reklama

Vrzající řetěz

Zdravím všecky,
primitivní dotaz: vrže mi na některých pastorcích/převodnících řetěz (jasně, v kombinaci největší vpředu, nejmenší vzadu a naopak mi to přijde normální) a rád bych se toho zbavil. Je možné tohle ovlivnit pomocí stavěcích šroubů? Přehazovačka i přesmykač chodí dobře, jen mi přijde, že "akční radius" řetězu, tedy jeho bezhlučný chod, je nějak malý.

[ Zpět ]
Datum: 28.07.2011
Autor: zimmi
  • Re: Vrzající řetěz

         

    Vrže? Pak by chtěl namazat! :-)

    Ne, ale vážně: není mi úplně jasné, co tím míníš. Jestli jen to, že na některých převodech je řetěz mírně hlučnější než na jiných, tak to je normální, popřípadě by se měl přeměřit, jestli není už moc vytahaný.

    Anebo jestli míníš chrastění řetězu o přesmykač, což se dá odstranit jen trpělivým seřizováním, a v některých případech to stejně úplně nejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2011
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzající řetěz

         

    Promiň, ale kombinaci "největší vpředu, nejmenší vzadu a naopak" to jako myslíš vážně?!?

    Pokud ano, tak si prosím tě nejprve zjisti, jak se správně řadí, protože k takovémuto křížení řetězu by nemělo dojít ani omylem. Teda omylem ano, ale jinak je to to nejhorší, co vůbec můžeš zařadit.

    Pokud máš 9ti kolečko, pak bys měl na na malém kolečku řadit maximálně tato rozpětí 1 - 4/5, 3 - 7, 5/6 - 9
    Pokud máš jiný pastorek, tak si to adekvátně uprav.

    A kromě toho, co píše k.vl je pak ještě otázka kolik máš na tom řetězu natočeno. Je fakt, že při tebou uvedeném křížení vydrží řetěz míň než standard.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Vrzající řetěz

           

      Pardon, ne "na malém kolečku řadit", ale na "pastroku řadit"...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzající řetěz

           

      Počkej, největší vpředu a nejmenší vzadu je standardní převod dorychla, ne? :-)

      Akorát, že to takhle zase nedává smysl v tom úvodním textu. Snad chtěl autor říct, že při křížení řetězu to vrže samozřejmě, že o to mu nejde - a popletl to... Aspoň tak jsem si to vyložil já.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2011
      Autor: k.vl
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzající řetěz

             

        Řetěz má najeto málo, stejně tak je namazaný. Asi ses trefil, že zkrátka "dře" o převodník. Jak se s tím vypořádat? :-) Tedy jde mi hlavně o to, aby zůstala zachována funkčnost (s tím, jak chodí, jsem spokojen), ale co nejvíc bylo možné snížit hlučnost :-)
        PS: Jinak ano, pochopil jsi můj příklad správně.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2011
        Autor: zimmi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vrzající řetěz

               

          Něco mi k tomu kdysi psal Mlok tady:

          http://www.nakole.cz/diskuse/8435-spanel.html...

          Dle mé zkušenosti je to prostě daň za trojtác. Zkusit to seřídit co nejlíp, pomůžeš si třeba i tím, že kombinačkama trochu přiohneš/rozšíříš vodítko přesmykače (ale nesmíš moc, nestačila by pak délka kroku páčky). Pokud máš po ruce dobrý servis, zkus jim to tam dát, ale musí být slušní. Mně kdysi všude řekli: řadí to, a na nějaký chrastění se vybodli.

          Dále je možné zauvažovat o tom, jestli daný převod, který zlobí, opravdu potřebuješ. Mně by například převod "malá vpředu : čtyřka vzadu (ze sedmi)" taky chrastil, ale nepoužívám jej, protože obdobného převodového poměru dosáhnu zařazením střední placky a většího pastorku.

          A taky záleží na páčkách. Na svém kole, které teď jezdím, mám jakousi starou dvoupáčkovou řadu od shimana (teď nevím z hlavy typ), která samozřejmě indexuje, ale přesmykač lze ještě jemněji o něco doladit. Moc mi to vyhovuje oproti typům, kde je poloha přesmykače pevně daná.

          Tak hodně štěstí.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2011
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzající řetěz

             

        Aha, tak ja to pochopila tak, ze radi krizem.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vrzající řetěz

           

      Nikde jsem se ani nezmínil o tom, že používám takovou kombinaci převodů. Bral jsem to jako příklad toho, kdy se řetěz už tak kříží, že není možné, aby šel bezhlučně. Ale díky za vyčerpávající přednášku.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2011
      Autor: zimmi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vrzající řetěz

         

    nejrychlejc to vyřešíš MP3 přehrávačem a muzikou do sluchátek...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vrzající řetěz

           

      To když u někoho vidím, mám chuť fackovat. Je to nebezpečné.

