reklama

Demontáž klik

Mám 10let starého Superiora a chci vyndat kliky,povolil jsem šroub na levé klice(povoloval jsem do leva) ten šel v pohodě,ale klika nejde sundat.Tak jdu na pravou kliku a ejhle ten šroub mi nejde povolit,tak jsem to zkusil do prava a to mi taky nejde povolit.Asi to dělám špatně! Porad te jak na ně?

[ Zpět ]
Datum: 18.11.2011
Autor: boban
  • Re: Demontáž klik

         

    Šrouby se povolují doleva. Výjimkou jsou šrouby s levým závitem, ty však není důvod na kliky dávat, pročež tam nebývají. Krom toho takový šroub bývá označen (zpravidla písmenem L), takže by sis toho jistě všimnul. Prostě povoluj doleva.

    Jestli klika nejde sundat, zkus mezi ni a osu kápnout nejlépe něco na povolení závitů, ale může pomoci i WD-40 a nechat přes noc navzlínat (ale obávám se, že styčná plocha oceli a duralu bude dost těsná, takže to stejně nepomůže). Hlavně opatrně, mě se kdysi podařilo vytrhnout závit z kliky, on ten ocelový stahovák vydrží mnohem víc než hliníková klika.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž klik

           

      Často pomůže nahřát kliky horkovzdušnou pistolí nebo fénem.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demontáž klik

             

        Nebo šetrně poklepat.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2011
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demontáž klik

               

          To skoro nikdy nepomůže. Nějaký šetrně je k ničemu;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demontáž klik

         

    Hlavně musíš používat stahovák na kliky ;o))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2011
    Autor: Holfi
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demontáž klik

           

      Ha, to mne nenapadlo, že by moh někdo stahovat kliky bez stahováku na kliky;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

334 cyklistů (9 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024