reklama

Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

Ahoj,
vybírám si nové kolo (po mnoha letech) a moc se nevyznám, tak si raději nechám poradit. Vyrazil jsem na svém starém na Malevil Cup a tam to byla snad největší vykopávka:). Ale zpět k věci. Nenajezdím toho moc, ale kolo mě baví snad čím dál víc, chci, aby mi zase chvíli vydrželo, dalo se vzít na víkendové poježdění, ale i třeba jednou za rok na maraton (kratší trať). Od kola chci co nejvíc muziky za míň peněz, na značky si tak nepotrpím. Za poslední dva dny jsem už něco pročetl, zjistil, že v českých obchodech jsou kola dost předražená, našel bike-discount.de a taky sympatické značky cena/výkon Cube a Radon. V obchodech mi ještě doporučovali Trek a Giant..

Jak jsou na tom Cube a Radon, kterou bych měl vybrat a jaký asi model? Brácha loni koupil Cube XMS a je spokojený. Nepohrdnu modely 2010 a nebo počkám na podzim až zlevní letošní.

Jakou cca velikost? Měřím 185cm a váha 70kg Hádám, že 20".

Rád bych se s cenou vešel cca do 30tis. (možno i po slevě)

Díky za tipy a rady

[ Zpět ]
Datum: 26.06.2011
Autor: Honk
  • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

         

    Když už koukáš i přes hranice, nakoukni taky sem http://www.canyon.com/
    Koupil jsem ho z druhý ruky a zatím docela spokojenost.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.06.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

         

    Cuby a Radony maji oproti jinym kolum pomerne kratsi ramy. Nejlepsi by bylo, kdyby sis na ten kamaraduv Cube sednul a zkusil se na tom trochu projet, abys vedel jak se ti na tom sedi, o kolik delsi/kratsi by ti sednul. Velikosti kol najdes na www radonu i cubu (kdyby mel bracha nahodou ram ktery ti nevyhovuje, abys mel srovnani).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2011
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

         

    Jinak mas pravdu, tyhle kola jsou oproti kolum v obchodech v CR opravdu o dost levnejsi na stejnem osazeni - hlavne Radony a Canyony prave diky primemu prodeji.

    Jinak mimo to neni jasne na co se vlastne chces zeptat (krome tedy te velikosti ramu). Jestli chces poradit s vyberem,tak to zkus trochu zuzit - co chces FULL nebo Hardtail ???
    XC nebo AM ?
    Z toho dotazu "jak jsou na tom Radon/Cube" ti muzu akorat odpovedet ze jsou na tom dost dobre :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2011
    Autor: William
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

           

      Sorry jsem debil, ignoruj me, necet jsem poradne nadpis. Ted vidim, ze to je full...

      V tom pripade pri te tve cene asi toto :

      http://www.bike-discount.de/shop/k173/a46851...

      pokud chces spis marathon -nizsi zdvih (coz ja bych napriklad nechtel- nevidim v tom zadnou vyhodu, spis naopak) tak toto:
      http://www.bike-discount.de/shop/k173/a32644...

      Stage 5 starsi typ ma moje milovana a je s nim nadmiru spokojena.
      Je to cca za tech 30, cuby maji maji horsi osazeni, nebo se nevejdes do 30 tis.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2011
      Autor: William
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

             

        Na Radon Stage 5.0 už jsem narazil, ten se mi hodně líbí. Od 6.0 se liší jen přední vidlí? (6.0 má předpokládám lepší FOX). Jak se liší zavěšení zadního tlumení, Stage ho má jakoby svisle pod sedlovou trubkou, kdežto třeba cube AMS pod rámovou trubkou vodorovně? Dělal se ten Radon Stage už loni? Nemůžu najít model 2010 za lepší cenu.. Prodává Radony někdo v ČR (Praze)? Bylo by lepší je vidět, kvůli té velikosti. Bráchovo XMS 20" jsem zkoušel a velikost snad vyhovuje, i když jsem v tom laik, takže si asi zvyknu na velikost kola. Jsou nějaké dobré alternativy ke Stage od Cubu nebo Canyonu v podobné ceně? Myslíš, že cena Stage bude na podzim nižší, dá se odhadnout o kolik?