      To zimmi: možná máš rozštelovanou přehazovačku. Na řadácích páčkách (tam kde se stýká bowden s páčkami) je doštelovávací matička. Zkus s ní opatrně pootáčet, možná, že ti to pomůže.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2011
      Autor: Kukyn
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vrzající řetěz

             

        souhlasím s tím, že život je nebezpečnej a stoprocentně smrtelnej, ale proč máš pocit, že je třba násilím chránit před nebezpečím sluchátek ostatní?
        Já samozřejmě vím, že bych si to neměl pouštět moc nahlas, že ne dýl jak dvě hodiny za den a že ne častěji než pět hodin týdne (tuším) a většinou to dodržuju, ale i kdyby ne, tak si furt myslím, že by tě to jestli si přivodím horší sluch nebo ne, nemělo vytáčet natolik, že chceš použít fyzického násilí. Není to spíš na zamyšlení nad sebou?

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vrzající řetěz

               

          A to jsi ještě nezmínil podstatně zvýšené namnožení bakterií a dalších breberáků v uších... :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2011
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzající řetěz

                 

            jo to je taky fakt, ale furt si myslím, že to je jen moje věc a není to důvod proč by to mělo v komkoli bouřit chu´t fackovat...

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vrzající řetěz

               

          On asi nemyslel jen cyklisty ...... bruslaři se špuntama jsou mor cykloprostorů....
          Ale je fakt, že když včas rozpoznám cyklistu se zašpuntovanýmá uchama tak si na něj dávám většího majzla.
          Jsou nějak víc lekací :( a mám ověřeno, že dělají nečekané manévry.... asi pod vlivem muziky nebo co......

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2011
          Autor: újezďák
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzající řetěz

             

        Co máš proti přehrávačům? Já se tak uklidňuji před závody ve střelbě, sednu si do stínu, pustím klasiku, metal nebo nějakou ptákovinu, podle toho, kam potřebuji posunout poměr koncentrace a uvolnění.
        Jo a na střelnici, kde jsou závody v obranné střelbě je fakt netaktické zkoušet někomu nafackovat:-D

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vrzající řetěz

               

          Miluju lidi s peckama, at se pohybuji pesky, na bruslich ci jinak, pohybuji se neobjetelnym zpusobem a muzu na ne zvonit a hulakat jak chci, stejne me neslysi. Mimo dopravni komunikaci at si kazdy posloucha, co chce, jak chce, ale kdyz neslysi na ceste, co se kolem deje, nemaji tam zaclanet, ale maji se drzet u kraje.

          Nejlepsi byla vposledni dobe slecna stojici v uzkym prostoru mezi stojanem zastavky busu abudkou zastavky u krizovatky Kamycke a Roztocke. Stala ke mne zady a ja musela zastavit a poklepat ji na rameno,aby uhla.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2011
          Autor: lucierut
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzající řetěz

                 

            V podobnych situacich uvazuji o tom, jestli by menely byt povinnou vybavou cyklisty i nuzky...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2011
            Autor: Murphy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzající řetěz

                 

            Pokud to dobře chápu tak jsi jela po chodníku, na něm zas jako cyklistka nemáš co dělat ty :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2011
            Autor: zdendazzz
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vrzající řetěz

                   

              Tam ale zrovna vede cyklostezka po chodníku, což je i vyznačeno červeným dlážděním.
              A zrovna je to přibližně to inkriminované místo, kde by měla začínat/končit ta kritizovaná předražená vysutá lávka pro cyklisty spojující Sedlec a tuto křižovatku (úsek po silnici dlouhý cca 100 metrů).

              [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vrzající řetěz

                     

                Vede tam cyklostezka po chodniku, ale v tech mistech az k Lysolajum cervene znaceny pruh neni.

                Tvrdili, ze v ramci dostaveni toho kusu cyklostezky vyresi i tu debilne udelanou zastavku, tak se na to tesim, ale zatim na tom nedelaji.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.07.2011
                Autor: lucierut
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vrzající řetěz

                 

            jo tudy že by to Kukyn myslel...
            Aha.

            Takže Arabice a další neslyšící by neměli dle tvé teorie vůbec vycházet z bytu a Kukyn by je nejraději ihned fackoval. Asi už od narození, že si dovolili se takhle narodit co?
            Já asi nikdy nepochopím jak může někdo tímhle způsobem uvažovat...

