reklama

ZOX

Žádnýho ležáčka ještě ve stáji nemám a už mám spoustu řečí. No, musím přiznat, že jsem těmi stroji opravdu až lehce posedlej a říkám si, že jaro to jistí. / Snad finance nepohltí rodinnej rozpočet./
Na zoxbikes.com jsem viděl lehárko s poháněným předním kolem. Musím říct, že to pro mě byl lehkej šok/ přece jenom jsem bez mála půlstoletí strávil na klasice/. Ale to svým způsobem geniálně jednoduché provedení mě natolik zaujalo, že mi to nedá, abych se nezeptal v zasvěceném foru - jak si myslíte, že tobude chodit? Recenze , co jsem tam našel říkaj, že to jede wunderbar. Problém je akorát zatáčení do malého poloměru a jízda do kopce na sypkém či vlhkém podkladě, kdy může dojít k protočení kola.

[ Zpět ]
Datum: 03.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (ladik)
  • Re: ZOX

         

    Tak se někdo na ten můj příspěveček koukněte!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ladik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZOX

           

      Pevná přední vidlice, řazení iba v náboji, no a chodit, chodit to bude na pevném a rovném podkladě asi dobře.
      Nápad je to zajímavý, ale v amatérských podmínkách by se stavba asi dost prodražila - svařování, ohýbání, přední vidlice ...Ono ale cca 2000 eur je také dost. Jsi mlád, lze tedy předpokládat, že v důchodu budeš moci takového oře sedlat (budeš-li poctivě šetřit).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (AF)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOX

             

        Něco podobného měl letos na srazu Nink - hliníkový rám, vzadu 28" kolo ve předu 20" a náhon na předek.
        Ještě neměl dodělané vedení řetězu taže byl problém více zatočit.
        Já jsem měl celkem problém na tom udržet rovnováhu řízení bylo strašně citlivé.... No asi na normální ježdění bych to nechtěl. Jestli chceš tak ti můžu poslat fotku toho kola...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZOX

               

          Tak tu fotku bych taky hrozně rád, díval jsem se a žádnou jsem nenašel.
          To vedení řetězu je podle mě hotové, žádná předělávka už tam nebude. Popsal jsem to na tom Challenge NME níž v téhle diskuzi.
          Řízení je u těch ultralow vždycky takové, dělá to nízké težiště => malý moment pro vychýlení do strany => malé časové konstanty systému z regulačního hlediska. Mě to v podstatě problémy nědělalo, akorát když jsem chvíli nedával pozor, udělal jsem nezamýšlenou kličku, do náklonu to jde snadno. A rejd mi připadl dostatečný, na takový typ kola (nekompromisní rychlostní).

          [ Zpět ]
          Datum: 04.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZOX

                 

            No mě Nink říkal, že dá ještě kladku na návratovou stranu řetězu....což by mělo vylepšit manévrovatelnost.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZOX

         

    Sorry, nebyl jsem tu od včerejšího odpoledne.
    Na Zoxu jsem se svezl. Nepamatuju si přesně název typu, ale jedno byl takový lowracer, se zadkem u země. U těch se opravdu to vedení řetězu pohonem přeního kola zjednoduší. Druhé kolo bylo cosi vyššího.
    Jízdní vlastnosti to mělo slušný. nezaznamenal jsem žádný jaksetosakrařekne, no prostě če by ti řetěz při šlapání vlastně tahal za řídítka na jednu stranu při každým šlápnutí. Toho je třeba se při návrhu vyvarovat správným umístěním kladky na tahové straně, a když se tím ZOX už dlouho živí, tak to taky umí.
    Jedno negativum, a velké, tam bylo. Horší u toho nižšího kola, ale přítomné u obou. Hrozně mi zavazela ta velká kladka na tahové straně řetězu, neustále jsem do ní při šlapání narážel kolenem. Trochu to je určitě individuální, někdo víc a někdo míň, a pravděpodobně se lze naučit jezdit i bez modřiny na koleně, ale při prvním vyzkoušení do bylo dost otravný.
    Jinak to byla kola německé kvality, tzn. vysoký standard co do provedení i jízdních vlastností.
    Kolo s pohonem předku postavil teď Nink, tu šílenou hliníkovou žehličku, pokud jsi to viděl na nějaké fotce. Pokud ne, mrkni na http://www.challengebikes.com, na první straně mezi aktualitami kousek dole je kolo Challenge NME. Nemá kladku na netahové straně řetězu, takže při zatočení vpravo narazí pneu do řetězu a při zatočení vlevo se od určitého úhlu začne vykolejovat řetěz z napínací kladky přehazky. To vede k značnému omezení poloměru zatáčení, ale i na takovém kole projedeš všude kde se vytočí auto, takže ten problém s malými poloměry zatáčení u ZOXů se podle mě dost přeceňuje, aby se ti podařilo zasukovat řetěz, to bys musel umět zatočit o 90° jak cirkusák.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ZOX

