reklama
Země: Nizozemsko Nizozemsko

Holandsko

Dobrý den,
v sobotu bych chtěl jet s rodinou do Holandska. Chtěl bych se zeptat, jakou zvolit oblast? Chceme bydlet v jednom campu a od tama dělat každý den nějaký okruh (cca 40-60km). Chceme jet někam, kde je spousta větrných mlýnů a krásná příroda.
děkuji za info

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2011
Autor: Segy
  • Re: Holandsko

Nejvíc nahusto jsou větrný mlýny u vesnice Kinderdijk. http://www.holandsko.cz/kinderdijk/kinderdijk.html
    Je to kousek vedle Rotterdamu. V pohodě se tam dá volně zaparkovat a dá se jet kolem mlýnů třeba do blízkého historického města Gouda. Zpátky jsme jeli oklikou a na nějakých 70 km jsme nahrabali asi 70m výškových :-)
    Navíc se u města Bergambacht svezeš přívozem tam a můžeš u blízkého Schoonhovenu zpátky. Jízdné je vyloženě symbolické, mají to místo mostů.
    Pak jsem jezdil ještě k pobřeží poblíž Rotterdamu. Zajímavá krajina, při odlivu jsme byli i kus "v moři", jeli jsme se podívat i na zdymadla. Akorát bacha, mají tam značenou hlavní cyklostezku (tuším číslo 10) k majáku na pobřeží, jenže se tam naráží na plot staveniště obrovského terminálu a pobřeží i maják jsou nedostupné.

No a pak Amsterdam - kouzelný město.

Šmánkote, hned bych tam jel zas... :-)

[ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

díky moc, o tuto oblast se nejvíc zajímám, tak to asi vyzkouším. Jsou tam nějaké hrady nebo tak něco abysme se mohli jít na něco ještě podívat?

[ Zpět ]
      Autor: Segy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Gouda je historický město, hezký samo o sobě. Na odkazu píšou o možnosti návštěvy mlýna. Hrady jsem tam snad ani nezahlíd, asi nemají kopce, na kterých by mohly stát :-)) Víc bych asi hledal v nějakých průvodcích.
        V Amstru je těch atrakcí asi nejvíc, já se byl podívat akorát v jejich "národním muzeu" na Noční hlídku a další obrazy z té doby. Stojí to za to, jsou tam fakt skvosty a je na co koukat.
        V Amstru jsem akorát narazil na problém, když jsem si tam u nádraží chtěl půjčit kolo - chtěli si tam kromě peněz nechat v záloze ještě pas nebo občanku, případně kreditku... Tak jsem je poslal do hajzlu a šlapal pěšky. Podruhý jsem tam měl svoje kolo a byla to paráda. Dneska už bych si tam sebou vzal platební kartu Mbank. Nic se za ní neplatí a na účtu mám prostě nulu bez možnosti přečerpání. Na zástavy ideální :-)

[ Zpět ]
        Autor: ronda
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Případ zájezd

Jan Jícha
Příběh o nejneuvěřitelnějším zájezdu všech dob
Byli jste někdy na zájezdu a vrátili se z něj celí, se vším majetkem a všichni? Pak nevíte, co je zájezd. Znáte průvodce, kteří chodí s…
199 Kč

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč
Tip na letošní dovolenou

Holandskem na kole

(CK Kudrna)
15.06.2018, 10 dní
11 400 Kč
cyklistický Autobusem

Holandsko na kole: Rovinkami za větrnými mlýny

(CK Bondo)
22.06.2018, 10 dní
12 970 Kč
cyklistický Autobusem

Holandsko na kole

(CK Nomád)
01.07.2018, 8 dní
11 190 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Ahoj.

Hledám: Ahoj.
včera
Ahoj. Hledá se sympatický mladý muž ve věku 30-45 let na vážny vztah. Měl by být charismatický, milý a hodný se…

Hledám: na kole do Itálie a zpět

Hledám: na kole do Itálie a zpět
včera
Ahoj, v červenci 5.- 22. plánuji cestu na kole z ČR do Itálie a zpět (Lipno, Pasov, Innsbruk, Lago di Garda,…

Hledám: partnera 45+

13.01.2018
Na toulky na kole a jiné sportovní aktivity.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

203 cyklistů (29 přihlášených)

Polsko 2014 - 4.část

13. den (28 km, Jája 20 km)Neměli jsme nastavený budík a vstáváme dost pozdě - skoro v devět. Ono to ale zas…
Santi | 14.01.2018

Za sluníčkem na Hebridy (2017)

Celý měsíc kolmo-tlačmo-pěšmo po ostrovech západní Vysočiny, krásné počasí skoro bez deště, žádné úmorné…
cyklo-poustevnik | 14.01.2018

Průzkum cyklostezek východní Evropy - na kole s dětmi do Ruska (2.)

... aneb co tam, kurwa, będziecie szukać v tej Rosiji? (část 2) Wieliczka, Krakow a Szlak Orlich gniazd…
Peggy | 10.01.2018