            Možná je moje reakce příliš příkrá, omlouvám se, ale nesnáším rasismus a jakékoli podobné házení do jednoho pytle na základě jakéhokoli vnějšího znaku a přiznávám, že mě to má tendenci dost nadzvedávat. Prostě podobný způsob myšlení a uvažování považuji za patologický a jsem přesvědčen, že právě z tohoto způsobu uvažování se rodí válečné běsnění.
            I kdybs měla stovku blbejch zkušeností s někým kdo má sluchátka není to důvod odsoudit všechny, kdo je mají PŘEDEM. Tak jako i kdyby tě deset židů ošidilo není to důvod je zplynovat. Způsob uvažování pořád ten samý :-( :-(

            Zkrátka to, že se rozejdeš s plešatým chlapem protože byl na tebe hnusnej prostě neznamená, že všichni plešatý chlapi jsou hnusní.


            Já tě uslyším i se sluchátky na uších. Na vyjížďce si pouštím muziku a zároveň klidně kecám s tím, kdo jede vedle mě. Radka a další, co mě znají potvrdí. Třeba Medůza je na tom stejně.


            Prosím nenaštvi se.


            Není to samozřejmě odpověď jen Lucii, ale všem, ale psát to pod každej příspěvek nebudu...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2011
            Autor: Jurimír
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Vrzající řetěz

                   

              Řekla bych, že jsi Kukynův příspěvek pochopil zbytečně osobně a radikálně a naprosto zbytečně to tady šroubuješ.

              Nic co píšeš jsem v tom jeho příspěvku nečetla. Vyvozuješ to zbytečně dramaticky.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vrzající řetěz

                     

                "Kukyn: To když u někoho vidím, mám chuť fackovat. Je to nebezpečné."

                Radko v poslední době se mi zdá, že máš trochu problém se čtením psaného textu. Podle mě je reakce Jurimíra naprosto normální a správná.
                Já nevím, že se nás furt někdo snaží vodit za ručičku a říkat co je pro mě bezbečné a co ne. Asi přestáváme být svéprávní a je v naší zemi jakási kasta pomazaných, která nám bude kázat a přikazovat co smíme a nesmíme se svým životem dělat. Ach jo ...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.07.2011
                Autor: Holfi
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Vrzající řetěz

                       

                  "Kukyn: To když u někoho vidím, mám chuť fackovat. Je to nebezpečné."

                  Ano, tak to kukin napsal a já bych mu možná byla ochotna vyčítat to nafackováni. Ale Kukin nepsal nic o tom, pro koho je to nebezpečné. Třeba vůbec nemyslel poslouchače samotného, ale ty kolem něj.
                  A posunout to až k postiženým je taky hodně nefér.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2011
                  Autor: Lanna
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vrzající řetěz

                       

                  Je fakt, že nemám čas číst všechno a podrobně, ale Jířovy reakce jsem četla a přišly mi zbytečně osobní.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2011
                  Autor: radka
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Vrzající řetěz

                       

                  Jmeno Kukyn mi nic nerika, tak mi mozna uchazi nejaka pojinta.

                  Napsala jsem, ze mi vadi lidi s peckama, co prekazeji a kaslou na to, ne vsichni.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2011
                  Autor: lucierut
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vrzající řetěz

                   

              Bacha, zdá se, že ti začíná den blbec.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2011
              Autor: abernathy
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vrzající řetěz

                   

              Mne jsou obecne lidi se sluchatkama fuk, ale proste se k nim musim chovat jinak nez k lidem bez sluchatek, protoze je vysoka pravdepodobnost, ze hur slysi. Odsuzuju az lidi, co se chovaji zpusobem, ze omezuji ostatni a kdyz jim to clovek vytkne, stejne sve chovani nezmeni.

              Zminene slecne jsem rekla, ze tam vede cyklostezka, jestli by si nemohla stoupnout lepe, na coz nijak nereagovala a stala na tom miste dal.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2011
              Autor: lucierut
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzající řetěz

             

        Jj, i hluchoněmé patří fackovat, páč je hrozně nebezpečné jezdit s takovým postižením na kole. :-( Já osobně mám se sluchem problém a spoléhám se z 99% na zrak, tedy na kole zrcátka a při chůzi se více ohlížím, myslíš že bych nemohl mít sluchátka? Neházej do jednoho pytle trotly kteří se sluchátkama neví kde jsou a lidi kteří si jen místo hučení v uších poslechnou raději svou oblíbenou muziku.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2011
        Autor: Juras
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Vrzající řetěz

               

          Promiň, ale srovnávat hluchoněmé a lidi, co na kole poslouchají muziku je hodně z cesty.
          Lidi s postižením majílépe vyvinuté další smysly a přizpůsobují se dané věci. Posluchač na kole se zabere do hudby a pak nepřemýšlí (třeba se nezozhlídne), ale nejsou takoví všichni.

          Nejednou se nám stalo, že jsme si to mazali pod houkačkou k případu a takovýho posluchače muziky málem srazili.

          Neházím všechny do jednoho pytle, ale trotlů, kteří se sluchátkama neví,kde jsou, je většina.

