reklama

Jak renovovat brzdy na skládačce ?

Na obou mých starých skládačkách (IFA - NDR) odchází přední brzda (typ - špalík zezhora přímo na plášť). Poradí mi někdo čím je možné ji nahradit ? Diky.

[ Zpět ]
Datum: 09.10.2011
Autor: Deda_Eda
  • Re: Jak renovovat brzdy na skládačce ?

Kdesi jsem četl ,že jde vyříznout špalek z kurty.

[ Zpět ]
    Autor: 62jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Myslíš z dopravního pásu :)) Jak je ten originál tlutej ? Teda spíš jak byl tlustej.....

[ Zpět ]
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na starých českých a polských skládačkách bývaly "delší" ráfkové brzdy. Mám někde jak ocelové, tak i provedení z lehké slitiny. Napiš, kolik mm potřebuješ, aby byly dlouhé, podívám se po nich. Provedení brzdy "špalek na plášť" mně přijde hodně nešťastné a zastaralé řešení, které snad už dnes nemá na kole co dělat.

[ Zpět ]
    Datum: 10.10.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky, plně souhlasím že je lepší tam dát čelisťovky. Zkusím použít ten link z minulého příspěvku, pokud neuspěju, s důvěrou se obrátím.

[ Zpět ]

Aby to pak pasovalo i na ráfky... Jsou na to vůbec dělané ? Ale i kdyby ne tak úplně, asi to bude brzdit pořád lépe než ten špalek o plášť ;-)

[ Zpět ]
        Autor: Jarda

Jinak ten špalek by šel vyříznout třeba z kusu staré pneumatiky, třeba od traktoru, pokud nemáš možnost sehnat silnou plátovou gumu.

[ Zpět ]
    Autor: drak

Dík všem za rady, sehnal jsem staré vysoké silniční čelisťovky, jedno kolo už je super, brzdí jak za mlada - nebo vlastně lépe, jedna přední čelisťovka má ale strhaný středový upevňovací šroub, snad ho někde seženu.

[ Zpět ]
      Datum: 21.10.2011

Seženeš ho bez problémů - cena cca 15,- Kč.

[ Zpět ]
        Datum: 22.10.2011
        Autor: Airline
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

včera
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
včera
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017