reklama

noc kostelů

Muzejní noc je profláklá, narvaná lidma a tedy nepoužitelná. Tohle třeba nebude taková masovka a jednou by se dalo jít i dovnitř kostelů a ne jen na ně furt koukat z venku, což mě irituje...

http://www.nockostelu.cz/

[ Zpět ]
Datum: 16.05.2011
Autor: Jurimír
  • Re: noc kostelů

         

    S neprofláklostí této akce bych byla opatrná. Loni v Plzni to masovka byla. 8-(

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: noc kostelů

           

      Loni jsme pořádali Noc kostelů na okrese Děčín akorát my (Petra & spol) a pak kdosi v Děčíně. Letos se k nám přidaly všechny okolní kostely, takže určitě u nás narváno nebude a je možnost navštívit většinu kostelů v naší části výběžku. :)))

      http://www.nockostelu.cz/index.php?pg=kostely

      V seznamu chybí Mikulášovice a Dolní Poustevna, kde oficiálně se nezaregistrovali.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: noc kostelů

           

      já ještě nevím, kde budu ani jestli se zůčastním a kde, ale tak jsme si říkal, že by to nebyl marej tip a doufám, že letos bude mít tam, kde budu pravdu Petr a ne ty...
      Asi to bude místo od místa jiný. No uvidíme...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: noc kostelů

         

    Jít? To se snad bude v kostele jezdit na kole.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: Radix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: noc kostelů

         

    Masovka:-(

    Ale když už jsme u kostelů, doporučuji:
    http://www.broumovsko.cz/tipy/broumovska...

    A pokud by ti v tamním kraji nestačilo devět kostelů, tak tady je databáze drobných sakrálních památek:
    http://www.collegium.cz/pamatky-databaze/
    je ve stavu v jakém je, v době, kdy vznikala, nebylo použití GPS běžné, a dnes projekt poněkud spinká:-(

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: noc kostelů

           

      Ono to možná spinká i z toho důvodu, že každý veřejný seznam památek je zároveň katalogem pro zloděje. :(

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: noc kostelů

             

        Jj, původně to byla práce pár nadšenců, a hodně lidí (včetně mne) bylo úplně proti zveřejnění.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: noc kostelů

               

          Ano, také jsem souhlasil s tím, když jedna místní slečna udělala diplomku na téma drobné sakrální památky a odmítla ji zveřejnit a nesouhlasil s tím, když pak někdo mnohem horší práci zveřejnil. Ukradený Kristus v poutní kapli na Annaberku (poslední socha, která tam ještě zůstala) mi bohužel dal za pravdu. :(

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2011
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: noc kostelů

                 

            Kradou se při tom i sádrové fabrické sošky z 30, let 19. století :-D Berou cokoliv... U nás se při takových otevřených dnech rozpisují služby. Nemluvě o těch drobných sakrálních stavbách, nikde nesmí být nic kovového, všechno namalované do omítky a kytičky jen položené, protože vázičky rozbíjejí taky. Jme holt kulturním středem evropy.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2011
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: noc kostelů

                   

              Bez rozepsaných služeb kostel otevřít nejde!
              Přiblblé na tom je, že kdybychom náhodou sehnali peníze na mříž do vstupních dveří, abychom mohli v létě kostel nechat pár hodin větrat, tak nám ji nepovolí památkáři.

              Myslel jsem, že u vás je to lepší.

              Někde jsem četl, že škody způsobené v kostelích za posledních 20 let jsou srovnatelné s obdobím husitských válek. :(

              Jeden čas tady byla nějaká parta co specialozovala na krádeže dveří od chalup, tak co by neukradli křížek na polní cestě.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2011
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: noc kostelů

                     

                My máme vstupní chodbičku a v ní mříž před druhými dveřmi. Nevidím tedy důvod, proč by ta památkařská podplacená pakáž u Vás remcala, když stejnak dají kontakt na "vhodného šikovného kvalitního atd." řemeslníka popř. firmu.

                [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2011
                Autor: Arnošt905
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: noc kostelů

                 

            Tyhle stránky českolipska asi znáš:
            http://www.pamatky.ceskalipa.org/index.php
            v odkazech je mnoho zajímavých adres.

            Doufám, že se teď lavinovitě nezvýší počet odcizených památek :o)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2011
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: noc kostelů

         

    Zrovna mi synek poslal plakátek.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: noc kostelů

         

    Muzejní noc pořádáme u nás v muzeu. Noc kostelů by mohla být zajímavá. O čem ale sním, je noc bordelů.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: noc kostelů

           

      hele museí jsme zvlánul za jednu noc asi osm. Kostelů možná by šlo stihnout víc, ale nemyslím, že bych zvládnul víc jak jeden bordel... :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: noc kostelů

             

        Stárneš...
        ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2011
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024