reklama

Geometrie

Nemáte někdo odkaz na nějakou stránku rozebírající geometrii řízení? Nechce se mi to vymýšlet:-) Chtěl bych zkusit postavit ze dvou starých kol lwb s přímým řízením, hodilo by se dát hlavové složení hodně zešikma. Jasně, že osa by směřovala kousek před dotyk kola se zemí, ale co udělá to zešikmení osy? V zatáčkách by se muselo asi tlačit na řidítka,, nebo ne?

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
  • Re: Geometrie

         

    Někde jinde jsem tu dával odkaz na nějaké pdf s návodem na stavbu lwb, tam to bylo, to pdf mám, tak ti ho můžu poslat. Pak jsem něco někdy viděl někde na wisilu, nějaké vzorečky pro výpočty té stability.
    Velký úhel hlavy dělá velký trail. Když ho pak zmenšíš zahnutím vidle dopředu, vyústí to ve velký flip nebo jak tomu říkají, zkrátka osa hlavy prochází tím předním kolem tak vzadu, že má snahu padat do zatáčky na stranu, je to nestabilní navzdory pozitivnímu trailu. Stačí to nepřehnat a bude to dobrý. Jaký úhel hlavy je nepřehnaný by se dalo okoukat z existujících kol nebo z těch návodů.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Geometrie

         

    kup si kros. :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (VINDI)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

354 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024