          TEČKA.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2011
          Autor: Kukyn
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Vrzající řetěz

                 

            Většina? A statisticky to máš podloženo kde?

            Já se sluchátkama nejezdím, ale stejně jako Jurimíra mě strašně nadzvedává tohle nepodložené zobecňování. Proč prostě nenapíšeš: jsou lidi, kteří se sluchátkama na uších neslyší a pak se chovají jak pitomci? To by bylo přesné a pravdivé. Proč máš (ty i jiní) pořád potřebu vyvozovat nějaká obecně platná pravidla a z nich zase obecné soudy o lidech?

            Myslím si naprosto vážně, že ježdění se sluchátky na uších není ani z jedné setiny tak nebezpečné jako tohle uvažování.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2011
            Autor: k.vl
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vrzající řetěz

                   

              Přesně tak!!


              TO že potkám pitomce v modrý čepici znamená, že ten konkrétní člověk je pitomec, ale i kdybych jich potkal sedm, tak to prostě neznamená, že každej v modrý čepici je pitomec a ještě navíc dojít k závěru, že tím pádem proti každýmu v modrý čepici je potřeba použít násilí je podle mne prostě hrůzné!!!



              Pro: Radku o sluchátka nebo nesluchátka vůbec ale vůbec nejde. Jde o ten způsob uvažovaní. Osobně jsme si to nevzal, mě je celkem knedlík, co si o mě kdo myslí a když mi bude chtít nafackovat, tak se mu to s velkou pravděpodobností nezdaří, ale o to prostě vůbec nejde...

              [ Zpět ]
              Datum: 29.07.2011
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vrzající řetěz

                     

                Jo, to jsem pochopila.
                Ale osobne jsem to pochopila tak ze jsou tihle lidi "na facku", jak se rika, ne ze by je Kukyn sel doslovne fackovat.

                Podle me jsou na facku vsichni ti, kteri svym chovanim obtezuji ostatni - treba debilove v MHD, kterym duni sluchatka pres pul tramvaje. Jen jsem jeste nenasla odvahu dotcnemu rict, zda by si to nemohl utlumit. Navic se ted rozmaha i to, ze si proste nekdo pusti z mobilu radio jen tak bez sluchatek. To ani nemas sanci odhadnout, kdo to ma pustene - dotycny ma mobil nekde v tasce a radio hraje nahlas...
                A naposledy me docela vytocil nejakej fracek, co si poustel v tramvaji Simpsnovi z notasu. Jela jsem dve stanice, takze jsem zatla zuby, ale jet dal, tak bych to s nim asi sla resit...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.07.2011
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vrzající řetěz

                       

                  já nevím jak to myslel, vím jak to napsal...

                  Nesedělo mi to k němu ani k Lucii, proto jsem se omlouval už v tom příspěvku atd.

                  Jasně, každej, kdo je bezohlednej je blb. Někdy tedy člověk někomu překáží a ani si to neuvědomí. Já tuhle na bruslích zhovadile zastavil u zatáčky a ohlídl se, jak daleko je Hanka a v tu vteřinu v protisměru přijel cyklista. Doufám, že tu mou omluvu vzal. Fakt jsem se styděl...

                  Jinak to hlasitý přehrávání telefonů bez sluchátek v MHD mě taky sere. Asi si u nás koupím ty nejlevnější sluchátka a příště mu je půjdu dát s účastným úsměvem, že ho lituju, že patří k sociálně slabým a nemá na sluchátka, a že mu jedny tedy věnuju. Jsem zvědavej na reakci :-D

                  Myslím, že bude podobná, jako když chlapík telefonoval vedle mě v nacpaným buse a řval tak, že ho bylo slyšet na druhej konec. Málo jsme ohluchnul. Tak sem mu začal odpovídat :-D Tvářil se jako když stojí u někoho kdo má lepru a prodral se jinam a ten telefon vypnul :-D

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.07.2011
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vrzající řetěz

             

        Kdybys býval byl napsal "většina lidí se sluchátky se chová nebezpečněji než jindy", asi bys udělal lépe.

        Také jezdím se sluchátky, cestou do práce a z práce poslouchám BBC/Český rozhlas/podcast ČR.

        Když poslouchám, nic neslyším. Nicméně s tím počítám, takže před každou změnou směru se ohlédnu. Schválně jsem si koupil sluchátka s regulací hlasitosti na drátu, takže když vjíždím do nebezpečného místa, tak si zvuk ztlumím.

        Kromě neslyšících neslyší ani motoristé (rádio/zavřená okna, hluk od auta). Tohle Ti nevadí?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2011
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vrzající řetěz

               

          Copak řetěz, ale jmelí. Neschrupnul si nápověda?

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2011
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024