         

    ahoj
    k fwd - funguje to :-)
    mam zkusenosti jen se svym strojem /jak ho nekdo trefne pojmenoval zehlicka/
    omezeny rejd mam hlavne absenci te navratove kladky /tedy navratova cast retezu je ohybana a ne kroucena/ ale v podstate to neni zaz az tak velky problem /na 6m se tak tak otocim, ale s mou preklizkou to bylo podobne diky omezenemu rejdu riditek/, tento lezak je stejne staven na jizdu rovne :-)), ne no projel jsem s tim vse co se jelo v sobotu na srazu v nivnici /i super sekci po polnacce/, chce to jen vice premyslet, kolem brna jsem s tim byl parkrat, bez problemu /ono mi to zacne piskat kdyz zacne retez drhnout o predni gumu/...
    zoxka jsou krasne jednoduchy, kdyz se clovek podiva vse je z jeklu a vubec to neni cr-mo, ale eqvivalent 11523 myslim /nekde jsem cetl ze nekomu se nelibil agricultural look, me se treba libi/
    s kladkou na vraceci strane by to bylo lepsi ale na toto to nebudu davat, chci to zachovat jednoduchy,
    obecne i s tou kladkou omezeni rejdu si myslim neni problem, neni to horal, netoci se s tim clovek na petniku, prokluz jsem mel parkrat i na suchu ale vzdy jen starty, do kopce po panelove ceste a na sterku, dalo se to ustat tak ze se clovek pak rozjel ani nemusel davat nohu/ruku na zem...
    zalezi ale na zatizeni predniho kola cim vic tim lip, tedy na toto presne sedi swb-lowracer/semilowracer
    ja byt na tvem miste tak bych do toho sel ale vyhody bych videl jen u nizsich stroju...
    asi tak
    n.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nink ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ZOX

           

      Agricultural look se se na ZOXech nelíbí Bryanu Ballovi a mě:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ZOX

             

        Ale ten lowracer co jsem na něm jezdil na Spezi v Německu byl z ohýbané kulaté a s leftinou vzadu vypadal dobře. Na Zox.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ZOX

               

          tak to jiriku ale nebyl zox ale toxy zr:
          http://www.toxy.de/1_Produkte/ZR.html
          to je taky hodne pekna masina...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (nink)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ZOX

                 

            A jeste k tomu nema leftynu ale praftynu :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ZOX

                   

              Jo, hledal jsem po netu a už jsem to zjistil taky, máte pravdu oba, byl to ten Toxy. Ale T a Z vypadaj podobně, ne? No na jakýmsi vyšším zoxu jsem se tam svezl taky a ta kladka mě zavazela taky. Na ninkově žehličce míň asi ju dostal blíž ke středu kola.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ZOX

                     

                No prijde mi tenhle nahon na predni kolo jako dobry reseni ale ma i svoje problemy - treba ze kvuli malymu kolu musi byt velky prevodniky a aby clovek docilil odstupnovani prevodu jako na normalnich prevodnicich,vyjdou pak takovy rozdily mezi talirema ze to asi presmyk a prehazka budou blbe zvladat.Na nejakej meziprevod neni misto tak by se to asi dalo resit tim SRAMem 3xneco,zajimavy ze jsem to u zadnyho tohohle stroje jeste nevidel.A me by taky urcite vadila ta kladka,mam kolena pri slapani dost blizko u sebe,vadi mi i brasna do ramu.

                [ Zpět ]
                Datum: 06.10.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ZOX

                       

                  Někde, myslím na mars.recumbents.com nebo jak to bylo, jsem viděl FWD homebuild s midjackem. Měl tam místo tahové kladky malý převodník (pastorek) pro primární řetěz a z o něco většího vedl sekundární řetěz dolů na kazetu. Podobně to má Greg na své příšeře (www.adventuresofgreg.com/hpvlog). Vlastně kdyby menší byl 20z. a větší 26z., tak tím kompenzuju 20" kolo, jako by z něj bylo 26". Nebo ne?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 06.10.2005
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZOX

                         

                    Jo,to by fungovalo,akorat by to bylo jeste sirsi nez ted takze jen pro lidi co slapou s kolenama od sebe.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 06.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: ZOX

                           

                      Tak tak, nebo to celé dostat dost blízko k hlavě vidlice nějakým asymetrickým rámem či co.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 06.10.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: ZOX

                         

                    Mne to nedalo a spočítal jsem si, že by s 20'' kolem stačilo místo pomocného převodu použít dualdrive a 48z převodník vepředu.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.10.2005
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: ZOX

                           

                      Anebo klasickej silnicni dvojprevodnik 53-39.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 07.10.2005
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

349 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024