reklama

Obtížně nafouknutelná duše

Defekt na horském kole.Výměna propíchlé duše za novou.Vše probíhá v pořádku až do okamžiku kdy je nová duše na místě(plášť zasunut) a snažím se jí nafouknout.Jde to neskutečně ztěžka a takřka se nenafukuje.Když jsem duši,ale nafukoval aby získala tvar tak bylo všechno v pořádku...

[ Zpět ]
Datum: 10.09.2011
Autor: brece
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Možná ses při tom tvarování uondal. Zkus to znovu.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2011
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Jestli mas galuskovy ventilek (ten uzky), tak ho vysroubuj o neco vic, pak uz to pujde.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2011
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Tak tohle se mi stává pravidelně.
    Jak je duše venku, tak ji nafouknu raz dva. Ale jen ji osadím do pláště, tak ani omylem...
    Nejde mi pak pořádně nasadit pumpička na ventilek - ten camfrlík furt a pořád zalézá do ráfku :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obtížně nafouknutelná duše

           

      Musíš při nasazování pumpičky zatlačit ventilek přes plášť co nejblíž k ráfku a tou páčkou zmáčknout těsnící gumu v hlavici pumpy. Pak bude držet.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obtížně nafouknutelná duše

             

        Tahle teorie je mi jasná, ale praxe nějak pokulhává...
        Nedostává se mi sil vytlačit přes plášť ventilek co nejvíc ven z ráfku...

        [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Rada je jednoduchá, ať už máš galuskový nebo motocyklový ventilek tak pomáhá promáčknout ten středový pístek.
    Pokud máš problém se zasouváním ventilku nasazovací pumpičkou tak si kup v případě galuskového ventilku za 15-20 kaček redukci na motocyklový a každopádně hadičku k pupičce :)
    Tohle pak pomáhá i proti oblíbenému utrhávání ventilků...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obtížně nafouknutelná duše

           

      V tomhle nedam dopustit na autoventilky a normalni pumpicku s hadickou. V te hadicce je nejaky udelatko, co pri nasroubovani zmackne ventilek, takze se nafukuje docela snadno, akorat se pak musi rychle odsroubovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obtížně nafouknutelná duše

             

        "V te hadicce je nejaky udelatko, co pri nasroubovani zmackne ventilek..."
        V pohodě svou pumpičkou s hadičkou a oným udělátkem pumpuju kola s galuskovejma ventilkama prostřednictvím redukce na autoventilek. Tam to udělátko žádnej ventilek nezmáčkne, bo v tý redukci je jen ďurka a udělátko až na ventilek nedošáhne.
        Onehdá jsem pyšně tu pumpičku půjčila klukovi, kterej nemoh napumpovat duši takovou tou malou pumpičkou, co se nedá o nic opřít a nasazuje se přímo na ventilek. Místo toho, aby to mou sqjelou pumpičkou napumpoval, tak mu to oné udělátko duši vypustilo :))
        Nakonec hoši vytáhli kompresor a bylo po ptákách...

        [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2011
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Obtížně nafouknutelná duše

               

          Tak je pravda, ze tou hadickou se da kolo i snadno vypustit, pokud se pri odsroubovani trochu zavaha.
          Respektive vypozoroval jsem, ze ruzne duse maji tu tycku ve ventilku ruzne dlouhou. Driv u Schwalbe dusi to byl docela problem, protoze vzduch sycel driv nez se hadicka chytla do zavitu, ale ted tam mam nejaky Rubeny, tam se ventilek macka pozdeji a moc vzduchu neutece.

          Jinak ja vozim porad pumpicku urcenou do ramu favoritu. Sice je to velky kram, ktery mam problem u Ibexe nekam pripevnit, ale kolo je s ni nafouknute na 6 bar za chvili, zatimco u te pidi-skladaci bych driv umrel...

          [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2011
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Obtížně nafouknutelná duše

                 

            to sem si taky myslel, ale teď mám pumpu za cca 200,- a naždouchá to rychle a skoro 8 atm.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2011
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Obtížně nafouknutelná duše

                   

              Nekecej... A jakou?!?

              [ Zpět ]
              Datum: 12.09.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Pořiď si redukci se zpětným ventilkem a máš po problému.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2011
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Obtížně nafouknutelná duše

         

    Nafukování duše s hadičkou, která se musí držet na ventilku, je pro někoho problematické. Osobně jsem to řešil tak, že veškeré hustilky a mini kompresorky na 12V do auta, kterými nafukuji svoje kola, jsem opatřil novými koncovkami, které si ventilek podrží sami...!

    http://www.webareal.cz/www-cyklo-kubalek-net...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.09.2011
    Autor: jaryk
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Obtížně nafouknutelná duše

           

      Tyhle koncovky vydržely u pumpy, kam jsem jezdil foukat v záchvatech lenosti, nejdýl týden. Jsou totiž nejlepší.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.09.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Obtížně nafouknutelná duše

             

        Jsou na tom severu ale nenechavci! U nás ty koncovky vydržely mnohem, ale mnohem déle.
        (Ovšem kompresor, to byla jiná ...)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.09.2011
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

447 cyklistů (16 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024