reklama

Pomozte evidovat opuštěné železnice

Z opuštěných železničních tratí se mohou stát nové cyklostezky.

Datum: 11.10.2005
Autor: Redakce
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    No, často by byly kola místo těch červeno-béžových shinkanzenů rychlejší....

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Nuz ja sice nemam ziadnu informaciu ohaldne opustenej zeleznicnej trate, ale viem, ze pri Ruzomberku urobili cyklocestu na teelse opustenej zeleznice a to este celkom zadarmo. Vyuzili skutocnost, ze mobilny operator chcel tahat opticke kable v zemi. Pod telesom zeleznice to bolo idelane, lebo jednali len s jednym majitelom pozemku a tak po rozkopavke a ulozeni optickych kablov zarovnali povrch na asfalt, alebo dobru sotolinu. teda chcem povedat len tolko, ze pri vyuziti teelsa opustenej zeleznice sa daju spojit sily viacerych zaujemcov a cyklisti z toho ziskaju svoj podiel.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Sice to také není o rušených tratích, ale..
      Okolo Vídně jsou protipovodňové valy a na jejich hřbetě jsou velice slušné syklostezky.
      Taky spojení příjemného s užitečným.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

             

        Okolo Vídně je i jedna (nebo víc?)zrušená železniční trať a na ní cyklostezka. Občas se projíždí i nějakým nádrážím s perónem.
        Cyklostezky na protipovodňových valech jsou někde i na jižní Moravě.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

             

        Nuz vseobecne na hradzach su celkom dobre cesty. Dobry priklad je hradza okolo Dunaja aj na Slovenskej strane hned pri Bratislave. Je velmi blizko velkeho sidliska v Petrzalke a preto je stale preplnena cyklistami a inlinistami. Uz sa tam stal dokonca aj smrtelny uraz. Po hradzi sa jazdi dobre, je tam rovina, kopa bufetov po ceste, ale ja osobne nevidim vela na tom prehanat sa stale po tej istej ceste hore dolu. radsej vybehnem niekam , kde nieco nove uvidim.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    V blízkosti Jihlavy o žádné totálně zrušené trati nevím, ale záměr je to užtečný. Jedním z nezapomenutelných zážitků byl průjezd po asi 22 km dlouhém úseku cyklostezky na tělese zrušené lesní železnice v blízkosti řeky Enns v Rakousku. Bezpočet mostů a tunelů vedoucích údolím řeky mezi vápencovými skalami. Lahůdka. Jediné na co jsem si vzpomněl u nás, je nedostavěná Baťova trať Vizovice - Horní Lideč. To je ale obecně známý projekt a nějaké informace o tamní cyklostezce jsem už četl.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peldy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Nemohl bys mi poskytnou k té tvé cestě do Rakouska nějaké bližší informace, zážitky nebo nějaké mapy, fotečky a tak ?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Blízko Jihlavy je trať Přibyslav- Sázava, tedy ta stará. Teď nedávno ji zlikvidovali, ani mosty nezůstaly....

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomasjedno)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Skvělé by bylo, kdyby byly obnoveny i nádražní restaurace.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    TASOVICE - VAPENNY PODOL PODEL PODOLSKEHO POTOKA TADY JEDNA JE NEVIM V JAKEM STAVU A JAK JE DLOUHA CHCI TAM ZABAJKOVAT A DAM VEDET PS. SHOCART- VAPENNY PODOL A PAK VYBRAT VYREZ TASOVICE VAP.PODOL

    [ Zpět ]
    Datum: 13.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (BUBAK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Zrušená je trať ze Svoru do Jablonného v Podještědí, ale o ní se to asi ví.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Já měl kdysi takový zvyk, že jsem na velikonoční pondělí procházel zrušené železnice. Svor-Jablonné je pro cyklostezku nepoužitelná, zachovalé úseky jsou jen "odnikud nikam". To jsou možná zajímavější bývalé úzkokolejky ve Frýdlantském výběžku.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

             

        Koukám, že jsem reagoval na 2,5 roku starý příspěvek. No to je internetová archeologie.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2008
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Mám jeden tip: nejedná se sice o zrušenou trať a znám to jen ptoto, že jsem na to nedávno narazil při prohlížení mapy. Je to v Moravskoslezském kraji - a jedná se o nedostavěnou železniční trať Hradec nad Moravicí - Fulnek. Podle mapy to vypadá, že zde již bylo připraveno těleso trati - náspy a pod. Určitě se to vydám prozkoumat přímo do terénu, ale asi až na jaře. Pokud o tom někdo víte něco bližšího - napište. Zdá se mi, že by to byla mohla být atraktivní cyklostezka v krásném prostředí.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Ještě doplnění - je vyznačena V Turistickém atlase Česko 1:50000 na stránkách 273, 319 a 320.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

             

        Tato trať už byla zdokumentována a do jisté míry zpracována i její historie.
        www.nedostavenatrat.estranky.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal PEtr ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

           

      Ale právě teď je nejvhodnější doba na prohlídku opuštěných tratí. Ještě nic neroste, stará tráva je slehlá a občas je stará trať k nalezení i v místech, kde je dnes zorané pole, bývá tam jiný odstín hlíny.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2008
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    taky by se mohlo jezdit po bejvaly care zelezny opony na sumave! na mapach je to este videt!

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2008
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Více dobře použitelných vleček jsem kdysi procházel na Kopidlnsku (Dymokury, Jičíněves, ...), kde většinou sloužily jako přípojky k cukrovarům, jestli se nemýlím. Ale abych udal přesnou polohu a satv, musel bych zas do terénu a nevím, kdy se tam dostanu. Není tu někdo ztama z okolí? :-)
    Jinak by to bylo fajn, už proto, že by se to třeba časem dalo navázat na stezky podél Labe nebo na cesty v Českém ráji.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl dnes neregistrovaný)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pomozte evidovat opuštěné železnice

         

    Tišnovka: Brno-Řečkovice - Česká - Kuřim - Drásov - Tišnov

    Zrovna v tomto úseku je cyklostezka hodně potřeba, silnice je hodně frekventovaná a pro cyklisty nebezpečná.

    Už jsem jim to teda myslím někdy před těma dvěma rokama podrobně psal emailem..

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

434 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024