reklama

Celoodpružené versus klasické MTB

Ráda bych se s někým z Vás poradila. Chtěla bych si koupit slušné horské kolo, které by něco vydrželo. Jezdím už asi 11 let, začala mě zlobit záda. Říkám si, jestli by teda nebylo lepší trochu si připlatit a jít do celoodpuženého, nemuselo by stát zrovna 30 tis. viz. odkaz.. Myslíte, že by mi zadní tlumič mohl aspoň trochu pomoci šetřit záda a že se do takového kola vyplatí trochu zainvestovat? Nestačilo by pořídit si jen nějaké dobré sedlo přátelské k zádům a tedy vsadit na klasického horáka, který má jen přední vidlici? Děkuju všem, kteří mi mohou svými radami pomoci. Ali.

Odkaz:
http://www.leaderfox.cz/index.php?pview=170

[ Zpět ]
Datum: 14.06.2011
Autor: Aluška
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Na bolavá záda je nejlepší lehokolo :) Ideálně celoodpružené.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

           

      Já jezdím asi 10 let na crossovém, má jen přední vidlici, skoro ji neregistruju, trochu se to zlepšilo, když jsem si pořídila gelový potah na sedlovku, s horským bych chtěla začít vyrážet víc do lesa, na prašné kamenité cesty apod., chtěla bych si tu jízdu víc užít a nedávat pořád pozor, jestli nenajedu na kámen, výmol a nezničím kolo atd. atd. Třeba bych ani to horské nemusela kupovat a stačilo by dokoupit silnější pláště a poptat se po nějakém sedlu, které je přátelské k bederní páteři...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2011
      Autor: Aluška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

             

        Asi jsem úplně nepochopil tvojí odpověď.
        Chceš-li pořizovat nové kolo, které bude doopravdy šetrné k zádům, tak proč ne rovnou lehokolo. Které, je jak známo, bolesti zad nezpůsobuje.
        To co píšeš, les, kamenité cesty to není problém.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2011
        Autor: snilard
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

             

        Být tebou vyzkouším ještě před investicí do nového horáka tu sedlovku co má Burajda (mám jí taky) a širší pláště. Dal jsem předloni šířku 42mm a uvažuju, že příští budou k 50mm :o)
        Samozřejmě to na hrubém štěrku nemůžu "hulit" z kopce 50km/h (a víc) jako kluci na horácích, ale mě to stačí.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2011
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Budoucnost patří fullům.

    A podle mne na záda pomáhají.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

           

      Ale aluminiu taky, nebo už ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2011
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Mám na krosovém kole odpruženou sedlovku tohoto typu a jsem s ní spokojená. Záda bolela a už nebolí (z kola určitě ne).

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Full pomoct může, ale také vůbec nemusí. Zásadní je kde je problém se zády. Je třeba řešit hlavně příčinu. Full může někdy jen ulevit důsledkům a je to pak jen dočasné.

    Problém může být třeba ve špatném posedu (což bývá velmi častý problém), což odpružení nevyřeší, ale je třeba změnit posed.

    Pro ježdění více do terénu je full určitě dobrá volba, ale je tu problém s cenou.
    Ty nejlevnější fully stojí za prd a je třeba si připlatit.
    Levný full nebude dobře fungovat, bude těžký jako prase.
    Ten v odkazu je už dost bídný. U fulla, pokud nenarazíš na nějakou supervýhodnou slevu, tak je ta rozumná hranice právě někde kolem 30tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Pominu, že pro mne je třicet tisíc "nepřípustná" cena. Dal jsem si dohromady ze "šmelcu" celoodpruženou mrchu - základ rám z obchodního řetězce, komponenty co sklep dal. I takovéto kolo vyhladilo místo u baráku (kořeny stromů na několika místech nadzvednutý asfalt) kde mám na trojkolce pocit, že mně vyskáčou zuby, to pohodového stavu. Proto, pokud za to ty prachy chceš dát, určitě se to odpružení zúročí. Jestliže jezdíš jedenáct let, asi ta záda špatným nastavením posezu nebudou...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: drak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    http://www.czech-tim.cz/?cl=794-54-bolava-zada...

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Celoodpružené versus klasické MTB

         

    Mne pomohlo az lehokolo. Ale investice to nemusi byt pro kazdeho akceptovatelna. Fully a podobne jsou jen jakysi kompromis. 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

180 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024