reklama
Město: Praha

Spolujízda - pomůžete?

Hrabosh si máknul a dává na čtvrtek dohromady hvězdicové jízdy s doprovodem:
Tj. kdo jede a chce, může se nabídnout, že "posbírá lidi". Kdo potřebuje na kole do města, ale bojí se, že zabloudí, může se přihlásit a bude snaha najít mu doprovod alespoň v části trasy.

Stránka s registrací: https://sites.google.com/site/hvezdicovajizda/

Zatím jsme na to linkovali z Prahou na kole, a trochu krypticky vyhlásili ve Studiu 6. Kdo máte zájem, přihlaste se tam jako průvodci, případně šiřte informace u vás ve firmách apod.

Poznámka: Nepůjde o cyklojízdy, ale o prachobyčejný doprovod ;-)

[ Zpět ]
Datum: 14.06.2011
Autor: Vratislav
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Ještě jsem zapomněl dodat, že se to netýká jen Prahy. Pro jiná města je ale potřeba najít místa znalé koordinátory, kteří budou dávat dohromady nabídku a poptávku.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Dobry napad. Zpropagovano, trasa nahlasena. Tesim se na spolujezdce ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: lester
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    A kdo dovede mne z Jižňáku na Českomoravskou ? ;-)
    Jak jsem tak koukal na trasu, tak je to docela nahoru dolů, to se akorát tak splavím a celý den budu zapáchat v práci, protože se nemám kde opláchnout... Takže se na to s nejvyšší pravděpodobností hraničící s jistotou vykašlu a zůstanu radši doma, dovolená to jistí :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Krčským lesem do Braníka a pak je to pořád podle vody. Oportunisto!

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2011
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Tady máš v podstatě pouze jeden kopec, který snad ani kopcem nazvat nelze.

      http://www.gpsies.com/map.do?fileId...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2011
      Autor: pro_pa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        Dobře, díky.
        Našel jsem si něco hodně podobného, ale přišlo mi to o dost hrbatější :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.06.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Kdyby stávkovaly vodárny, tak bys smrděl taky.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        Když nikde nepoteče voda, tak se budu snažit co nejméně hýbat abych se nezpotil :-) Což mi ale trochu nepasuje s tou jízdou na kole na čas, v tom celkem horku už ráno a především dusnu co teď tady počasí předvádí ;-)

        Jinak kdyby stávkovaly vodárny, tak tu budeme svorně smrdět všichni, to se v tom pak jeden smraďoch navíc v pohodě ztratí :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2011
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        Proboha mlč, aby si to někdo z těch odborářských chytrolínů nepřečetl a neudělal to...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Mě se tohle strašně líbí, to ste v tej Praze fakt takový magoři, že se musíte svěřovat jednotnému velení i po cstě do práce ?!

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Já bych jim to za zlé neměl. Je to nestandardní situace. Když si vzpomenu, jak jsem před měsícem řešil problém "jak dostat kolo na 15 km vzdálené nádraží, když je u ná výluka" až mi musel Jurimír na dálku poradit, že bych tam mohl na tom kole dojet :)), tak se moc nedivím, že někdo, kdo jezdí na kole každý víkend najednou má pocit, že neumí dojet do práce či školy.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      No, nejdřív jsem si také myslela, že je to zbytečné, ale dneska jsem si uvědomila, jak jsem se kdysi bezradně motala po městě já.
      Takže teď si myslím, že to zbytečné určitě není.

      Jediné mínus bych viděla v tom, že lidé vvezoucí se ve skupině pak příliš nesledují předpisy apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        Vy ste se v tej Praze fakt všichní zbláznili nebo co?
        Jedni nejdou do práce, "stávkujou", policie místo, aby na ně poslala jízdu tak jim děkuje, že nepostavěj barikády.
        Další se organizujou, že se budou vodit po městě co v něm bydlej, aby se neztratili. Na hlavu to je a za všechno můžou ty "odbory". Neštěstí lidstva začlo tím, že se lůze dovolilo, aby se organizovala v odborech.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Spolujízda - pomůžete?

