reklama

tekuté lepení

Jaké máte zkušenosti s tekutým lepidlem?
mám problém s vyndáním a nasazením pláště a
tekuté lepidlo by mi vyřwšilo problém. Děkuji za radu. Asta

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2011
Autor: asta
  • Re: tekuté lepení

Už to tu bylo několikrát.
    V bezdušových galuskách ty nejlepší.
    Při tlaku používaném v mtb nefunguje.
    V duších nefunguje.

[ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já mám teda s tímhle bohužel (bohudík?) jen jedinou zkušenost, ale maximální spokojenost. Píchlou duši na klasickém MTB to nejen zalepilo, ale částečně i znovu nafouklo během cca 2 minut a drží to dodnes. Když jsem po několika měsících sundaval plášť, v duši byla houbovitá "kostka", váhově v jednotkách gramů... Při jízdě to nebylo nijak znát.

[ Zpět ]
    Datum: 16.05.2011
    Autor: flint
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pod pojmem "tekuté lepení" jsem si představil tmel, který se často aplikuje preventivně a v případě píchnutí je vytlačován dírkou a měl by ji zacelit, Ty máš na mysli asi nějaký přípravek ve spreji?, podobný jaký se používá u aut nebo motorek, mohl bys to nějak upřesnit, dík.

[ Zpět ]
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Taky jsem to parkrat pouzil - v aute, na zahradni kolecko a asi 3x na kolo. Libovolne, co se koupi u benziny. Omezenim je autoventilek (redukce).

[ Zpět ]
        Autor: Murphy

Potřebuji zalepit duši, abych nemusela sundávat
          plášť, mohu se zeptat Flint, jaké tekuté lepidlo použil? Přesně takovou mám představu.asta

[ Zpět ]
          Autor: asta

Koupil jsem to na zkoušku v Lidlu. Byl to sprej Crivit asi za 70 (?) Kč. V porovnání s novou duší je asi lepší koupit tu novou, než jezdit na záplatované - ale tady je obrovská výhoda právě ta fyzická i časová nenáročnost.

[ Zpět ]

Pár minutek demontáže a montáže pláště, chvilička lepení - za pár halířů a na jistotu. Naproti tomu sebou tahat spray jak hovado za kilo (i kdyby natřikrát) a výsledek nejistej. Navíc bez demontáže nepoznáš, jestli v plášti nezůstal ten záškodník a pak budeš sprejovat donekonečna...

[ Zpět ]
            Autor: ronda

Zaskodnika zalepis a vozis ho s sebou.

[ Zpět ]

Ano, prodávají se i duše rovnou s tím tmelem uvnitř, ale to je dost drahé. Nezkoušel jsem to.

[ Zpět ]

Fuj, nebrat. Nejvetsi opruz je, ze kdyz uz to nefunguje, navic ten vytekajici tmel i brani klasickemu zalepeni!

[ Zpět ]

Vyzkoušel jsm duši s tmelem uvnitř a výsledek.... po cca 3 měsících se to usadilo na jedné straně a ten hrb mi házel s kolem. Jezdil jsem i v mrazech tak to asi ztuhlo. Duše mi stjně pomalu ucházela tak jsem to vyhodil a jezdím na obyčejné bez gelu. Ale moc bych tohle řešení potřeboval na motorku, protože sundat pneu z motorky mi nejde a pár defektů už jsem chytnul a defekt na motorce je katastrofa, když jste 20km od domova.
          Pořídím si preventivní gel na motorku (sada cca 300Kč a aplikuju.
          Gelovou cykloduši mám ještě jednu do zásoby 26" a tu použiju :)

[ Zpět ]
          Datum: 17.05.2011
          Autor: šmudla
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

206 cyklistů (24 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017