reklama

Poradí mi někdo při výběru kola?

Ahoj. Potřebovala bych poradit s výběrem kola… Nechci do něj vrážet moc peněz (max asi 8000). Potřebuji úplně normální (nejspíš krosové) kolo s lehčím rámem na běžné ježdění v přírodě a taky po cestách bude-li to potřeba. Neplánuji s ním žádně závody, spíš jen na projížďky ve volném čase. Na netu jsem našla pár rad ale spíše jen co se týče velikosti a typu (krosové, silniční, fitness,…) a proto potřebuji poradit. Dívala jsem se na kola na stránky http://www.mojekolo.cz/…ova-crossova?… ale vůbec tomu nerozumím…mohl by mi někdo poradit a pomoct vybrat nějaké solidní kolo třeba z těchto nebo jiných stránek?

[ Zpět ]
Datum: 25.08.2011
Autor: Eilonwy
  • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

         

    Co je ježdění v přírodě ? To můžou být asfaltované lesní cesty i bahno, kořeny a kameny na pěších stezkách.
    Na zpevněné cesty vybírej z kol co mají V brzdy a odpruženou přední vidlici, a když se podíváš na kola z loňských modelů, budeš mít za tyhle peníze už celkem přijatelný kolo pro to co potřebuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2011
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

           

      no jezdit planuju třeba po cyklostezkách, lesem, občas po cestě. Nebudou to nějaké skoro kolmé svahy s kořeny, na které se asi hodí horská kola. spíš klidné projížďky v terénu... A co se týče značek brzd? Je nějaká se kterou jsou třeba špatné zkušenosti?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2011
      Autor: Eilonwy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

         

    .. to je dobra rada, ktoru ti dal lelek, najdi si na internete vypredaja minulorocnych modelov, ale aj tohtorocne uz sa dostavaju do vypredaja .. podla mna sa musis rozhodnut na zaklade toho, aky teren budes jazdit, nemusis vyslovene jazdit zjazdy, ale na narocnejsi teren po lese, ci vo vseobecnosti narocnejsi teren, tak je lepsie mtb, klasicky horak .. ked budes jazdit viac asfalt a taky lahsi teren, ziadne vymole atd, tak skor kros .. ja mam mtb a trekingovy bajk, je to vlastne kros, ale trekingovy bajk ma vsetku potrebnu vybavu, blatniky, nosic, kryt retazu, dynamo v naboji, svetla .. na kros si to musis dokupit zvlast .. mtb som tohto roku vytiahol len raz, viac ma bavi ten asfalt .. miestami je pekne rozbity :) .. konkretny typ neporadim, tych znaciek je vela, niekedy plati, ze pri dobrej zahranicnej znacke platis prave za tu znacku .. a vybava je slabsia .. nie je to vsak pravidlo .. ja mam konkretne vasu cesku znacku, mtb mam authora a trekingovy je rock machine .. ale napr aj merida ma celkom fajn vypredaje, staci pozriet ich stranku ..

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2011
    Autor: pilif
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

         

    díky moc za rady. našla sem si nějaké z roku 2008..to je sice starší model ale myslím že by mohl stačit.
    http://kolo.cz/clanek/dema-merano-2008
    co si o něm myslíte?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2011
    Autor: Eilonwy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dema merano?

           

      Pořád přemýšlím o tom Dema Meranu... je sice starší ale vzhledem k tomu, že nevím jak na tom budu s časem mi přijde zbytečné kupovat nějaké hodně drahé kolo aby potom jen nestálo ve sklepě... myslíte že by stačilo na ty moje občasné porjížďky?

      [ Zpět ]
      Datum: 27.08.2011
      Autor: Eilonwy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema merano?

             

        Dema je trek (značku neznám), Meridy dole horácové. Záleží, kudy a jak chceš jezdit. Do terénu, nebo i měkčího písku, nebo volnějších kamínků už je trek naprd. Na pevných hladkých povrchách poslouží dobře. Ale tím osazením a ročníkem 2008 to na 11 tisíc moc neodpovídá. Za 13 tisíc jsem kupoval líp vybavenýho treka Merida, navíc ne z výprodeje, ale z aktuální ročníkové nabídky v kamenným krámě.
        Nehraje tam roli barva ? :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dema merano?

             

        A proč kupovat model 2008, když mužeš mít 2010.
        http://www.sportmen.cz/Krosove-kolo-DEMA-MERANO...
        Otázka u výprodejových modelů je, jest-li budou mít ještě správnou velikost.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.08.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

         

    a od meridy váhám nad těmito dvěma, je tam jiný zásadní rozdíl než jen cena? http://www.merida-bike.cz/compare_result.php...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.08.2011
    Autor: Eilonwy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

           

      S Meridou mám dobrý zkušenosti. Jestli nemáš potřebu ušetřit každou korunu, šáhni radši po tom prvním, s rámem TFS, je pevnější. A i komponenty jsou výš. To druhý už od pohledu je spíš takový přerostlý dětský, nebo jen na takový malý přesuny po předměstí.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poradí mi někdo při výběru kola?

         

    Ahoj,
    jestli chce jezdit po lesních cestách, tak rozhodně přední odpružená vidlice. Za 8.000,- to nebude ale žádná hitparáda. Aby tě servis nestále ve finále více nežli pořizovací cena.
    Nabídku ti moje kolo, které je v super stavu a celkovém servisu ve značkovém servisu. Určitě neprohloupíš a budeš spokojen. jedná se o Author Traction což je už vyšší průměr. Původní cena byla sedmnáct tisíc a já ho nechávám za 9.300,- včetně bezdrátového cyklocomputeru. Navíc vzadu máš 9-ti kolečko což ti umožňuje ladit 27 převodů a u kola za osm tisíc to rozhodně nebudeš mít.
    V případě zájmu mě kontaktuj na telefonu 739 43 33 20.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2011
    Autor: štěpi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024