Geometrie

Nemáte někdo odkaz na nějakou stránku rozebírající geometrii řízení? Nechce se mi to vymýšlet:-) Chtěl bych zkusit postavit ze dvou starých kol lwb s přímým řízením, hodilo by se dát hlavové složení hodně zešikma. Jasně, že osa by směřovala kousek před dotyk kola se zemí, ale co udělá to zešikmení osy? V zatáčkách by se muselo asi tlačit na řidítka,, nebo ne?

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
  • Re: Geometrie

Někde jinde jsem tu dával odkaz na nějaké pdf s návodem na stavbu lwb, tam to bylo, to pdf mám, tak ti ho můžu poslat. Pak jsem něco někdy viděl někde na wisilu, nějaké vzorečky pro výpočty té stability.
    Velký úhel hlavy dělá velký trail. Když ho pak zmenšíš zahnutím vidle dopředu, vyústí to ve velký flip nebo jak tomu říkají, zkrátka osa hlavy prochází tím předním kolem tak vzadu, že má snahu padat do zatáčky na stranu, je to nestabilní navzdory pozitivnímu trailu. Stačí to nepřehnat a bude to dobrý. Jaký úhel hlavy je nepřehnaný by se dalo okoukat z existujících kol nebo z těch návodů.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Geometrie

kup si kros. :-))

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VINDI)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partnerku na MTB

dnes
Ahoj, rád se seznámím s bikerkou na společné vyjížďky do terénu v okolí Prahy, do hor, single tracky,..

Hledám: Kamaráda/dku na kolo Ostrava

včera
Pro rekreační ježdění po kraji, bych uvítala spolucyklistu/tku - samotnou mě to moc nebaví. Ideální v týdnu,…

Hledám: kamaradku ci kamarada na kolo

27.03.2017
Ahoj hledám někoho na vyjížďky na kolo v Praze a okolí budu se těšit na odpoved
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (21 přihlášených)

Paříž

Paříž je vždycky dobrá volba, asi tak nějak zní věta z jednoho romantického filmu, je to klišé nebo pravda?…
HMS | 19.03.2017

Oravareitti - Veverčí stezka na kánoi - Finsko 2016

Pro oživení poněkud pochmurné atmosféry způsobené cyklistickou mimosezónou si dovoluji uveřejnit ryze vodácký…
šíp | 13.02.2017

Jak jsem potkával islám – na kole i pěšky

Kosovo 1984 Poprvé to bylo v Jugoslávii. Svazová republika Makedonie, Kosovo, rok 1984. Prošli jsme Šar…
mirekbik | 14.01.2017