reklama
Země: Česko Česko

Jajé je to na cestách sing treku?

Mám chuť vyrazit navštívit areál sing treku. Na netu je to samá chvála. Jsou skutečně tak úžasné a skvělé?

[ Zpět ]
Datum: 02.10.2011
Autor: cendik
  • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

         

    Já tam byl jenom jednou s klukama, ale už plánuju další návštěvu.
    Za mě teda musím říct, že je to bezvadný ježdění.
    Za prve je to v krásný přírodě, za druhý je to postavený tak, že je to hravý. Je to, řekl bych, asi tak pro všechny kategorie jezdců. Začátečníci si to odjedou na brzdách, užijou si to,něco si vyzkoušej, středně technicky zdatní to budou pouštět víc a třeba si doladěj skoky a ty nejschpnější si to budou dávat na krev a lítat. Dobrý na tom je, že ani na tý černý jsem nenarazil na úsek, kterej bych jel se zatajenym dechem a zatnutejma zubama. A to jsme to dávali (vůči ostatním) docela vostře.
    Prostě podle mě bezva atrakce, prima zábava, super poježděníčko.
    A ta výstava fullů dole na parkovišti taky nebyla špatná :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

           

      Pod to se podepíšu. Jen doplním, že z naší party byly nadšení všichni. A líbilo se nám to i více než Rychlebky (a to i těm, kteří technicky na Rychlebky mají a dají je, ale nikdo nemá u Rychlebek jet je už v tempu a větší rychlosti).
      Flow celého singlu je opravdu parádní. Akorát je to na slušné zrušení, byl jsem po tom slušně mrtvý. Single mě všude nutil si přišlapávat a pálit to.

      Singletrack pod Smrkem se líbil i manželce, která na technické věci moc není (i když jezdí 100mm fulla). Akorát bohužel na konci spadla, ale to bylo už asi nepozoroností a únavou, vše jinak jela opatrně v rámci svojich možností.

      Úplně každému se to asi líbit nebude, ale myslím, přesně jak psal Zakarr, že dokáže oslovit poměrně široké spektrum jezdců různých stylů.
      To je rozdíl oproti Rychlebkám, které jsou už jen pro ty, co hledají technické těžší věci.

      A ještě doporučím trochu opatrnosti. Sem tam to bylo trošku zrádné, když se to jede svižně v tempu. Třeba celý delší úsek dobrý a najednou nějaká ostřejší utaženější zatáčka a bylo to tak, tak :-)

      V jednom místě bylo takové rychlé esíčko s trošku zákeřným stromem. A nebyla to asi náhoda, ale opravdu blbé místo. Z 5ti lidí z party, co jsme to jeli trošku rychleji, tak jsme tam 4 škrtnuli řdítky o ten strom. Všichni jen málo, takže nikdo nespadnul a všichni to ustáli, ale je zvláštní, že všichni na stejném místě a nikde jinde na celé trase už ne.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

             

        Pod tohle se zase podepíšu já. S tou opatrností. Nenechat se moc rozvášnit a ukolébat pozornost. Já si blbě, ale fakt úplně blbě najel docela rychle na jednen takovej ten ostrej "hrb" a vyškolilo mě to teda pěkně. Pak už sem se teda trochu krotil.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2011
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

           

      Singlík je super, jen o víkendu dost našlapanej.Lepší je to v týdnu. Také jsme to ze začátku dávali na krev, skoky, smyky, objímání stromů, výlety přes řidítka.Pak jsme ale přišli na to, že daleko větší zábava je držet určité tempo, neskákat,ale muldy využívat ke zrychlení bez šlapání-přikrčit a při sjezdu tlačit do pedálů.Pokud jsou kola stále na zemi,je bike stále pod kontrolou a stačí lehce kontrolovat brzdu, do smyku to nechodí.Jo a sedlo tak o 2-3cm dolů a je to bomba.Hovg.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.10.2011
      Autor: jfk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

         

    Single track je další důkaz, že se lidstvo řítí do propasti. Staví umělou přírodu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

           

      Že jo! Třeba bazény, koupaliště, tobogány, vířivky, sauny, kluziště, sportovní haly, běžecký dráhy, sjezdovky, u-rampy a protahovaný běžkařský stopy. Dokonce si ti lidi stavěj umělý jeskyně, celý hejna najednou a říkaj tomu vesnice a města - fuj hnus, zpátky na stromy :o)

