reklama

Pulsmetr PC15 - ztrata signalu?

Ahoj
Poridil jsem si pulsmetr Sigma PC15 a docela me stve, ze obcas ztraci signal. Nejdriv jsem si myslel, ze mam hodinky umistene prilis daleko od mericiho pasu (na lehokole), ale pak jsem si vsimnul, ze k vypadkum dochazi na podobnych mistech, skoro vzdy tam, kde vede cyklostezka podel zeleznice.

Nejsou to sice vzdy stejna mista, ale vzdycky je to do 10 m od koleji, nekdy je to na par sekund, nekdy hodinky nemaji signal dlouhe minuty a dost casto se signal objevi zrovna v momente, kdy se cyklostezka od koleji vzdaluje.
Kupodivu stejny problem se projevil i na klasickem kole s hodinkami na riditkach, kde vzdalenost byla polovicni, vypadek byl asi 5 minut a nepomohlo ani dat hodinky tesne vedle pasu.

Vypadky nesouvisi s tim, zda zrovna jede vlak, nekdy je signal i kdyz vedle jede vlak a dost casto signal neni, i kdyz dlouho okolo nic nejelo.

Je to normalni chovani nebo vadny kus?

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2011
Autor: Jrr
  • Re: Pulsmetr PC15 - ztrata signalu?

         

    Mě se poblíž domku šíleného radioamatéra taky stalo, že mi počítadlo oznámilo "mnoho signálů" a přestalo je vnímat. - Tak jestli tam nemají nějaké vysílače, zabezpečení atp. Dneska je to samej bezdrát, samý krátkovlný vlnění, samá wifina - a pak se to všechno navzájem míchá a ovlivňuje.
    A se Sigmou ROX mám jednu podobnou zkušenost - na řidítkách mám kombinaci blikačky a LED světla. Pokud bliká, počítadlo v pohodě počítá. Když přepnu na souvislý svícení, "ztratí" se mi signál od snímače rychlosti.
    Když jsem jezdil potmě, na konci města jsem přepnul na světlo a po chvíli jsem si všimnul, že comp nepočítá. A druhý den na tom samém místě zase. Třetí den jsem už začínal věřit na duchy... :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pulsmetr PC15 - ztrata signalu?

         

    To je uplne normalni jev, rika se mu elektromagneticka interference. Tohle ruseni vznika v blizkosti trafostanic, blizkeho vedeni vysokeho proudu, pod draty trolejbusu, vlaku apod. . Nektere bezdratove merice na to mohou byt lehce nachylnejsi nez jine, ale vyskytuje se to u vsech.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2011
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pulsmetr PC15 - ztrata signalu?

           

      Elektromagneticka interference je sice hezky pojem, podobne jako EMC, ktere by meli vsechny vyrobky splnovat... :)

      Ty hodinky by prece meli reagovat jen na signal o spravny frekvenci, takze za antenou musi byt filtr, kterym projdou jen frekvence podobne. Proto (zjednodusene) muzou vedle sebe v pohode fungovat treba mobil a bluetooth GPS.

      U pulsmetru by ta frekvence zrejme mela byt okolo 5 kHz, coz je teda na radiovy prenos podezrele malo.
      Pochopil bych ruseni, pokud by okolo projizdel vlak, precijen ty tisice amper muzou z motoru udelat poradny vysilac a regulace muze pouzivat podobne frekvence.
      Ale proc i kdyz nic nejede? Mel jsem za to, ze na zeleznicich maji porad vsechnu komunikaci a zabezpeceni vedenou dratove a pokud nic nejede, tak by troleji zadne velke proudy tect nemely.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2011
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pulsmetr PC15 - ztrata signalu?

             

        Netusim, nejsem v tehle oblasti odbornik. Jenom rikam jak se tenhle jev zpusobujici ruseni bezdratovych cyklocomputeru/pulsmetru nazyva a kdy se projevuje v praxi.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2011
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024