reklama

Problém s dámským sedlem

Ahoj sice jsem tu nějakou diskuzi četla, ale i tak se zeptám. Po dlouhých pár letech jsem letos vytáhla kolo. Začala jsem trochu jezdit a tak... Ale na sedáčku se vysloveně nedalo sedět (pánské a tvrdé). Tak jsem dneska koupila dámské s tím, že když mi nebude vyhovovat, vyměníme je za jiné. Jelo se mi domů líp, ale sedlo je hodně široké a skoro mi připadá, že je široké až moc a ta šířka mi trochu zavazí. Nicméně posoudím až o víkendu, protože jsem byla dneska v sedací soupravě tak rozbolavělá, že nejsem schopná objektivního názoru.

Ale k věci: Dámy, jaké máte zkušenosti se sedátky? Jaké zkusit? Na jedné diskuzi se dost zniňovalo o sedlech s vybraným prostředkem nebo prohlubní. Jezdíte na tom některá, fungovalo to? Myslím, že jsem v obchodě viděla i to, Autor - Niobi. Nevím, jestli není pánské... No zkrátka cokoli, co by mohlo pomoci. To moje nové sedlo má vzadu 2 pružiny a jezdím na horském kole, ale ne vždy v terénu.

[ Zpět ]
Datum: 06.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (ČSVlk)
  • Re: Problém s dámským sedlem

         

    Snad vam nevadi ze jsem chlap , ale moje zenska mela taky problemy se sedlem , vyzkousejte si vice nastaveni sedla a nezapomente ze se da naklapet , muzete s nim hnout dopredu dozadu a musite ho met nastaveny na spravnou vysku . A muzete si tech sedel vyzkouset vic . Jednou jsem byl z kamosem na delsim vandru a uz druhy den odmital na kolo vlizt kvuli sedlo . Tak jsme si ho vymenily z kolo na kolo a me se na jeho sedle sedelo pohodlne a jemu na mojem taky . Cestu jsme dokoncili a to bylo hlavni . Kazdej ma jinou zadnici a tak si ruzny sedla vyzkousejte na svoji zadnici , urcite v bike shopu najdete nejaky pohodlny ...... zkuste damsky sedlo se zlabkem od Royale a uzsi , moje zenska s nim je spokojena

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s dámským sedlem

         

    Když začínáš po delší přestávce, máš to zpočátku složitější. Sedací hrbolky pánevních kostí se totiž časem otlačej, takže sneseš později i trochu tvrdší sedlo. Měkké části se neotlačej, ty je potřeba vyřešit vhodným posezem a sedlem. Třeba právě sedlem, který se ti původně zdálo tvrdý. Možná, že ten tlak na měkké části je jen zdánlivý a že je způsoben znemožněním volného průchodu krve pánevní oblastí (www.specialized.com). Každopádně musíš dělat přestávky nebo se aspoň občas za jízdy nadzvednout. A taky zadek bolí ve chvíli, kdy už tě bolí a tlačí všechno, to se asi pak nedá nic dělat.

    Rozříznutý sedlo se mi osvědčilo. Podle shodných stesků obou pohlaví si myslím, že rozdílná anatomie až tak velkej vliv nemá. Zjisti si, kde máš nejbližšího prodejce firmy Specialized (www.specialized.cz/cdreams/prodejci05.php) a nech si tam změřit rozteč sedacích kostí. Od toho se odvíjí doporučená šířka sedla. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s dámským sedlem

           

      Ta anatomie u zensky je trochu jina , zenska ma sirsi panve nez chlap a sou tam este jiny anatomicky rozdily .......

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s dámským sedlem

             

        Tak tak, holky maj jinou geometrii...
        To nové sedlo během té krátké cesty domů se moc otestovat nedalo, chce to opravdu asi trochu delší vzdálenost. Moje známá si vysloveně lebedí na dámském gelovém sedle od authora (předtím tam měla totéž v pánském provedení a říká, že už napoprvé to byl podstatný rozdíl). Ale budete muset zkoušet, ty Joeovi pánevní hrbolky jsou dost dobrý (Joe, sorry, cca před 2 týdny jsem se v Benešově ptal na tohle měření a mám za to, že servismen se díval někam za mě, kdeže mám ošetřovatele...), ale budete si muset i tak trochu zase otlačit zadeček. Paušalizovat se nedá ani mezi holkama, každá je svým způsobem unikát, i v tý šířce pánve...A jak jsem někde slyšel, dobrá pánev je základem spokojené domácnosti.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém s dámským sedlem

               

          V Benešově žádnej autorizovanej Specializedův prodejce neni. Zkus to v tý Řeznický, však oni už ti tu pr.. pravou míru změřej. Abys pak ale nemusel měnit pohlaví, je-li ta rozteč takový důležitý znak. :')