      Ale vážně, ono na těch severních svazích Jizerek doteď žádný velký poježdění po lesních cestách nebylo (nepočítáš-li lesní asfaltky), znám to tam dobře už skoro 20let.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

             

        Jo, udělals za mě hezký výčet. Přesně tak jsem to myslel.
        Na místo k moři jezděj do resortů, namísto lesní sauny s potokem do velikánskejch sauna paradiso, Namísto do přírody na běžkách hurrá na loipe,ne už jedem na hřeben, na Luční, z Kristánova na Smědavu..., ale "dneska jedem dvakrát dvacítku". Prošlápnout stopu už neumí.
        Nalejou všude asfalt ve jménu cuklostezek a pak nám postavěj přírodu - singl trek.
        Správnej biker se hnusem otřese o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

               

          Pod tohle se otresu i z pozice lehace.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

               

          Jj dokonce i ženskou s nosičem to vyděsilo.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2011
          Autor: xanti
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

               

          V sobotu jsem projížděl cestou na Vysoký hřeben po zatím neotevřeném černém singlu - přikládám foto. Ještě že nejsem biker, to bych to musel objíždět po silnici :o)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.10.2011
          Autor: PepikW
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

                 

            :-)

            Haha, tak tudy bych šel s ostudou pěšky... Tyhle úzké pěšinky a hned sráz vedle fakt nemám rád :-/

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2011
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

                   

              Hmmm, tak to ty černé pro tebe nebudou, no ...

              Ale taky na takových místech cejtim divný mrazení.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.10.2011
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

                     

                Nevím no... K tomu jenom říkám "pro případ havárie potřebuji nějakou rozumnou dopadovou plochu, minimálně 2m na každou stranu, ne, že se zastavím až kdoví o kolik metrů níže" :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 03.10.2011
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

                 

            Jestli to nevede z leveho horniho okraje fotky na pravy spodni, tak to je singlik na silnicku jak delany. Uz chapu, ze to zvladnul sjet i Zakarr. 8-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

                   

              Tam sem nejel, tam sem to tlačil, protože nemám lehokolo.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.10.2011
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

           

      Nestaví. Staví to, co mu příroda nabídne. Cyklokrosová trať je taky propast? :-P

      [ Zpět ]
      Datum: 03.10.2011
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

             

        Překlep,správně má být "NENABÍDNE".

        [ Zpět ]
        Datum: 03.10.2011
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

         

    Vřele doporučuju !! Lázně Libverda - super singl trek !! Je to úsek kolem 20 km , terén ale dobře zvládnutelný - občas písek..nádherně jsem si to užívala.........můžeš to pustit naplno...juchůůů

    [ Zpět ]
    Datum: 03.10.2011
    Autor: Atalz
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

           

      Naplno jako, že to dáš bez sáhnutí na brzdu?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

             

        Profíci tam nebrzdí :-)
        A když se nudí tak berou černý brejle 4-ky.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2011
        Autor: Zdenda-Max
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

               

          Já tam právě šel několikrát hodně ostře na brzdy, když jsem to občas pustil lehce více než bylo zdrávo.
          I jsem si tam po dlouhé době nechtěně zasmykoval zadním kole což se mi běžně nestává.
          Po jednom hupíku trošku v rychlosti, za ním poměrně ostrá točka, na kterou jsem musel docela dost brzdit a zadní kolo bylo malou chvilku ještě ve vzduchu (tedy hned po kontaktu šlo zadní na chviličku do smyku) - žádný cílený skok jako v pár jiných místech, jen jsem to při té rychlosti už neudržel zcela bez odlepení kola od země.

          Dokážu si bez problémů představit, že to někdo dá rychleji než já. Zcela bez sáhnutí na brzdu už tedy moc ne (zvlášť když místy se zase ještě přišlapává).

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jajé je to na cestách sing treku?

         

    Byl jsem s vnukem 9 let v Novém městě pod smrkem- Původně jsem si myslel, že mne to ničím nepřekvapí a že je to jen bublina. Po sjetí 18 km trati mohu říci : paráda, vnuk o tom neustále mluví a pojedeme za rok znovu. Dítě ale musí umět již jezdit, jinak by si mohlo natlouci.
    Předjíždělo nás plno rychlejších jezdců, tačilo uhnout nebo zastavit, ten adrenalin byl i pro nás. Nádhera

    [ Zpět ]
    Datum: 07.10.2011
    Autor: senior
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

441 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024