reklama

"Křidýlka" na silničních brzdách :-)

Prosím pěkně, můžete mi někdo vysvětlit, k čemu slouží taková ta "křidélka" na brzdových botkách u silniček? Víte, co myslím - brzdové botky jsou směrem dolů vytaženy do takové cca 10 mm dlouhé plošinky, které se odklání směrem ven. Nemůžu na to přijít. Dík :-)

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2011
Autor: Airline
  • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

         

    Usnadňují výměnu kola, lépe se trefuje pláštěm mezi brzdové botky, původně zřejmě určeno pro profíky, oni při tom z nějakého důvodu vodjakživa hrozně pospíchali.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2011
    Autor: heras
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

           

      Tak díky za vysvětlení, i když mi to hlava moc nebere - ta křidélka sice "navedou" výplet mezi brzdové čelisti (kdyýž teda ten profík tak moc pospíchá), ale ten tam taky hned nezapadne - pořád směrem dovnitř vyčnívají vlastní gumičky. Ale asi to tak bude.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2011
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

             

        Njn, mně to taky není úplně jasný, nejspíš je to takhle, aby se ta křidélka nemohla dostat do drátů, kdyby se ten špalík úplně dočista obrzdil, oni ti profíci sice moc nebrzděj, ale co kdyby byl některej nějakej vadnej, že jo :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 09.05.2011
        Autor: heras
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

               

          Tak tohle už vůbec ne, ale díky za snahu. Když se špalíky obrzdí, tak na ráfek "přilehnou" při stisku páky kovové botky - ta křidélka jsou opět mimo.
          Řeknu to takhle - mám v rodině dva mechaniky, kteří dělají v cykloservisech - a podstata těch křidýlek jim vůbec není jasná.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2011
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

                 

            No právě - teď, když se špalíky obrzdí, jsou křidélka mimo. Ale kdyžby ta křidélka byla čistě teoreticky tak jak jsi psal výše, (aby ty gumičky nevyčnívaly a aby to tam hned zapadlo) tak by se křidélka do výpletu dostat mohla. Takže teď je to tak, že ta křidélka nasazení kola usnadňují jen částečně, aby se do výpletu dostat nemohla. Prostě je to tam skoro na hovno :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2011
            Autor: heras
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

         

    No přece na lítání... Ty na silničce nelítáš?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2011
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

         

    ...rika se jim take navadeci plosky.
    Jejich funkci se pomoct galusce trefit do odemknute brzdy a ne sprajcnout se o spodni plochy gumicky.
    (k tomu otevreni je tam jeste excentr kterym brzdu pootevres)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2011
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

         

    Je to tam proto, protože kdyby to tam nebylo, tak by to tam chybělo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Křidýlka" na silničních brzdách :-)

         

    Jako na vložkách. Jsou tam pro absolutní pocit bezpečí.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

548 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024