reklama

Krosové kolo Pells - geometrie rámu

Ahoj,

chci si koupit krosové kolo v ceně tak okolo 13000. Momentálně přemýšlím o těchto:

Pells Crono Elite (viděl jsem ho "naživo", skvělý design...)
http://www.mojekolo.cz/31271-pells-crono-elite

Felt QX 90 (rok 2009, jestli ještě půjde sehnat...)
http://www.mojekolo.cz/6455-felt-qx-90

Co jsem tak různě četl/slyšel, tak rámy Pells prý mají "sportovní geometrii". Co si pod tím mám představit?
Mám z toho trochu obavu, mně přijdou celkově takové malé a dost nízko posazené... Jaké s tím máte zkušenosti?
A velikost rámu u Pells se volí stejně jako u "klasických" rámů? Mám výšku 178 cm, takže předpokládám velikost rámu tak 19'.

Na kole budu jezdit převážně po silnici. Do terénu jen zřídka, spíš jen jako nouzovky, když občas zabloudím :-)

[ Zpět ]
Datum: 07.11.2011
Autor: Frigo
  • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

         

    Kolo Pells si nedávno koupila Bu. Ale ta má, myslím, rám 16.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2011
    Autor: john
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

         

    Hlavně zapomeň na to, že Pells má rozměry jako ostatní značky. Když mně nedávno ukradli kolo a rychle jsem sháněl nové, vyhlídnul jsem si nejprve Pellse, ovšem rám okamžitě (ten, který jsem potřeboval) dodat nedokázali.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.11.2011
    Autor: jinec
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

         

    V katalogu Pells uvádí délku rámu Crono 19" vodorovně horní trubka 593,4 mm. To si myslím už vcelku sportovní, ale ještě ne nijak extrémně dlouhé.
    A velikost 19" by měla ještě být na skladě.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

           

      Tak, a ještě byste mu konečně mohli vysvětlit co znamená ta "sportovní geometrie" ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

             

        ...asi tak.. :-)
        Jestli jsem to pochopil správně, tak se tím myslí, že jezdec je více nahnutý dopředu - spíš trochu jako by jel na závodničce...?
        Ale asi dám přednost spíš "klasické" geometrii a vyberu si jinou značku. I když design toho Pellsu se mi dost líbí...

        [ Zpět ]
        Datum: 08.11.2011
        Autor: Frigo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

               

          Jo, na takovém kole jsi už docela natažený, protože má dlouhý rám.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.11.2011
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krosové kolo Pells - geometrie rámu

         

    Sportovní geometrie je marketingový pojem... stejně dobře by tam mohlo být, že je to kolo třeba ekoefektivní nebo trvale udržitelné. Prostě to nic neznamená, neřeš to.
    Kup si kolo, na kterém se ti dobře sedí a šlape.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.11.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024