reklama
Město: Ostrava

Evidence jízdních kol

Ahoj, pořídili jsme si domů nové kolo a mám dotaz: V Ostravě by měl existovat (teda doufám že jestě existuje) nejaky registr kol a jejich majitelů jako prevence před krádežemi. Jakym zpusobem se u policie dá zaregistrovat kolo? Dělá to městská nebo je i nejaka celostatni evidence? Stačí zaruční list nebo musím mít i účtenku? Na tu registraci musím dojít přímo i s kolem a kam? Poradtě prosím, Vy jste zběhlí v legislativě. Vím že toto funguje např v Praze, Brně, Znojmě nebo Mostě. V Ostravě to urcite fungovalo taky ale jak je to těd netuším. PS: nejde mi o čipy jen o nálepku na rám, čipy to je jen kšeft, dost draze se platí a stejne jsou vám vícemene k ničemu protože hlídky policie sebou opravdu žádné čtěčky nenosí.

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2011
Autor: Mig-all
  • Re: Evidence jízdních kol

         

    Když se stavíš na nejbližší úřadovně městské policie, tak se všechno dovíš, možná bude stačit i zavolat.
    Celostátní evidence určitě není, některá města mají svoji evidenci.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Evidence jízdních kol

           

      Měl jsem kolo evidovaný u Policie ČR, asi před deseti lety. Měšťáci se tím tehdy nezabývali. Ale stejně mi to bylo k prdu.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Evidence jízdních kol

             

        No jo, tehdy někdy před 15 lety to v zoufalství a v záchvatu snížení kriminality začali někteří okresní ředitelé prosazovat jako něco převratného, ale pak to jako vždy rychle přešlo. Ono to nebylo poprve co někdo s takovým nápadem přišel, to se po letech pravidelně opakuje. Tyhle nesystémové hurá akce jedotlivců jsou k ničemu.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.07.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Evidence jízdních kol

         

    Mám dětské kolo zaregistrované jen kousek od Ostravy. Je to jen pro dobrý pocit, pro tu nálepku na kole. Registroval jsem to přímo u městské policie se záručákem a paragonem. Na mojí otázku o propojení celostátní evidence - kontrol mezi městy, mi rovnou odpověděli, že žádná není. Dostal jsem rovnou dvě nálepky, ať si ji nalepím i na svoje kolo. Dříve jsem koupil dětské kolo v bazaru, které mělo taky jejích nálepku a když jsem došel na evidenci k policii, tak to kolo bylo pořád hlášeno na předešlého majitele, ale když mu volali, tak potvrdil, že není kradené, že ho do bazaru prodal. To jsem měl jen paragon z bazaru, tak to asi taky stačí k evidenci.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2011
    Autor: XXXL
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Evidence jízdních kol

         

    Registrace kol u policie jako PREVENCE PROTI KRÁDEŽI?!?
    Jsi si opravdu jist, že tímto své kolo preventivně před případným zcizením ochráníš?!? :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Evidence jízdních kol

           

      http://www.mppraha.cz/evidence-kol/cile...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2011
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Evidence jízdních kol

             

        To ale neodpovídáš na moji otázku - ta zněla jinak
        "Jsi si opravdu jist, že tímto své kolo preventivně před případným zcizením ochráníš?!?"

        A pokud věříš textu v odkazu, tak bys měl sundat ty růžové brýle.
        Policejní heslo "pomáhat a chránit" se občanů netýká, to mají dotyční proto, aby si věděl, že jsou schopni a ochotni ochranit si jen vlastní zadek...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Evidence jízdních kol

               

          Pomáhat a chránit mají navíc opravdoví policajti. Toto jsou jenom měšťáci.

          Tím nijak nerozporuji tvrzení, že evidence kolo před krádež neochrání, dohledatelnost nezvýší (naposledy si příslušník opisoval výrobní číslo mého kola v roce 1989), a vrácení majiteli rovněž ne, protože jen hodně velký zoufalec prodává kolo ve stejném městě, kde jej ukradl.