               

          Tohle téma neslouží k tomu, aby se tu prezentovaly politický kecy. Můžeš nám ale pomoct a ty blbý pražáky, co se nevyznaj ve vlastním městě, do práce dovést. A nebo jim poradit, ať si pomůžou sami, vždyť svobodný jedinec od nikoho žádnou pomoc nepotřebuje, může si jí přece koupit jako službu.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.06.2011
          Autor: Vratislav
          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Jak mám zadat cestu, když je start v Brně a cíl v Praze?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    je to určitě supr nápad pro ty, co se bojí a nebo neví kudy.
    Klidně bych se nahlásil jako vůdce skupiny od nás do Říčan, ale vzhledem k tomu, že pojedu furt rovně po hlavní silnici tak je to asi zbytečný.
    Jsme zvědavej co to zejtra u nás udělá s provozem. Předpokládám, že místo 30km/h jako obvykle ty auta pojedou 0-2km/h, takže se budu při jejich předjíždění cejtit mnohem bezpečněji a upřímně řečeno se na to docela těším....

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Soudě podle meeting requestů, co kolujou u nás v práci, většina lidí si bere dovču, home office nebo jednání mimo kancelář a zvou na grilování na své zahradě:-D

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      I Ty ?
      Zase je, ale fakt, že když se osvědčíš jako vůdce skupiny, mohl by ses vypracovat u Vás v Říčanech na placenej flek cyklokokoordinátora.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: mirekbik
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        to by nebylo špatný, to je fakt :-)
        Ale já bych od nás cyklisty kordinoval někam jinam, aby zbylo víc místa pro mě :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Update: Na webu je cca 15 nabídnutých tras, tímto začíná být použitelný.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: Vratislav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      16:10 19tras

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    LESTERe!

    Koukám na ty trasy, ne že by mě to zítra k něčemu bylo, půjdu 500 m pěšky. :), ale zajímaly by mě trasy Praha-Kladno, co má vymyšleno Lester, mohl bys to pověsit někam, kde bych si to mohl stáhnout do GPS, hodilo by se mi to možná v létě. Není to nutné za každou cenu, takže kdyby se ti to nehodilo, nevadí. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Zakladni trasa co pojedu zitra je tato: http://www.bikemap.net/route/25489

      Pak jeste jezdim druhou variantu a to z kladna do hostoune, pak podel letistniho plotu z jihu a pak starou ruzyni a liboci dolu na kulatak.

      Kdyztak oboje najedu s GPSkou a hodim odkaz.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2011
      Autor: lester
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Spolujízda - pomůžete?

             

        Já jezdím radši z Tuchoměřic na Kopaninu a pak buď přes letiště podél plotu a podél Evropský (Buď Dědinou nebo po Evropský) a pak přes Veleslavín, Střešovice a kolem hradu. Druhá varianta je přejet přes Kopaninu na Padesátník a tam vjet do Šárky nebo na Evropskou. Horoměřicím se vyhýbám z daleko...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.06.2011
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Pražákům asi ju. Nám vesničanum moc ne.
    Nejede někdo z Nymburka?:-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Tak na strazu k Kladne jsem nikoho nenabral, ale postupne jsem nabalil dve skupinky lidi stojicich na ruznych mistech bezradne s mapou. Takze za mne dobry. Par bylo nadsenejch a myslim, ze nejeli naposled.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2011
    Autor: lester
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Spolujízda - pomůžete?

         

    Ráda bych moc poděkovala všem, kteří pomohli. Podle posledních zpráv se nakonec podařilo v šibeničním termínu dát dohromady 20 tras s průvodci. Velké díky patří Hraboshovi, který to vymyslel a zrealizoval, a Vráťovi, který úžasně pomohl s propagací.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.06.2011
    Autor: Jitka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Spolujízda - pomůžete?

           

      Dovolím si připojit se k poděkování Hraboshovi i jiným za akční a praktickou práci a pomoc pro nezkušené cyklisty.
      Dík taky za velmi pohotovou reakci a propagaci Vratislavovi i Vám. Byla to příkladná praktická ukázka pro potenciální cyklisty, že když se chce, tak to jde.
      A taky příklad toho, že cyklistiku, jako užitečnou věc, lze propagovat bez zbytečných reklamních sloganů a "ideologických" akcí.
      Uvidíme, co pozitivního to přinese do budoucna.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2011
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024