reklama

Zabrždění kola při jízdě vlakem

Velmi se mi osvědčila drobnost za pár korun v podobě šněrovadla a stahovací spony. Ze šněrovadla vytvořím očko, přetáhnu přes rukojeť řidítka a jednu brzdu, stáhnu sponou na doraz a tím zablokuji kolo proti samovolnému pohybu při jízdě v lakem. Kolo pak stačí jen opřít v uličce a můžete si jít sednout. Kolo se ani nehne.

[ Zpět ]
Datum: 23.04.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zdeněk)
  • Re: Zabrždění kola při jízdě vlakem

To je určitě dobrá finta.. Já když jedu vlakem (ne zas tak často, spíš vyjímečně) tak ho zámkem přizamknu k nějaké tyči, která ve vlaku vždycky je. Kolo nejen že nespadne ale mám i jistotu že mi s ním někdo nevystoupí.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Teda abych to upřesnil.. vlakem jezdím často, ale S KOLEM jezdím vlakem vyjímečně. Pokaždé si vyslechnu poznámky spolucestujících ve smyslu "kolo patří na silnici, ne do vlaku" a souhlasím s nimi. Každopádně jsem rád jak ČD vychází cyklistům vstříc, myslím že cestovat vlakem s kolem už dnes není vůbec problém (pokud teda zrovna nechcete jet EC)

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Podobný problém se řeší u ležatých tříkolek (zrovna jednu stavím). Kolo opřete venku o něco a ono stojí, ale zkuste zaparkovat tříkolku. Někdo používá na zadním kole třetí brzdu s podobnou západkou jako je u ruční v autě, ale nejčastější řešení je pásek tuhé gumy nasazený na některou přední brzdu - podrží ji přitaženou k rukojeti. Je to tedy podobný princip jako s tím šněrovadlem, přijde mi jednodušší, pokud se ta guma sežene. Napadl mě takový ten gumový pásek na svazování lyží, ale možná je moc dlouhý.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))

kdyz jsem jeste jezdil s kolem vlakem, tak jsem ho brzdivaval paskem se suchyma zipama (omotat kolem brzdove paky) - takze nepopojizdelo, a pak dalsim paskem jen ho nekde pripnul, aby nespadlo.

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

126 cyklistů (5 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017