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: Honk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

               

          Radony ani Canyony nikdo neprodava. Jak jsem napsal vyse - je to primy prodej zakaznikovy, proto ty ceny. Radon si muzes jet vyzkouset do Bonnu :o) Jestli se tady na tom foru trochu pohrabes a zadas do vyhledavace canyon nebo radon urcite narazis na starsi diskuse, kde se to probira, kde se probira treba i reklamace atd..

          Ad velikost - Radon a Cube maji 16+18 velikosti stejne, 20 je u cubu myslim o 0,5 cm
          delsi, ale to si najdes na strankach cubu nebo radonu - radon-bikes.de cube.eu canyon.com - vsude je cela geometrie kola.

          na velikost kola si nezvyknes neni to navukovaci matrace, ktera se vytvaruje podle toho jak si na ni lehnes. Kdyz si zvolis blbou geometrii, bude te to bud bolet, nebo budes nastvanej. Teoreticky by ti pri 185 mela 20 vyhovovat, ale zalezi na dalsich rozmerech. Radim ti znovu se na tom bratrove kole projet a vydrz na nem treba hodinu, jet do kopce z kpoce atd.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: William
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

                 

            Díky za info, do Bonnu se zrovna nechystám:). Na stránky se ještě podívám, velikosti jsem viděl, že tam mají rozkresleny krásně i s rozměry. K tomu ještě jedna věc, mám se tedy změřit ještě kromě výšky jinak, délka nohou nebo co ještě? Odkud kam se to přesně měří? Holt to bude asi podstný udělat, když tu to kolo nikde není k vyzkoušení. Ty bys Stage tedy jednoznačně doporučil? Jsou nějaké ty alternativy u Cube a Canyonu? Reklamace se nebojím, měl bych snad?

            [ Zpět ]
            Datum: 29.06.2011
            Autor: Honk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

               

          Lonske modely canoynu a radonu nesezenes. max canyon v outletu.
          Na podzim se muze stat, ze uz nesezenes ani letosni modely, nebo ne tu velikost co potrebujes. Na slevy na podzim bych nesazel. POkud budou slevy, budou v lete, takhle jsem koupil taky, dokonce i doporucil dalsi kola, ale taky jednou kamarad cekal az zbyla jenom velikost 16.
          pocitej u stage tak 100 EUR

          [ Zpět ]
          Datum: 29.06.2011
          Autor: William
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

                 

            Možná jsem to napsal blbě, pokud už budu rozhodnutý pro konkrétní kolo, budu samozřejmě slevy a dostupnost veliti sledovat. Pokud přijde sleva už v létě tím líp:). A pokud ne, ani tak ta cena není úplně špatná. Jak myslíš to, že jsi doporučil další kola? Mohu se optat na čem ty jezdíš?

            [ Zpět ]
            Datum: 29.06.2011
            Autor: Honk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

                   

              U Stage 5.0 uz mas slevu ted. Podivej se na radon-bikes.de a na bike discount - na ktery uz koukas sam je to 1499 / 1299

              takze bych se moc nerozmejslel...i za tech 1499 je to super cena a takhle...

              [ Zpět ]
              Datum: 30.06.2011
              Autor: William
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

           

      Full jsem viděl jako jasnou volbu při výběru nového kola, staré mám samo hardtail, ale je pravda, že žádné brutální sjezdy ani cross nejezdím. Spíš asfalt, polní, lesní a horské cesty, cyklostezky a jednou za rok možná maraton... Full vybírám spíš kvůli pohodlnosti jízdy... Ještě jedna věc, byl bych rád, kdyby to kolo bylo více univerzální než např. čistě race.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.06.2011
      Autor: Honk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Full do cca 30tis, Cube, Radon...?

             

        Stage je rozhodne univerzalni. Neni to ani chrti race ani enduro.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.06.2011
        Autor: William
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024