reklama

Manitou Axel Elite

Chci si pořídit novou vidlici (levnější asi kolem 4000 Kč). zatím jsem si vybral Manitou Axel Elite (80/100 mm). Myslíte si, že to je dobrá volba za tu cenu, nebo mi můžete doporučit něco jiného? Představuji si to asi takhle: potřebuju něco do lesa, šotolinu, občas rychlý sjezd z lesa-tak chci aby se to se mnou pěkně houpalo-myslím že tomu říkáte "žehlička", ale to nevím. Vážím 75 kg jen, na kole mám mechanické kotoučové brzdy, jen tak pro dodatek

[ Zpět ]
Datum: 27.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Blackhawk ([email protected]))
  • Re: Manitou Axel Elite

         

    Já tuhle vidlici na kole mám,80 mm, a jsem spokojenej.Myslím,že cena odpovídá kvalitě.Dělají se dvě verze,jedna uzamykatelná,druhá nikoli.Mám tu první variantu a zámky na ní používám v hojné míře.Vidlice je nastavitelná na tuhost a na odraz.Je vhodná na vesměs rekreační jízdu,tj.nějaký ten lesík,šotolinu... a další nenáročné kousky.Nikoli však na skákání.Něco si s ní dovolit můžeš,určitě se nezlomí,ale pokud chceš skákat přes pařezy,musíš přitlačit na pilu a sáhnout do kapsy aspoň jednou tolik.Já doporučuji!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (simour)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Manitou Axel Elite

           

      Já myslím, že za tuhle cenu se nic lepšího ani sehnat nedá.
      Mám 100mm variantu s LockOutem a jsem hodně spokojený. Musel jsem sice hned vyměnit pružinu za měkčí, ale teď chodí jako po másle. Pokud Ti to neudělají hned při koupi, tak počítej s 500,- a více za novou...

      Jinak je docela často potřeba stříkat gufera silikonem, protože jsou docela na fest a trochu brzdí vidlici v rozletu...

      A jak píše simour, tak na skákání to určitě nebude, na to jsou jiné vidlice... A cenově trochu jinde...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Manitou Axel Elite

         

    mam ji. 100
    dnes sem o tom zpovidal chlapka v kramu, rikal, ze je sice lehka, ale ne az zas tak tuha. zkratka levnejsi varianta, ve zkratce.
    jsem rekreacni jezdec, ale uz se mi ji podarilo rozbit (v padu). muj kamarad taky (80 myslim). nebyl to zadnej extrem a nevydrzela, takze spis asi uplne ne (protoze kdyz se s ni clovek nemuze ani lehce vybourat, aby se neposkodila)
    muj nazor, jinak o problematice vim prd (ale priste ji vymenim, jesi se zase rozbije)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mdk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Manitou Axel Elite

         

    mám axel super, což se liší jen plynule stavitelnym zdvihem (což je ve finále zbytečnost). za 2 roky na ni ujeto cca 13000 a bez problému. vážim 82-85. ještě sem jí ani nerozdělal, mám na servis stejnej názor jako můj prodejce: dokud chodí bez chybičky tak se do ní nes...t:-) a zkutečně chodí!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vette)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

573 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024