reklama

Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

Pochlubte se jak jste hledali optimální polohu sedačky.
Měníte její nastavení průběžně, nebo ji máte od prvního laborování pořád stejně ?
Co poradíte tápajícím-balancujícím

[ Zpět ]
Datum: 04.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (efen ([email protected]))
  • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

         

    Já to vidím takhle: Pokud chceš hledat optimální polohu sedla, musíš mít kolo s optimálním rámem. Potom už se podle potřeby nastavuje výška a sklon sedla a podélná poloha sedla. Nechá se regulovat výška řídítek, ale jen, pokud máš k tomu vhodnej představec a hlavové složení (s a-head moc nenaděláš). Jak už tady bylo bezpočtukrát řečeno v jinejch tématech, posed je individuální věc a dopracovat se k němu je někdy pěkná makačka.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

           

      Von asi myslel sedacku lehokola kdyz to dal do sekce lehocipedy.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

             

        Jo, jo, už to vidím, díky. Bylo by dobrý zavést tady možnost smazání takových bezpředmětných příspěvků jejich autorem, šlo by to?

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (abernathy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamik

               

          Přesto máš v tom cos napsal pravdu, akorát bych zaměnil slovo posed za poleh.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

         

    Kdysi jsem na modelu 2002 objevil polohu co mi vyhovuje a tu jsem pak rovnou nastavil i na nové 4ce. Občas jsem zkusil s něčím pohnout, třeba dát to víc na sedo nebo tak, ale vždycky jsem se rychle vrátil k původní. Mám to vpředu tak asi uprostřed těch děr na rámu a co nejníž to jde a vzdadu jak nejvíc naležato to s touhle polohou předního držáku jde. Výsledkem je asi 33 nebo 35° sklon (nevím přesně jak se měří, vzal jsem tečnu k sedačce zezadu - přiložené pravítko, vodováhu a úhloměr (vyžaduje minimálně tři, léoe čtyři ruce:-). Sedlo skoro leží vzadu na rámové trubce, ta je v něm mírně utopená mezi těmi dvěma hřbety.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

           

      Ještě tohle: zvednutí sklonu víc nasvislo vedlo ke snížení otravnosti hrany sedla pod stehny hlavně při nasedání, ale při standardních klikách 170mm se mi jakoby hůř šlapalo (noha chodí moc k břichu), možná s kratšími by to nevadilo, ale ty se u nás neseženou, a na aerodynamiku to má samozřejmě taky malinko negativní vliv.
      Když jsem naopak malinko zvedl předek sedla, což by mohlo zlepšit aerodynamiku, méně příjemě se nasedalo, šlapání se nezlepšilo ani nezhoršilo, ale zase ohnutí krku vpřed abych viděl na cestu se zhoršilo.
      Zdá se, že poloha kterou používám je nejlepší pro kombinaci já versus Azub 4. Některá jiná kola měla úhly sedadel jiné a přesto mi připadla perfektně pohodlná.
      A dneska jsem zkoušel co radil McTorpedo ohledně sezení při jízdě v terénu - vztyčit se, záda z opěradla. Funguje to, jakmile člověk jednou umí na svém kole obratně jezdit, tak pro některé terény je to nejlepši posaz, samozřejmě krátkodobě. A blbě se při tomhle šlape, takže hlavně pro středně vysoké rychlosti z kopce, a nejvíc se to upotřebí při průjezdu příčných prohlubní (inverze retardéru), kdy člověk nechá kolo pod sebou zhoupnout skrz díru a sám sedí jakoby stále stejně svisle. Dost to odlehčí tlumičům. Jinak pro terén je asi vhodnější méně ležaté nastavení sedačky, kvůli výhledu před sebe na zem a taky se líp chytá balanc při nouzovém dávání nohy na zem.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

         

    Já jsem se sedačkou laboroval jedině s cílem zvýšit pohodlí. Poté, co jsem ho předělal z nepohodlné polohy do pohodlné jsem s tím už nehejbal:-)
    Původně jsem měl sedadlo celkem daleko od pedálů, ale pak jsem ho dal blíž a líp se mi šlapalo. Taky sklon jsem upravoval. Výška podle mě nehraje takovou roli, ale nevim, s tím jsem nikdy moc nezkoušel, jelikož jsem líný s tím furt štelovat:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poloha sedačky - pohodlí x výkon x aerodynamika

           

      Já s tím taky dost laboroval na začátku a když jsem našel pohodlnou polohu, tak jsem to obkreslil lihovou fixou, abych to nemusel znovu hledat pokaždý, když sundám sedlo a od tý doby jeszdím stále v té samé poloze a měnit jí nechci.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka As)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

216 cyklistů (6 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024