reklama

Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

Prvním nápadem byl výlet na slovensko s cyklistikou. Když jsem si prohlížel možné trasy - hlavně na mtb.sk - došel jsem skrz několik odkazů na stránky stezek greenways: http://zelenybicykel.do-fenix.sk/, z nichž jedna mě zaujala obzvláště - stezka přes poloniny: http://zelenybicykel.do-fenix.sk

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 21.09.2011
Autor: kokis
  • Re: Zelený bicykel - Slovensko - Polsko - Ukrajina

Moc pěkný... Musím někdy vyrazit tuhle část Karpat prozkoumat. Je to logická řada Ukrajina - Rumunsko - Slovensko (asi podle HDP) :-D

[ Zpět ]
    Datum: 22.09.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tohle je asi jedna z nejlepších tras co tady byla kdy popsaná.
    Bohužel chybí nadpis něco jako "natěžkodobrodružství na innské cuklostesce s vozíkem" takže to pozornost nevzbuzuje a nevzbudí. Čestnou vyjímkou je bannán, kterej byl Marmaroši.

Horší, že se mi to zatím nepovedlo podle mých hodně starých map zrekonstrovat takže mi z toho není úplně jasný poměr (cca) asfalt.
    Jo a ty slovenský stránky mtb.sk sleduji dlouho a jsou tam fakt dobrý inspirace. Slováci sú ozajstný bikeri.

[ Zpět ]
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

asfalt drtivě převažoval... na slovenské straně k ruskému sedlu se jinak nedá dostat než po asfaltu (poslední část už je taková šotolina, dokonce tam tvrdí, že je to nějak unikátně vybudovaná cesta z konce 19.st. a je to jako kulturní památka, ale já tam nic pamětihodnýho nevidě, prostě polozpevněná cesta v lese). na polské straně by se určitě daly najít i terény mimo silnici (sít cyklostezek je tam hustá, mapy mají dobré a myslím, že tahle jihovýchodní část polska je na kolo ideální, kopce okolo tisíce metrů, dobrá infrastruktura na ubytování). Ukrajinská strana - my jsme švihali po silnici směrem k Užgorodu, ale určitě se dá z té silnice vyrážet doleva a doprava, tam už je to asi mimo asfalt, viz text. Problém ale je absence map, my prostě žádné nesehnali... na tuhle trasu by bylo ideální trekové kolo nebo horská kola s pořádně sešmajdaným vzorkem, jako máme my...

[ Zpět ]
      Autor: kokis

Já myslím, že by se to dalo "zterénit" a využít Tvoje zkušenosti s přechody a bydlením. kde mám ty Biezcady, kde mám ty Biezcady? byla to taková perfektní mapa cca 20 let stará.
        Myslím stočit to ze začátku např. víc na Bukovské vrchy a tak.
        Co si pamatuji tak např ze Sniny na Novou Sedlici a pak by to snad šlo vyjet na Kremenec (?). Šel jsem to kdysi pěšky s noclehem přímo na trojmezí.

[ Zpět ]
        Autor: mirekbik

Ještě taková drobnost, na Ukrajině to není UžGorod, ale Užhorod :)
    A v tom městě je geniální spaní na nádraží v "Komnatě odpočinku", myslím 80 hřiven na jednoho, dvoulůžkový pokoj se sprchou a televizí :-D
    Jinak jsem na Ukrajině viděl v oblasti kolem Vorochty "Velokraina", což byla síť cyklotras včetně posezení a stojanů... Trasy vedly do hor, ale jen jednosměrně a stojany byly u hodně dlouho zavřených mahazínů :-D Možná tu loňskou Ukrajinu taky nějak sepíšu :-)

[ Zpět ]
    Datum: 23.09.2011
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

194 cyklistů (22 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017