reklama

horské vs. core

Vazeni, byl bych vdecen za radu na otazku, ktera me uz tak zhruba mesic neda spat. Chci si koupit kolo RockMachine Stampede. Znate to, je to takova ta situace, kdy uvidite kolo a rknetesi "nadhera, musi byt me" :) a mozek pri tom nehraje prakticky zadnou roli. No a o co jde. Vim ze to neni klasicke XCckove kolo. Chtel bych s nim ale zkusit i "drsnejsi jizdu" u nas v Krusnych horach. Z ceho mam ale strach je to, ze me to prestane (nebo ani nezacne) bavit a kolo za 22 litru zustane ve spajzu. Zajimalo by me proto, jestli se na tomhle druhu kola da jezdit "pohodlne" (aspon jako na XC) i normalni jizda po cestach. Vim, ze je tam staven jinak ram a z toho mam strach. Prijde mi treba, ze to nini vubec stavene na vyjezd kopcu (ten uhel mi prijde, jako ze musi mit to kolo tendenci pri vyjezdu prepadavat). Taky mi dela starost ram. Max. velikost je 18". Ja merim 188cm a nerad bych na tom byl jak vosa na bonbonu atd atd atd... Samozrejme. Nejcastejsi "rada" pri koupi kola byva : "rozmysli si co chces jezdit a podle toho vybirej..." Ovsem ja jsem v situaci, ze si nejsem jistej co chci jezdit. Jestli me bude bvit DH nebo Dirt. Nebo jestli zustanu jen u vyjizdek na lesni cesty s rodinou. Takze: kdyz koupim Rock Machine Stampede, budu ho moc pouzivat (samozrejme pri vymene pneu) i jako XC colo? Diky

[ Zpět ]
Datum: 25.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (cesar)
  • Re: horské vs. core

         

    Konkrétní zkušennost s tímto kolem nemám, ale všeobecně se dá říct, že se od klasického liší v několika věcech:
    - aby se na něm dobře skákalo a blbnulo, je lepší koupit menší rám (ta 18 je určitě v pohodě), ale při klasickém XC na něm budeš hrozně naskládanej. Možná pomůže dát sedlo hodně dozadu (a vodorovně) a třeba i delší představec.
    - řízení je mnohem "namáhavější" v tom smyslu, že to kolo je hrozně živý, vyžaduje vedení, ale na to se dá zvyknout a při sjezdu se odmění.
    - tomu kolu jinak neni co vytknout (snad jen, že to neni pro ty fakt nejdrsnější skokany) takže doporučuju. V případě totální odvrácení od dravé jízdý směrem k cyklomaratonům existuje řešení - výměta rámu - jinak všechny komponenty jsou ryze XC

    [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mr.antik ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: horské vs. core

           

      diky za odpoved. Osobene mi z ni vyplynulo, ze bych do toho kola jit asi nemel. Protoze XC jizda na nem bude asi "utrpeni". Kupovat kolo za 22 klacku a pak jeste k nemu koupit ram, predstavec... Mi prijde jako nesmysl. No docela me to mrzi, protoze jak uz jsem psal, je to opravdu pekny kolo. Co se da delat, musim hledat jinde.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cesar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: horské vs. core

         

    NEJLEPE SE PORADIT VE SPEC.PRODEJNĚ.JA JSEM SPOKOJEN Z MERIDOU MATTS SPEED CENA I KVALITA SUPER.A DOKAŽU ŘÍCT ŽE I DRSNĚJŠÍ JÍZU BEZ PROBLÉMŮ.NA PRODEJ JE I 22" ALE TOBĚ STAČIT MUSÍ I 20" MAM 185CM

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ROMAN)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: horské vs. core

           

      samozrejme jsem se na prodejnach (i autorizovanejch) ptal. ale prekvapilo me (a to velice), ze mi NIKDE kde jsem byl, nebyli scto, dat rzumnou odpoved.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cesar)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

481 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024