reklama

nový řetěz

Prosím poradíte?Potřebuju koupit nový řetěz a koukal jsem na značku rotor za 1500 je titanový tak jsem tam napsal ale doporučili mi spíš tento

http://www.axitsport.cz/index.php?main_page...

Potřebuji aby hodně vydržel protože jezdím závody a tohle bude můj třetí řetěz tak abych nemusel tak často kupovat řetězy díky

[ Zpět ]
Datum: 23.05.2011
Autor: krizvasek
  • Re: nový řetěz

         

    Porďte plsk který mám koupit pošlete třeba odkaz :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2011
    Autor: krizvasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nový řetěz

           

      Já jsem zrovna dneska byl v AXITu pro novej řetěz a doporučili mne tenhle http://www.axitbikes.eu/index.php?main_page... a tak ho taky mám. Jejich doporučení bejvaj dobrý, většinou vědí co nabízej...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.05.2011
      Autor: zdendazzz
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nový řetěz

             

        to jo ale jde o to že já najezdim hodně kilometrů ve velký zátěži a jde o kazetu kdyby tam nebyla kazeta tak to ani neměnim zkrátka potřebuju řetěz co vydrží shimano sem měl a nic moc to nevydrželo a nechce se mi každej měsíc kupovat řetěz

        [ Zpět ]
        Datum: 23.05.2011
        Autor: krizvasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nový řetěz

               

          Když najezdíš hodně kilometrů ve velký zátěži, tak tě nic jiného nezbyde. :-).
          Koupil bych aspoň 3 kusy těch PC 971 a točil je co 200 - 300 km. Měly by pak vydržet déle.

          [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2011
          Autor: Kukyn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nový řetěz

         

    Řetěz je spotřebák, tohle bych do ceny 500-600Kč vůbec neřešil ;-) Stejně všechny vydrží přibližně stejně, tak velké rozdíly mezi nimi nejsou. Cena spíš odráží povrchovou úpravu, případně nějaké odlehčení v podobě dutých nýtů a dalších podobných, ale zbytečně cenu zvyšujících, pitomostí ;-)

    Jinak jsou ale prý dobré dobré držáky řetězy od Campagnola... Pokud ho ale budeš teď chtít dát nově na kolo, tak více než doporučuji rovnou vyměnit i kazetu...

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2011
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nový řetěz

         

    Mno, "rozčilovat" se, že ti nikdo neodpověděl do 20 minut o ledasčem svědčí... A nevím proč, ale lehce čuchám skrytou reklamu... ;-)

    A teď k věci: řetěz je spotřebák. Není problém zlikvidovat nový řetěz za jedny závody ("stačí" pořádné sračky typu voda, blato a písek). Je tedy blbost kupovat "drahý" řetez, který vydrží dvakrát více, ale stojí x-násobek než "obyčejný". Snad neprozradím žádné tajemství, ale mnozí závodníci vozí celkem levné řetězy (stejně jako např XT kliky a kazety), protože je prostě po závodě vyhodí a vymění.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2011
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nový řetěz

         

    No při vší úctě, jestli jezdíš hodně kilometrů při vyšší zátěži, tak bys to měl být naopak Ty kdo ostatním poradí jaký řetěz je nejvýhodnější. I když ono je to otázka, jestli se bavíme o ekonomice provozu anebo o tom jak často je nutné řetěz měnit. Na peníze je jednoznačně nejvýhodnější kupovat levné řetězy, starat se o ně a měnit včas. To se pak dostaneš třeba i na "pouhých" 20 haléřů na kilometr (bike v terénu, chlap). Drahé řetězy se nevyplatí, vydrží jen o málo víc stojí několikanásobek. A můj skromný názor - vyrábět z tak ušlechtilého materiálu jako je titan řetězy je přece jen trochu škoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2011
    Autor: m
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nový řetěz

           

      Pokud by ten řetěz vydržel třeba životnost táců a kazety, tak by to smysl mělo. Titan nerezne, je mechanicky odolný, proč ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nový řetěz

             

        Z toho "titanu" bude na tom řetězu tak max povlak článků. Takže bude tak max o trochu méně reznout. "Natahování" řetězu, což se děje v čepech, žádný elux z titanu neřeší... A docela dost pochybuji, že ten řetěz vedle toho titanu aspoň na chvilku ležel...

        Prostě klasická marketingová finta. Stejná, jako na kolo v hrůzném mixu no-name a shit komponent dát XT šaltr a pak v popisu kola vítězoslavně úvést "Kolo s XT přehazovačkou"

        [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2011
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nový řetěz

               

          To je mi jasný, za 1500 by to bylo z titanu tak pět článků.
          Jen jsem psal, že titanový řetěz by měl význam, ten rotor je samo obyčejná ocel potažená TiN.
          Myslíš "Osazení: XT"?;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 24.05.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nový řetěz

                 

            ano ano, "Osazení: XT" tak to má být! Já si na to nemohl v ten moment vzpomenout... ;-)

            [ Zpět ]
            Datum: 24.05.2011
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

345 cyklistů (13 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024