reklama

Prosím o radu zde zkušené

Ahoj Všem.
Rada nad zlato. Před rokem jsem začal opět jezdit na kole po 10letech. Jenže jsem trošku přibral. Asi 175cm/105kg. ježdění mě začalo bavit. občas projíždka 20-30km a každý den do práce asi 6km tam a zpátky. Vlastním kolo MTB Olpran 14let starý ocelovej rám. Ted bych chtěl koupit nové kolo cena 20tisic. Ale mam dilema krosové nebo MTB. Tak aby mě to uvezlo. Prosím o radu zde zkušené členy. Děkuji předem každá rada dobrá.

[ Zpět ]
Datum: 14.05.2011
Autor: Koda36
  • rada od toho co zlomil sedlovku :D

         

    Rozhodování mezi trekem a MTB podle váhy jezdce nemá v tvé (naší:) váhové kategorii prakticky žádný význam.
    Valná většina kol v této cenonové kategorii by měla uvést 110-115 kilo a to včetně silniček nebo skládaček.Navíc podle popisu nehodláš na kole moc řádit.
    Pokud máš tyhle váhové obavy tak se spíš dívej, jestli jinak docela dobře vybavené kolo nemá nějaké ošizení na ráfcích ( výpletech). ... někdy to bývá tak, že ti na kolo vrazí přehazovačku z vyšší třídy, aby se to dobŘe prodávalo a cenu doprůměrují jinde, většinou právě na no name, nebo low end kolech...

    Jak u silničního tak u trekového kola pode mnou velmi rychle odešly výplety a tak jsem to řešil k osvědčenému 36 špicovému provedení a od té doby nemám probléma.
    Kola jsem si nechal vyplést, ale i kvalitní hotové zapletené komplety nemusí být až tak drahé, obzvlášť když se v obchodě dohodneš rovnou na výměnu před koupí.

    Obecně bych vzal MTB, takové které má přípravy na nosič. Přijde mi to univerzálnější a čistší řešení než kompromisní trek, na druhou stranu trek za 20 tisíc je už docela stroj :D

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2011
    Autor: újezďák
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu zde zkušené

         

    mám 105kg a a po 3500 na crossu s pruž. vidlema a hydrama naprostá spokojenost. do 120kg i s nákladem a příslušenství v pohodě.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 15.05.2011
    Autor: Koda36
  • Re: Prosím o radu zde zkušené

         

    Děkuji za rady. Ještě pár otázek. Jakou velikost rámu. A jak poznám kvalitní ráfky.Děkuji.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Koda36
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím o radu zde zkušené

         

    Také přispěju svou trochou do mlýna,...
    Někde jsem četl, že se staví kola na nosnost 120 Kg. Kdo má víc, tomu pokud jsem též zjistil většina výrobců vyjde vstříc. Ovšem, tady to znamená ale trochu pátrat. Pokud nejde o tuzemského výrobce, tak to chce kontaktovat buď přímo výrobce, nebo výhradního dovozce. Ovšem někteří si si jsou schopnipotřebné výztuhy navařit sami.
    Ke správné volbě velikosti je zde http://www.merida-bike.cz/clanek/273 dobře popsaná tabulka. Ovšem každý mi asi dá za pravdu, pokud ale na to kolo nesedneš, tak je to v případě nákupu z NETu, skutečná loterie. Vím o čem mluvím. Dle tabulky by na mou výšku mělo být kolo ve velikosti 19" - 20". Mám krosového Kellyse Axix 21,5" a MTB Merida Matts 18" a obě mi opravdu sedí jak víno. Jen u MTB si musím oupit o 4 cm delší sedlovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2011
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

168 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024