reklama

kona cinder cone

Prosím podělte se se zkušenostmi s tímto kolem

[ Zpět ]
Datum: 30.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
  • Re: kona cinder cone

         

    Po půl roce následující zkušenosti:
    Rám dobrej, v terénu jako doma, povedená geometrie,pokud tě baví lítat po lesích tak dobrá volba. Brzdy Hayesy perfektní, po prvním nastavení bez jakejchkoli problémů, přehazovačka LX a Smyk Deore taktéž na výbornou. Pláště - závodní Tiogy, jízdní vlastnosti špičkové, akorát se brzy sjedou. Vidlice - zakladní elastomerka (co bys za ty prachy čekal) ale službu udělá, první kandidát na upgrade. Jediná opravdu nepovedená součástka sou gripy, výměněny po cca 1000km. Jinak ostatní části jako náby, ráfky atd bez problémů
    V dané cenové kategorii bezva kolo.
    A ta barva je prostě jedinečná.....

    Ještě nějaké dotazy? K službám...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kona cinder cone

           

      Zajimaji me ty plaste , Tiogy , ja mam Schwalbe , taky se sjizdi az to neni hezky , ale na touring bike a treku se Schwalbe zadny silnicni plaste od Continental , Hutchinson , Michelin , Bondrager nevyrovnaji co se trvanlivosti tyce . Muzete me dat vedet kolik KM jste na tech Tiogy najel a kolik jeste na nich asi najedete nez je budete muset sundat ? A taky me zajima v jakym terenu . Ja myslel ze Tiogy jsou OK .

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad (ptacibirds@yahoo))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kona cinder cone

           

      Díky za všechno!Za jak dlouho bys tak řekl,že by se mohla ta vidle vyměnit?Jezdim jen o víkendech,ale zase docela ostře(120km za víkend po lesích),ale zase nic brutálního.A jak sluoží nášlapy....

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kona cinder cone

             

        Ještě jsem se chtel zeptat na řidítka....

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kona cinder cone

         

    Tak kluci popořadě.
    To Vlad: Tak ty Tiogy začaly vykazovat známky značného opotřebení už po cca 1000 km, teď na nich mám něco přes 2t. a už volaj po výměně. Co volaj, přímo řvou. Jezdil jsem převážně lesní a nezpevněný cesty, asfalt jen občas. Ale jak sem tady psal do nějakého jiného příspěvku, já mám na kole Tioga Red Phoenix ze série "5 ELEMENTS" což je (jak jsem zjistil na netu) závodní série Tiogy a na obyčejnýho bajka asi trochu škoda. Takže počítám že tam bude použita nějaká měkčí směs a proto asi to rychlé ojetí a hlavně cena přes 1000kč. Jenže Tioga naštěsí vyrábí i "normální" pláště (Factory,Extreme) v ceně kolem 500kč a ty by měly vydržet podstatně déle a jízdní vlastnosti budou doufám taky O.K. Já mám spadeno na ty Extreme a myslim že budou v poho.
    Více o Tioga na www.katmar.cz
    Doufám, že jsem to napsal pochopitelně, já sem strašnej spisovatel :-( ,kdyžtak se to ještě pokusim dovysvětlit.
    Jo a neříká se "kolik JSTE najel", ale "kolik JSI najel". :-)))

    To Pavel: Řidítka dobrý, prostě vlaštovky, perfektní ovladatelnost.
    A ta vidle. Píšeš za jak dlouho by se mohla vyměnit. Já nemyslim že by byla špatná co se týče nějaké poruchovosti nebo nefunkčnosti, to asi vydrží dost dlouho a pokud nejsi moc náročnej a jak píšeš nejezdíš žádný brutály, tak ti asi bude stačit. De o to, že já bych chtěl přecijenom něco trošku lepšího s tlumenim. No uvidim jak to vyjde, móóóžnááá příští rok si udělám radost a něco si pořídim. Ale všechno je to bohužel o penězích :-( Zatim musí stačit tahle.
    No a nášlapy? Tak tady bohužel musím přiznat že zatim neslouží. Nějak jsem potřeboval pokoupit jiné věci než boty na kolo. Ale chystám se na to co nejdřív. Takže tretry,dlahy,obvazy,dezinfekci a všechno to co je potřeba pro čerstvé zkušenosti s SPD budu teprve pořizovat. Nášlapy zatim odpočívaj ve skříni.Bohužel
    Takže doufám že sem Vám mohl být alespoň trochu užitečnej a pokud budete chtít ještě něco tak se ptejte, odpovim co budu moct. Čus

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kona cinder cone

           

      Já myslím,že to je vyčerpávající:-))))na to,že nejsi spisovatel:-) Ja na kolo už čekám,napsal jsem si o něj na www.cykloshop.cz tak jsem zvědavej jak rychle se to vyřídí.DÍKY ZA VŠECHNO.Až budu jezdit,dám o sobě vědět na tomto příspěvku.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel.terezin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kona cinder cone

           

      Po tom co pises ..... Zkus ty Schwalbe i kdyz jsou taky skoda na obycejny bike . Ja na ty pneu koukam mozna trochu jinak a taky mam jiny financni pomery oproti vam v CZ .

      [ Zpět ]
      Datum: 11.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kona cinder cone

         

    Tak ti přeju aby ti dobře sloužilo a určitě dej vědět čerstvé zážitky......já si stejně myslim že budeš spokojenej, jako já.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kona cinder cone

           

      Tak kona to prohrala,pořídil jsem GARY FISCHER TASSAJARA..........super.Mám najeto 150km a jsem doslova unešenej.Ale konu v žádném případě NEODSUZUJI!

      [ Zpět ]
      Datum: 09.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavel.terezin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kona cinder cone

             

        Jsem si na tassajara mel moznost zajezdit , je to dobry kolo co se tyce jizdnich vlastnosti , ale ty gumy Bondrager nic moc , na mokrych sutrech nedrzi (mozna ze byl na nich i pisek ) a pri rychlejsim sesupu z kopce dolu maji tendenci ujizdet , ale na suchu jsou OK a v mekky hline taky .

        [ Zpět ]
        Datum: 11.10.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024