reklama
Země: Španělsko Španělsko, Francie Francie, Gibraltar Gibraltar, Monako Monako

ČR-Gibraltar

Zdravím, plánuji cestu CR-Gibraltar. Chci se zeptat někoho kdo má zkušenosti na nejvhodnější cestu. Až do trenta mám jasno, dál jsem chtě jet přes Monaco a pak po pobřeží až na Gibraltar. Začíná mi docházet, že tam bude cirkus pro turisty, natažené ceny, provoz - prostě bordel a já mám rád klid a přírodu. Nemusím moc kopce, chtěl bych spát co nejvíce v kempech, chci jet sám a natěžko, je to má první velká cesta. Díky za rady, odkazy na mapy, cokoli vás napadne.

[ Zpět ]
Datum: 06.06.2011
Autor: Hugozhor
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    Máš rád klid a přírodu a nemusíš kopce. Přesto chceš jet nejlidnatější a nejhornatější částí Evropy.
    Když ne dřív, tak za Monacem se z toho zblázníš.
    Zajdi do levných knih, maj tam dobrý atlas za 200Kč a nauč se trochu zeměpis.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: mirekbik
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: ČR-Gibraltar

           

      Pyreneje jsou nad 2.500 m. n. m. docela klidné. V zimě. Vřele doporučuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČR-Gibraltar

           

      To, že nemusím kopce neznamená, že žádnej nevyjedu. Myslel jsem to tak, že klidně oželím přejezd Siera Nevada nebo Grossglockner, prostě velké kopce nevyhledávám. Na to že jsou po cestě Alpy a Pyreneje jsem přišel i bez levného atlasu. Chtěl jsem jen poradit s co nejlepší trasou Trento - Gibraltar, tak abych se vyhnul ruchu na pobřeží. Píšeš, že v Monacu se z toho zblázním, předpokládám, že s touto cestou máš tedy zkušenosti, můžeš to nějak rozvést nebo mi konkrétně poradit s lepší cestou? Pokud si ze mě chtěl jen udělat blba, jdi prosím někam jinam, na to mám v práci šéfa. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hugozhor
      Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: ČR-Gibraltar

             

        V klidu, to hausnumero ber s rezervou :-).

        Ale jinak teda, přejezd Grossglockneru bych já osobně rozhodně nevynechával... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2011
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ČR-Gibraltar

             

        Se šéfovi nedivím, kvadratury kruhu bývají holt neřešitelné.
        Kdyby mne někdo přinutil jet tak jako Ty do tohohle "bordelu", zemí nesmyslných cen s tím největším provozem provedl bych to takto:
        1. cca Vídeň - Watzmann - Montblanc - Nice (Monaco) po horách. Trvá to cca 35 dnů. Jsou na to kýble odkazů, videí. Z Čehů to jel Bulička. Jel jsem z toho západní část a východní znám z jednotlivých akcí.
        2. V Monacu (Nice, Ventimiglii) bych si hodil mašli, to fakt nevím jak dál. Sjel jsem tam jednou z hor kousek vedle (Ventimiglia) a byl to strašný kulturní šok.
        Nebo v Monacu sbalit nějakou holandskou důchodkyni, aby mne protáhla přes tak šílený kraje jako je Provance.
        3. Ve Španělsku se po pobřeží prostě jet nedá. důkaz - články Páleníčků - výborné čtení, dávají přesný příklad jak se nemá cestovat.
        4. Máš zakodováno, že musíš vynechat Sierra Nevadu, tedy snad to nejhezčí co máš na cestě. Ostatně i nejvyšší jetitelné v Evropě. (Veleta),tak si najdi stránky trasy Transandalusia (jedny z nejlepších cyklostránek vůbec) a tam najdeš cestu cca v prostoru Almeria - Malaga - až snad do Jerezu mimo hlavní komunikace a dost přírodou. V podstatě Sierra Nevadu objedeš přes Sierru Contraviesa, to už bych musel do mapy.

        Jinak Ti při Tvých preferencích radím - vydej se na Východ ne na Západ.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.06.2011
        Autor: mirekbik
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    Zkus inspiraci z expedice El Gafla, jejímž cílem bylo Maroko - na stránkách mají mapku s trasou: http://livepla.net/index.php?option=com_content...

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: Václav
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČR-Gibraltar

           

      Díky moc, to by mi mohlo pomoct.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hugozhor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    Nechceš tam jet koncem srpna?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ČR-Gibraltar

           

      Pojedu v září 2014.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hugozhor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ČR-Gibraltar

             

        Pokud nechceš lidi, jeď na konci měsíce. Pokud chceš vidět Vueltu, jeď na začátku.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2011
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ČR-Gibraltar

             

        Mít plány na dva roky dopředu, tak to obdivuji.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.06.2011
        Autor: pavelm
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ČR-Gibraltar

               

          Plán je to na tři roky :-) Touhle cestou oslavím 40cátiny. Teď mám v práci čas na plánování, tak plánuji :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.06.2011
          Autor: Hugozhor
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ČR-Gibraltar

                 

            Tak to je síla! Já plánuji jen na rok (resp sezonu) dopředu...
            No já bych k tomu Gibraltaru v rámci 40-tin musel jet už příští rok ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 07.06.2011
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ČR-Gibraltar

                 

            Tak za ty tři roky bych jel možná klidně s tebou, ale kolem moře je to nuda, vnitrozemím je to mnohem záživnější...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.06.2011
            Autor: zdendazzz
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ČR-Gibraltar

             

        V září tam začíná období dešťů,ale nemusí být!Provanc bych tedy nevynechal,jede se tam v pohodě a máš tam jednu perlu za druhou,ale máš času dost,když tak se ozveš.Byl jsem na Gibraltaru třikrát,východem,západem,Portugalskem.Východ je trochu zrádnej na protivítr,když pomažeš k jihu,dokonce se zastavovali policajti,že to dost fouká a poslali mě na dálnici!!!,že tam se líp pojede,je to prostě Španělsko.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2011
        Autor: sete
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    A doporučil bych poutní stezky do Santiaga. Třeba zde: http://www.ultreia.cz/svatojabuska_cesta/camino... chodí (a jezdí) to i nevěřící psi.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    •      

      Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hugozhor
    • Re: ČR-Gibraltar

           

      Díky, pře Santiago by se mi to protáhlo, chci je co nejvýchodněji.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2011
      Autor: Hugozhor
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    No a až tam budeš, tak můžeš zajet do Prahy. Teda do baru Praha. Kdyby se ti stýskalo po českém pivu:-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    Teď tu trasu jede Sete, Honza, ten fotograf tady z jihu od Krumlova. Ozval se z lesa za Pasovem, potom z francouzských hranic, a včera mi odpověděl na SMS že kouká na Lyon ze stanu nad Rhonou. Takže jede vnitřkem kontinentu, ne kolem moře. Teď míří na Avignan a na jih. Ale jestli pojede na Gib nebo jinudy nevím, on je total free a tulák, dá co ho napadne. Cíl má, a to se necítím oprávněn prozradit, ale kudy tam dojede nevím. Tak jestli to čteš tak štěstí na cestě, Honzo. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ČR-Gibraltar

         

    Tady je mapa, kudy to jel Dušan na tříkolce
    https://picasaweb.google.com...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2011
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

329 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024