reklama

Měřič kadence

Ahoj, existuje něco jako jen měřič kadence? Cyklocomp měnit nechci, ale kadence navíc by se hodila...
Díky

[ Zpět ]
Datum: 28.06.2011
Autor: zdendazzz
  • Re: Měřič kadence

         

    Poradím ti jinak. Jestli máš řídítkovou brašnu, můžeš si na ni připevnit tabulku s kadencemi v závislosti na zařazeným převodu. Měl jsem to tak, kadence v odstupu 10 otáček za minutu. K sestavení potřebuješ znát obvod kola, rychlost odečteš z tachometru. Kolumbovo vejce.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2011
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      Tu nepoužívám, ale potřebuju jí jen orientačně, díky za tip :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      Přesně tak a pro orientaci ani není třeba tabulka.

      Stačí si spočítat jaká rychlost vychází pro několik nejčastěji ježděných převodů pro kadenci, kterou bych tak chtěl orientačně jezdit.

      A pak dle rychlosti vidíš okamžitě, jestli jedeš vyšší nebo nižší a pokud je člověk kamarád trošku s počítáním, tak i okamžitě odhadne dle rychlosti na kolik to cca vychází konkrétně.

      Já to takhle už takhle poznal slušně na všech svojich kolech. Silnička měla totiž +- stejný obvod co biky s objemnými plášti, takže žádný rozdíl.
      Teď mi to ale narušilo nové kolo, kde mám na 29tce obvod výrazně větší a mám v tom teď kvůli tomu chvílemi trošku chaos :-)
      Dokážu si to přepočíst (vychází to o cca 10%, takže to jde dobře), ale už to není ono.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měřič kadence

         

    Zatím jsem to nikde nezahlédl.
    To chceš na řídítkách kromě tachometru vozit ještě další budík ? Není fakt lepší to mít všechno v jednom ?
    Ale i tak se trochu obávám, že cena bude taková, že to vyjde mnohem výhodněji když to bude už součástí výbavy celého nového cyklokompu... Nebo pak nějakého pulsmetru, který se dá vozit na zápěstí.

    Nebo, GPS navigaci od Garmina asi nemáš, že ? Třeba zrovna Oregony i Colorada, pravděpodobně i Dakota 20, mají možnost toto ukazovat, i zaznamenávat do projeté trasy. Není to ale standardní výbava, ten snímač s vysílačem se musí dokoupit zvlášť...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      No mne šlo jen o orientační čísla. A navigaci mám, ale v mobilu a novější nepotřebuju :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měřič kadence

             

        Pak potom by mohlo existovat něco, co se dá k tomu telefonu připojit přes Bluetooth. A v mobilu k tomu mít příslušný program. Ale to taky asi nebude žádná levná záležitost, ten snímač.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Měřič kadence

         

    Existují cyklokomputery i s měřením kadence - koukni třeba na sortiment Sigmy. Ale bude to drahý.
    Nebo si můžeš pořídit druhý obyč cyklokomputer, snímač přidělat na sedlovou trubku a nebo na zadní stavbu a v compu nastavit šikovný obvod kola tak, aby ti to na displeji ukazovalo šikovně kadenci...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2011
    Autor: HonzaT
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      A dá se takhle měřit i dekadence?

      "Dekadentní postoj se projevuje pesimistickými náladami, mysticismem až morbiditou. Dekadenti měli v té době sklony k nevázanému sexu, alkoholismu a někdy i satanismu." (Wiki)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: Radix
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měřič kadence

             

        Dekadence je v tomto případě definována jako kadence při šlapání dozadu a bohužel takto měřit nelze - výsledkem při šlapání dozadu bude opět kadence :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2011
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Měřič kadence

               

          Ale při jízdě na furtšlapu by šla měřit i při šlapání vzad.
          Byla by to kadence nebo dekadence?

          [ Zpět ]
          Datum: 28.06.2011
          Autor: Radix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Měřič kadence

                 

            Bohužel, pořád by to ukazovalo kadenci. Pro měření dekadence jsou nutné 2 snímače umístěné PŘESNĚ 3/16 otáčky kliky od sebe a další cyklocomputer na řidítka (tedy teď už celkem 3 ks - klasický cyklokomputer na rychlost apod, jeden na měření kadence a jeden na měření dekadence). Pak už jen přidat zbastlené hejble, aby bylo možné určit směr otáčení klik a podle toho přepínat na měření kadence a dekadence. :-D

            [ Zpět ]
            Datum: 28.06.2011
            Autor: HonzaT
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Měřič kadence

                   

              A čím tedy měřit ten nevázaný sex?

              [ Zpět ]
              Datum: 28.06.2011
              Autor: Radix
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Měřič kadence

                     

                To je jednoduché - jestli nevázaný, tak dráty ke snímačům kadence musí být volně a ne žádné přivazování k rámu. Potom 2 dráty krát 3 placky převodníku dají dohromady 6 (slovy SEX) a měří se to počtem otáček drátů kolem převodníku když se za jízdy namotají...
                Horší je to u sestavy 2 x 10, tam je nutné použít pomocný třetí drát aby výsledek byl porovnatelný s trojpřevodníkem...

                [ Zpět ]
                Datum: 28.06.2011
                Autor: HonzaT
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      Musel by nastavit obvod 16667 mm, což nejde. Šlo by nastavit desetinu a pak číslo násobit deseti, pokud by komp uměl ukazovat aktuální rychlost i v desetinách km/h.
      Teda fakt, že ty funkce, co by vznikly navíc, to asi žádný měřič kadence nemá. Jako třeba měřit, kolik máme skutečně našlapáno, ne jenom tak ujeto po zemi :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měřič kadence

             

        Přesně tak jsem kadenci měřil. Pořídil jsem v supermarketu komp asi za 6O peněz, nastavil jako obvod hodnotu 1667 (mm), magnet na kliku a senzor na rám jsem přichytl škrkama a bylo. Jen je tedy nutno počítat s tím, že např. zobrazovaná hodnota 9,5 km/h odpovídá 95 ot./min. (komp musí aktuální rychlost zobrazovat na desetiny). Myslím, že s tak "vysokou" investicí to rozhodně stojí za vyzkoušení.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2011
        Autor: PS
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Měřič kadence

             

        Rychlost v desetinách ukazuje kdejaký šmejdský comp. Třeba i ten můj, cca 6 let starý, co stál 250 peněz.
        Ty funkce navíc jsou fajn - takový akumulovaný počet šlápnutí za sezónu je dost dobrá funkce!

        [ Zpět ]
        Datum: 28.06.2011
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Měřič kadence

           

      530,- ! http://www.bike-eshop.cz/computery/computer...
      a stovku za dráty...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.06.2011
      Autor: brum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

460 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024