          Podle mne evidence MP je jen uměle vytvořená zbytečná činnost (jedna z mnoha), která má tak před méně bystrými občany maskovat jejich zbytečnost.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Evidence jízdních kol

                 

            Hele, když mi v roce 2000 pan Bartoš štípnul kolo, tak policajti nejenže okamžitě správně tipovali, kdo to tak asi v dané lokalitě mohl být, ale také mi řekli, že tihle zlodějíčci jsou velmi zkušení a první co udělají, odstraní z kola vše, podle čeho by se dalo identifikovat.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.07.2011
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Evidence jízdních kol

                   

              Joe má pravdu, je to zbytečnost a pan Bartoš je vůl, že se ho okamžitě nezbavil v jiném městě( aspoň tak soudím, neznám podrobnosti ), jinak by jsi ho už neměla.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.07.2011
              Autor: XXXL
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Evidence jízdních kol

                     

                Já to kolo, samozřejmě, již zpět nedostala. Pan Bartoš si ho prodal sám - jak mi policajti řekli, tak z Rumburku se kola vozila do Č. Lípy. Ale čert ví, kam se to kolo podělo...

                Jako jestli si myslíš, že k němu policie hned napochodovala, tak to si teda na těžkém omylu - ti jen vyřkli domněnku s tím, že je to zkušený grázlík a domů je v žádném případě nepustí.
                A ještě polemizovali o tom, že snad není tak blbej aby něco takového udělal, když akorát vylezl z báně a byl v podmínce.

                Ostatně na základě čeho by k němu šli udělat razii?!? Na zákaldě toho, že jim někdo dá popis na místě činu?!? Blázne... To se muselo nejprve zaprotokolovat, pak se dělala identifikace (teda tu jsme si museli vydupat) podle fotek, pak se znovu protokolovalo, za měsíc to přišlo sem do Prahy, kde se znovu sepsal protokol (tenhle krok jsem nepochopila, ale budiž) a pak teprve byl návrh na obvinění s tím, že dotyčný je podezřelým.
                Až u soudu byl uznán vinným.
                V průběhu šetření neměl nikdo ani nejmenší snahu cokoli zjišťovat u podezřelého.
                Teda ten byl vyzván k podání vysvětlení a jen se dostavil na policii, aby řekl, že na místě činu, samozřejmě, nebyl...

                Byl odsouzen na základě svědectví kamarádky, která ho viděla a na policii a u soudu pak identifikovala.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.07.2011
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Evidence jízdních kol

                 

            Dříve jsem kola nechal evidovat, když jsem jedno prodával přes bazar, chtěl jsem jej z evidence vyjmout a nastalo velké divení. Má bývalá kola jezdí s novými majiteli (i se známkou MP) a nikdo nemá problém s tím, že jsou napsána na mě.
            Když jsem mluvil s šéfem dopravní části MP (v jiné záležitosti) a ptal jsem se, co v případě, že nahlásím krádež kola, odpověď byla jasná - "a to máme vyhlásit celostátní pátrací akci?".
            Tudíž žádná evidence - vyhlásit vlastní akci!!

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2011
            Autor: jinec
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Evidence jízdních kol

                   

              Ještě dodatek - když mně ukradli kolo před pár dny, abych mohl okamžitě jezdit, koupil jsem "dočasně" kolo Author, než mi sestaví to nové.
              Teď tedy mám dvě kola, Authora používám na dopolední činnost (do firmy, do kavárny a na najíždění dopoledních km). Ovšem zajímavost - ten Author nemá žádné číslo rámu!

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2011
              Autor: jinec
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Evidence jízdních kol

                     

                Proč zajímavost?!?
                Když jde vymazat nebo přerazit číslo motoru, tak číslo rámu u kola je snad prkotina :o)))
                Mě to přijde naprosto normální, že zloděj co nejdřív odstraní číslo rámu...

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2011
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Evidence jízdních kol

                     

                Kola prodávaná od nějakého roku (2001?) je musí mít. Pokud je nemají z výroby, musí být nahrazeno trvanlivým označením nebo jak.
                No prostě samozřejmě se ještě několik let vozily z Taiwanu rámy bez čísel, a v každém servisu je raznice, kde ti udělají číslo na přání;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2011
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Evidence jízdních kol

               

          Jistý si být pochopitelně nemůžu, ale je určitě lepší udělat pro pasivní bezpečnost aspon něco než vůbec nic. A pokud jde o tvůj osobní názor na vaši pražskou nebo státní polici tak ten mě s prominutím absolutně nezajímá! :-D Já mám zatím s naší městskou policí co se cyklistické problematiky týče, zkušenosti veskrze pozitivní.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.07.2011
          Autor: Mig-all
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Evidence jízdních kol

                 

            Neřekla jsem, že nedělám vůbec nic - mám kolo pojištěný, a to i pro případ, že ho náhle musím v neodkladné (např. zdravotní záležitosti) ponechat nezamčené u cesty a něco se s ním stane, a používám kvalitní zámek, který používám, ikdyž jdu třeba jen do trafiky pro noviny.
            Na kamarády, co mi kolo ohlídají již nespoléhám.

