reklama

Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

Letos si v Čechách letního počasí užíváme už od dubna. Vloni by ale jen málokdo touto dobou uvažoval o krátkých kalhotách, tričku a sandálech. Ve Skandinávii tomu ale bylo tenkrát jinak. Zkrátka počasí vyšlo na jedničku. Chybí tu ale ještě popis, kudy jsem putoval od Baltského moře zpátky do Čech.

Datum: 01.06.2011
Autor: Redakce
  • Re: Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

         

    To jsem rád, že už jsi se vrátil :-))) Ale hodně dobrej výkon, cestopis a to počasí ti fakt závidím.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

           

      Ale pěkně jsem si u toho psaní zavzpomínal :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

         

    A Václave, zkus je srovnat, jednou větou. Prosím. Labskou a Sprévovou. Povrchy a případně davy. Pocity. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

           

      Labskou jsem jel s naloženym vozíkem od Havelbergu (2007). Otravovaly jen kočičí hlavy v některých městech a na některých náspech byly jen dva panelové pruhy, s rozvorem kol pro auto. S vozíkem jsem musel mít kola v trávě a bylo to nepříjemný. Tyhle úseky jsem objížděl po silnici. Jinak asfalt a žádné kopce.

      Na Sprévskou jsem měl podrobnýho průvodce 1:75.000, kde jsou asfaltové povrchy vyznačeny, tak jsem si některý úseky zkracoval, a měl jsem to v asfaltu skoro celý. Ale hlavně u Budyšína začnou kopce, což tě u Labský nečeká.

      Obojí jsem jel na konci července. Přestože je Labská v Německu nejoblíbenější žedný obrovský davy cyklistů to nebyly. Oni vždycky nějak na tý dýlce rozmělněj. Zahušťuje se to až v okolí velkých měst (Magdeburg, Drážďany apod.), kde se to mísí s místními. Na Sprévské jsem moc cyklistů nepotkal, ale může to být tím, že jsem nejel striktně podle ní. A ty okurky byly fakt dobrý ;-))

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2011
      Autor: Václav
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Za sluníčkem na sever (5.) – Od Baltu přes Berlín do Čech

             

        Já myslím, že Sprévská není tak profláklá. Jak se svojí omezenou němčinou sleduji německé weby, přijde mi, že okolo Labské je víc informací, blogů, reklam, návazných aktivit...

        To je spíš lákavé jezdit na lodičkách ve Spreewaldu (případně ve stejné oblasti projet Okurkovou cyklostezku), ale cyklocesta z Ebersbachu do Berlína? To jsem od nikoho neslyšel, Václav je první.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.06.2011
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

241 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024