reklama
Země: Nizozemsko Nizozemsko

Holandsko

Dobrý den,
v sobotu bych chtěl jet s rodinou do Holandska. Chtěl bych se zeptat, jakou zvolit oblast? Chceme bydlet v jednom campu a od tama dělat každý den nějaký okruh (cca 40-60km). Chceme jet někam, kde je spousta větrných mlýnů a krásná příroda.
děkuji za info

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2011
Autor: Segy
  • Re: Holandsko

         

    Nejvíc nahusto jsou větrný mlýny u vesnice Kinderdijk. http://www.holandsko.cz/kinderdijk/kinderdijk.html
    Je to kousek vedle Rotterdamu. V pohodě se tam dá volně zaparkovat a dá se jet kolem mlýnů třeba do blízkého historického města Gouda. Zpátky jsme jeli oklikou a na nějakých 70 km jsme nahrabali asi 70m výškových :-)
    Navíc se u města Bergambacht svezeš přívozem tam a můžeš u blízkého Schoonhovenu zpátky. Jízdné je vyloženě symbolické, mají to místo mostů.
    Pak jsem jezdil ještě k pobřeží poblíž Rotterdamu. Zajímavá krajina, při odlivu jsme byli i kus "v moři", jeli jsme se podívat i na zdymadla. Akorát bacha, mají tam značenou hlavní cyklostezku (tuším číslo 10) k majáku na pobřeží, jenže se tam naráží na plot staveniště obrovského terminálu a pobřeží i maják jsou nedostupné.

    No a pak Amsterdam - kouzelný město.

    Šmánkote, hned bych tam jel zas... :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Holandsko

           

      díky moc, o tuto oblast se nejvíc zajímám, tak to asi vyzkouším. Jsou tam nějaké hrady nebo tak něco abysme se mohli jít na něco ještě podívat?

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2011
      Autor: Segy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Holandsko

             

        Gouda je historický město, hezký samo o sobě. Na odkazu píšou o možnosti návštěvy mlýna. Hrady jsem tam snad ani nezahlíd, asi nemají kopce, na kterých by mohly stát :-)) Víc bych asi hledal v nějakých průvodcích.
        V Amstru je těch atrakcí asi nejvíc, já se byl podívat akorát v jejich "národním muzeu" na Noční hlídku a další obrazy z té doby. Stojí to za to, jsou tam fakt skvosty a je na co koukat.
        V Amstru jsem akorát narazil na problém, když jsem si tam u nádraží chtěl půjčit kolo - chtěli si tam kromě peněz nechat v záloze ještě pas nebo občanku, případně kreditku... Tak jsem je poslal do hajzlu a šlapal pěšky. Podruhý jsem tam měl svoje kolo a byla to paráda. Dneska už bych si tam sebou vzal platební kartu Mbank. Nic se za ní neplatí a na účtu mám prostě nulu bez možnosti přečerpání. Na zástavy ideální :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

 (CK Bondo)
07.06.2024, 10 dní
17 840 Kč
cyklistický Letecky

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
25.07.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem

Holandsko na lodi a na kole – střed

 (CK Extrem Tour)
01.08.2024, 10 dní
22 900 Kč
plavba na lodi Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024