            Osobně mi to přijde užitečnější než se zaregistrovat u Policie...

            Ale je to každého věc, zda a jakou pasivní ochranu zvolí. Mě jen zarazilo, že si fakt někdo může myslet, že registrace u policie jeho kolo před něčím ochrání nebo dokonce dopomůže k tomu, aby ukradené kolo bylo nalezeno. Chápala bych to, pokud by tato registrace měla třeba vliv na slevu v komerčním pojištění, ale ani to se neděje.
            Moje zkušenosti jsou prostě takové, že vím, že žádného zlodějíčka žádná ochraná nálepka nezastaví a policie jen zapíše do protokolu, že kolo bylo registrováno.
            Takže mě osobně přijde jako ztráta času a jakékoli energie anabázi s registrací podstupovat.

            A že Vaše městaská policie funguje dobře... Jednak kompetence městské policie jsou naprosto směšné a druhak bych řekla, že jsi ještě asi neměl žádný závažný problém.
            Prostě policie funguje všude stejně, protože jedou podle stejných předpisů. A nikdo nebude dělat nic nad rámec těchto předpisů a svých kompetencí, páč si tak akorát zadělává na průser. Iniciativa se totiž nenosí a dotyčný je pak po zásluze potrestán...
            Tohle je, bohužel, přímo z praxe od známého policisty...

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2011
            Autor: radka
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Evidence jízdních kol

                   

              Možná těmi dobrými zkušenostmi myslí to, že MP nerozdává botičky, lístečky, nezastavuje řidiče a vůbec se občanům do života nesere;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2011
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Evidence jízdních kol

                     

                Jo aháááá, tak to pak ano, to už tomu rozumím :o)))

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2011
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Evidence jízdních kol

                 

            Neublíží, ale ani nepomůže. S tímto má tu "pozitivní" zkušenost kde kdo. A co mě ale zaujalo - co je to ta tvoje problematika? To je asi nějaká věda o problémech, že? Tu jsi objevil u těch hodnejch policajtů?

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2011
            Autor: Pepíček
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Evidence jízdních kol

         

    Tohle sice vypada zajimave
    http://praha.idnes.cz/v-nymburku-rychleji...

    Jen mi tam chybi, jak to kolo budou hledat.
    Predstava, jak straznici chodi po meste a cteckou, resp. mikroskopem (!!!) kontroluji jednotliva kola mi prijde dost nerealna...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Evidence jízdních kol

           

      Ty mikrotečky / mikročipy se tu dají pořídit už dost dlouho. Ale opět to je řešení celkem na nic.
      Policajti na hledání kradených kol, podle mne, stejně víceméně kašlou... A občasná aktivita jednoho města či městské části končí nezdarem v okamžiku, kdy to kolo opustí tu konkrétní oblast. Jako by všichni nevěděli, že nějaké slušné kolo ukradené v Aši skončí co nejrychleji někde na druhém konci republiky ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2011
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Evidence jízdních kol

             

        Prave, hledat ukradene kolo v danem meste je ponekud scestne...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Evidence jízdních kol

         

    Evidence u MP ti pomůže jedině, když se ukradené kolo náhodou najde. Pak by podle nálepky měli najít původního majitele. Jinak je to asi na nic.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Evidence jízdních kol

           

      Což je také účel všech těchhle identifikací.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2011
      Autor: Vratislav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Evidence jízdních kol

           

      ...a v případě, že zloděj je takový retard, že tu nálepku neodstraní bezprostředně po odcizení.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Evidence jízdních kol

             

        To by byl fakt debil... A druhý by byl ten, kdo by to od něj s tou nálepkou koupil :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024