reklama

GPS Dakota / Oregon

Může někdo poradit je GARMIN DAKOTA PRO srovnatelná s GARMIN OREGON 450 PRO. Zajímá mě
hlavně čitelnost displeje při běžné jízdě na kole.Na čtení doma už používám brýle!

[ Zpět ]
Datum: 27.12.2011
Autor: kulala
  • Re: GPS Dakota / Oregon

         

    Tak ked doma to citas v okuliaroch mysliis ze za jazdy to bude lepsie??

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2011
    Autor: colombo.ii
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS Dakota / Oregon

           

      Je to otázka světla!

      [ Zpět ]
      Datum: 22.01.2012
      Autor: kulala
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: GPS Dakota / Oregon

         

    Já mám Dakotu 20, je fakt že dakoty maj obecně malinko horší světelnost displaye, což je jednou z mála jejich nevýhod. Při jízdě na kole to není nejhorší, nicméně já mívám problém vidět tu modrou šipku kde zrovna jsem na mapě. Existují ale i cyklomapy kde by viditelnost mohla bejt lepší, nevim, neviděl jsem je.
    Oregon by měl mít lepší podsvícení, ovšem je taky o dost dražší co vím.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2012
    Autor: Aranyafea
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: GPS Dakota / Oregon

           

      Všechny mapy od Garmina / českého Picodasu se dají uživatelsky dodatečně (neoficiálně, Garmin ke svým mapám nic takového nenabízí) upravit a zlepšit tím jejich čitelnost. Tzn. např. úplně změnit barvy, zvětšit / zmenšit, či dokonce udělat jiné ikony POI, úplně změnit typy čar jednotlivých mapových prvků atd. atd. ;-) Není to ale nic moc jednoduchého a chce to o jejich mapách něco málo vědět...

      Ta Cyklo je ale o dost kontrastnější už od výroby, takže by to možná mohlo řešit Tvůj problém.

      No, a ještě "vyšším dívčím" je pak možnost do toho naládovat jakékoli mapové podklady (Google, Mapy.cz, OSM, mapy od Shocartu,.............) ;-) I na to existují nástroje, opět neoficiální, ke kterým se Garmin rozhodně nezná, a dokonce je kvůli tomu nutné patchnout firmware té které navigace.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2012
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: GPS Dakota / Oregon

             

        Resp. "Garmin se k tomu nezná" z toho důvodu, že něco podobného nabízí sám, ale za docela velké peníze :-) Přitom se to s tím, co se dá vytvořit doma vlastními silami, nedá vůbec srovnávat...

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2012
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024