    Záleží od kolika let si myslíte, že bude vaše dítě na kole trávit dlouhé hodiny.
    ¨
    Rukavice + brýle jsou základ .
    U rukavic nejde podle mě o bránění otřesů, ale hlavně o to, že odřené dlaně a prsty jsou blbé zranění i pro dospělého natož pro dítě.
    Brýle pak zas brání hmyzu, větvím,u malých dětí i dlouhé trávě a vašim odletujícím kamínkům ( to by jste se divila kolik věcí lítá i za kolem s blatníky ve výšce hlavy dítěte na kole.

    Ostatní je podle mě otázka volby. U nás tak nějak přirozeně gravitují věci od nejstaršího k nejmladšímu, ovšem jestli jsou trička po letech praní ještě funkční netuším :)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Rukavice jsme koupili už na odrážedla, ale děcka si na ně nikdy nezvykla.Jinak než funkční prádlo považuji za důležitější helmu a výstražnou vestu a dále pak pořádné boty.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2011
    Autor: Martis
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

           

      K těm rukavicím bych je zkusil přesvědčovat. Rejpání kamínků z dlaní není zrovna zábavná činnost.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.12.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        ale je to dobrej přesvědčovací argument k těm rukavicím :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        Ono je velice dulezite naucit deti spravne padat jiz na tom odrazedle.;-)S tema rukavicema je to tak,ze je decka mela tak trikrat na rukou a po deseti minutach je vyslikly.Cim vic konin pro deti mas s sebou,tim vic toho musis hlidat a koukat pokazde,kdyz odjizdis,zda-li jste neco nekde nenechali a vezete domu vse,co jste vezli odtad.;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.12.2011
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

               

          Ale pak můžeš mít vzpomínková místa.
          "Tak na tomhle místě si zapomněla rukavice když si poprvé byla na cykločundru" :)

          [ Zpět ]
          Datum: 29.12.2011
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Kamarádky kluk /3 letý teď v prosinci/ má helmu, rukavice i brýle už od doby, kdy ho prvně posadila do sedačky, na odrážedle nikdy neprotestoval, že by jel bez této výbavy, zničil jen několikery boty. No a co se cen a vybavení týče, tak i zimní boty na něj stály 1300,- a taky už je asi příští rok neobuje, ale zrovna na botech by se šetřit nemělo. Cyklo hadry na kolo asi moc důležité nejsou, hlavně, aby na kolo děti chtěly a nebylo to jen přání rodičů.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2011
    Autor: HMS
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

           

      Díky všem za rady. Našemu malému je 7 let. Takový blázen, abych kupovala výbavu 4letému miminu nejsem. A ani takový, abych mu to kupovala na parádu a rozhazovala peníze. Jen chci, aby ho ty věci chránily. Takže z toho co mi radíte jsem pochopila, že brýle a rukavice mu určitě pořídím. Je pravda, že kupovat dres a nějaké kvalitní kalhoty asi zatím nemá cenu, dokud roste. Heslmu už má, takže akorát prozatím přikoupím ty dvě věci. Snad něco u nás ve sportu seženu. Nechce se mi do obchoďáku. Je tam spousta obchodů a značek a já nevím, co koupit dřív.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2012
      Autor: Erika65
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        K výběru rukavic - značka je fuk (snad ještě) hlavně, aby se mu líbily, jinak je nebude nosit. A pak už stačí jen zařídit, aby se mu nelíbil ten nejdražší model;o)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.01.2012
        Autor: evcas
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

             

        Na to shaneni rukavic, i kdyz to muze byt komplikace, maleho pokud mozno ssebou, aby si je vyzkousel. Je to mozna snadny podcenit, ale spatne padnouci rukavice muzou byt hodne neprijemne, nektere ty deti, co je zahazuji, mozna maji duvod. Neni to jen o celkove velikosti, ale i o pomerech - dva lide se stejne sirokou dlani muzou mit klidne jinak tluste prsty apod. Souhlasim s tim, ze na znacce u rukavic na rok nebo max. na dva celkem nezalezi, dulezity je, aby dobre sedly.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.01.2012
        Autor: Andrej
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

         

    Nic. Naše děti (nejstarší 12) nosí helmu, tu bez debat. A dál už jak chtějí. Rukavice občas chtějí na parádu, na dlouhé cesty (delší než týden) je bereme, kdyby si otlačily ruce, ale moc je nenosí. Není důvod - lehký pád neřešíme a při těžkém pádu ničemu významnému cyklorukavice nezabrání.
    Brýle - totéž. Sluneční, pokud praží, ale jinak nic. Kromě občasné mušky v oku jsem nezažil ani u sebe, ani u nikoho jiného nic, co by bylo důvodem obtěžovat se s brýlemi.
    Funkční prádlo nepotřebují, anžto se skoro nepotí a ani my ho nepoužíváme (jen v zimě, kdy s námi děti zatím nejezdí). Cyklodresy jsou obecně vyráběné z takových plastových svinstev, že na něco takového se my ekzematici raději nedíváme ani z dálky. :-)
    Jak říká Jurimír - cokoli, aby je to bavilo. A takové věci obvykle moc nestojí.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2012
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Od kolika let koupit výbavu na kolo?

           

      U nas (6+8let) byly donedavna taky jen helmy, bryle a rukavicky. Ale minule leto mely ve Sportisimu kompletky kratasu a dresu za 500,- tak jsem jim to vzal. Alespon se za nama na cyklostezce vsichni otacej, jak jsme hezky vysnoreny :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2012
      Autor: koko
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

428 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024