          [ Zpět ]
          Datum: 07.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém s dámským sedlem

                 

            Tak to jóóó, V Benešově jsem byl ve speciálce na Treka, už mi to je jasný, co ti mohou vědět o pánevních hrbolcích...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Problém s dámským sedlem

                   

              Body Geometry Saddle Fit System (available at your local Specialized Dealer):
              www.specialized.com/bc/SBCTechPopup.jsp?pid=bodygeometrysaddleswidth

              [ Zpět ]
              Datum: 07.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s dámským sedlem

         

    Vidím, že zatiaľ sú všetci diskutujúci páni, tak skúsim moju ženskú skúsenosť. Mám pánske gélové sedlo od Authora a pomohla mi zmena polohy vo vodorovnom smere. Takže teraz ho mám akoby "nosom" mierne dolu.
    Dodatok k Airlinovi: nielen pánev, ale aj kvalitné vajíčka sú dôležité pre výsledný efekt rodinnej omelety.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IvaM)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s dámským sedlem

           

      To máš pravdu. A už připravuješ rodinu na květnové Litovelské Pomoraví?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s dámským sedlem

             

        Zdravim, chcem sa spytat od temy, co je kvetnove litovelske pomoravi (zrejem nejaka akica). Chystame sa na buduci rok koncom maja prejst Moravku stezku a tak urcite pojdeme aj Litovelskym pomoravim (asi najkrajsia casta celej stezky).

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Problém s dámským sedlem

               

          To bude další akce nás, co jsme se seznámili prostřednictvím tohoto webu. Organizují to yarisové, bližší údaje budou včas na www.andykolar.wz.cz. Jste zváni! Kdokoliv!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Problém s dámským sedlem

                 

            Vdaka za pozvanie. My sa okolo Moravy chystame niekedy koncom maja. Takze je celkom mozne, ze sa niekde stretneme. Ked sme sli Moravsku cestu minule, spali sme v Mohelnici, teraz by sme to mozno zvladli az po Litovel (to bude zavisiet od toho, kedy sa dopravime niekam k blizkosti pramena Moravy.)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Problém s dámským sedlem

             

        Pripravujem zatiaľ len seba. Krok č. 1, t.j. kuk do mapy, kdeže to presne je, mám už za sebou. Poučená Jedovnicami dopredu (pre istotu) nič nesľubujem. Prečítala som Andyho stránky a myslím, že by mi s Vami bolo fajn. Uvidíme, do mája je ešte poriadne ďaleko.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Iva M)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s dámským sedlem

           

      Taky jsem laboroval se sedlem až se mi nejlepší poloha zdála být nosem mírně dolů. Ale nebylo to ono.
      Když jsem se potkal s bývalým závodníkem Wolrábem a dneska trenérem cyklistů v Plzni, tvrdil mi, že špička sedla má být ZÁSADNĚ vodorovně, a když, tak maximálně 5 mm NAD vodorovnou polohu.
      Myslel jsem si, že kecá, protože já to přeci zkoušel a tahle poloha mu vyšla jako nejoptimálnější.
      Po čase jsem si řekl, že vyzkouším jeho radu a sedlo nastavil podle něj. Ale nastavoval jsem ho před jízdou, když jsem ještě neměl rozbolavělý zadek.
      A ehjle, Wolráb něl pravdu.
      Dneska, když měním sedlo, nastavím vodorovnou polohu a výšku měním maximálně po 5 mm a jedu na něm asi tak 5 km, abych si na nové nastavení zvykl. Když to není ono, zase o 5 mm posunu, až se dostanu do té nejoptimálnější polohy.
      Pak s ním zkusím hnout dopředu nebo dozadu (se změnou výšky), a zase kousek ujedu, abych si zvykl.
      Prostě pohodlné nastavení sedla není žádná pr....., dá to trochu práce a zkoušení.
      Tenhle postup jsem vyzkoušel i na některých mých kamarádech a dneska si pochvalují.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Problém s dámským sedlem

         

    Ahoj
    Mám sedlo značky Active (bylo již součástí kola - bude jich asi víc typů této značky)
    Je uvnitř s prohlubní a sedí perfektně je to něco mezi úzkým a vyloženě širokým sedlem. Pozadí mě vůbec netlačí jen když jedu více dní po sobě, ale to je asi normální.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (slunečnice)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Problém s dámským sedlem

           

      Mám sedlo VELO, úzké a s otvorem uprostřed.
      Ještě používám gelový potah (koupila jsem v MAKRU asi za 200,-), když jedu bez cyklokalhot s výstelkou, tedy v normálních kraťasech. Nemám problém.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Daniela)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (13 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024