reklama

Banální problém s vidlicí

Možná se to zdá jako banální problém, avšak já už opravdu nevím co by mohlo pomoct. Mám horské kolo a vzduchovou vidlici, kterou jsem si chtěl jako mnohokrát předtím dofoukat velkou nožní autopumpou. Odšrouboval jsem tedy ochranné plastové matice, nasadil hadičku na ventilek a než jsem stačil zareagovat, vzduch se úplně vypustil. Začal jsem tedy šlapat znova... Po asi 20ti minutách marného snažení se do vidlice ne a ne dostat vzduch. Zkusil jsem kolo dovézt k čerpací stanici a nafoukat vidlici kompresorem. Jelikož byl konec hadice kompresoru obdařen jakýmsi úchytem a rám kolem ventilku mi neumožnil nasadit hadici na ventilek, vzdal jsem to. Chtěl bych požádat o pomoc, co při této banální záležitosti mám vlastně dělat... :D

[ Zpět ]
Datum: 07.07.2011
Autor: Hanyzz
  • Re: Banální problém s vidlicí

         

    Nejlepší je koupit pumpičku na vidlice, ta řeší vše a má přesný manometr, čili až si vychytáš nastavení své vidle, zapamatuješ si tlak, a kdykoliv ji dokážeš nahustit stejně.

    Kompresor na auta je na nic, fouká moc rychle a vidlice ma malý objem, takže nemáš šanci trefit správný tlak.

    Autoventilek (který je i na vidlici) má uprostřed malý kolík, který zmáčknutím otevře ventil a vidlici vypustíš.
    Buď musíš odpovídajícím způsobem upravit pumpu (upilovat nebo uříznout kov nebo plast, který při připojení ventilek otevírá), nebo zkusit nasadit pumpu na ventilek "ne tak hluboko".

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Banální problém s vidlicí

           

      Nejdříve zkusím tu fintu s klasickou pumpou a když to nepůjde, tak zainvestuju, každopádně velké díky!

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2011
      Autor: Hanyzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Banální problém s vidlicí

             

        Existuje i obojaka s prepinanim - na objem, nebo na tlak, tedy na pneu x tlumice. Stoji cca stejne jako tlumicovka a uz mi rok slouzi. Takze jesti nemas extra vysoky tlak ve vidli (coz nemas, kdyz to slo nozni pumpou), tak bude stacit.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Banální problém s vidlicí

               

          To je pravda, to mě nenapadlo. Raidon co mám má velký válec a nízký tlak, takže když mi zlobila pumpa na vidlice, úplně v klidu jsem ji fouknul servisní pumpou, krásně se dal tlak uhlídat.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.07.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Banální problém s vidlicí

             

        No jak chceš... Já jenom že některé vidlice se foukají na opravdu velké tlaky, které obyčejné pumpičky / pumpy na kola ani nezvládnou...

        No ale když to předtím zvládala i ta nožní autopumpa...

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Banální problém s vidlicí

           

      Mimochodem Výbornej nákres :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2011
      Autor: William
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Banální problém s vidlicí

         

    Koupit pumpičku na vidlici ;-) A to celkem bez legrace... Je na to dělaná a můžeš s ní přesně změřit tlak ve vidlici. Od toho to je, tak se totiž ta vidlice "ladí".

    Jinak nechápu to "...kterou jsem si chtěl jako mnohokrát předtím dofoukat..."
    Co s tím máš, že to musíš dofukovat ? Tam je něco špatně, vidlice má držet tlak i kolik let bez dofukování.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Banální problém s vidlicí

           

      Asi do toho půjdu.... No mnohokrát zase nebylo, sorry za překlep, ale už asi dvakrát byla "měkká" oproti normálu...

      [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2011
      Autor: Hanyzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Banální problém s vidlicí

             

        Takže uchází? Kdy naposledy jsi kontroloval stav oleje? (nebo kdy byla naposled v servisu)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.07.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024