reklama

Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

Mám úplně laický (možná dle někoho úplně pitomý:-D ) dotaz, nejsem vůbec odborník na kola...
V pátek 29.4. 2011 jsem si koupila nové kolo Author Kinetic (2010).

Byla jsem se již dvakrát projet pokaždé cca 40 km a měla bych dotaz. Při jednom převodu (i trochu při jiných, ale při jednom zvlášť) cítím při šlapání jakoby přeskakování (středu?), nevím, jak to nazvat..není to slyšet, jen to cítím na chodidlech, že to "točení" není úplně hladké..je to bohužel zrovna převod, který dost používám - vpředu největší kolo, vzadu asi třetí nejmenší, čili žádný extrémní nebo špatný převod...rozčiluje mě to a kazí požítek z jízdy...co to může být? Přehazovačka, střed...? takováto porucha se velmi težko dokazuje prodejci (navíc prodejci nebyli zrovna dvakrát přeochotnělí, Praha 2 - Vinohrady), dle mě se dá zjistit jen při jízdě...myslíte, že garančním seřízením se to může ztratit? Nebo že je to jen nějaká blbost? Může vůbec v tom středu, kde jsou pedály, něco přeskakovat? nebo je pravděpodobnější, že je to přehazovačkou? (Shimano Deore)
Já vím, že je to poněkud "debilní" dotaz, ale tak znáte to, ženská:-))

Díky moc za případné rady, postřehy nebo jakékoliv poznámky k tématu.

Děkuji a přeji hezký den:-)

Markéta

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2011
Autor: kikiwhite
  • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

         

    Vůbec nad tím nešpekuluj - kolo máš v garanci, tak šup s tím do servisu, nechť do doseřídí.
    Každé nové kolo si sedá a je potřeba sem tam něco doseřídit a doutáhnout.
    Někomu stačí jít na první garančku po 100-150 km a někdo holt musí jít dřív.

    Je sice možné, že tě odbudou, ale nedej se. Nenech se odbít a jestli to nepřestane, tak tam s tím jdi třeba druhý den znovu.

    No a když budou hóoodně problematičtí, můžeš zkusit v krajním případě odstoupit i od kupní smlouvy a koupit kolo jinde. To je ale asi fakt extrém a je jasné, že se prodejce bude v tomto případě hodně škubat.

    Pěkně si pročti všechny obchodní podmínky, které jsi k tomu dostala a nedej se.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

         

    Ahoj Markéto, měl jsem stejný problém, ve středu u šlapek to nebude, mě se ten problém objevil po dlouhém bádání v tom,že zadní kolo nebylo zcela dosazené v rámu.. a praskalo to teda při záběru solidně.. věřím že to bude tím jak to montovali na prodejně.. nechodí jim celá kola, ale na montáž.. ale každopádně bych si to nechal potvrdit a usadit na prodejně.. Já kupoval Authora Mission v aut. prodejně ve Strašnicích.. mám tam svého servismana p. Martin Hub, který je ochotný a šikovný. Tak klidně jdi za ním. Napiš jak to dopadlo. Na novém kole jsem taky vychytával mouchy..

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2011
    Autor: Ovecka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

           

      Pokud to má v garanci, musí nejprve tam, kde to koupila. Resp. teda nemusí, ale nikde jinde jí to jako garanční opravu brát nebudou a bude to plně platit.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

             

        v rámci Author prodejen je to jedno kde.. mám to zjištěný v praxi přímo na těchto prodejnách

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2011
        Autor: Ovecka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

               

          Teda, jestli ty nahodou nemas dobrych 50 % jejich akcii... 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.05.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

           

      Hele, nechtěl bych, aby to dělalo dojem, že se do tebe nějak navážím, ale takhle na dálku diagnostikovat příčinu cvakání - klobouk dolů. Důvodů cvakání může být víc, ale i kdyby to bylo nakonec to špatně usazené kolo, tak to by snad nebylo na servis, ale prostě na povolení a hned utažení rychloupínáku. Vyndat a nasadit kolo by měl umět i naprostý uživatel bez nejmenší snahy něco servisovat.
      Ale když už servis, tak jak píše Radka, do prodejny na garančku.
      A ještě si dovolím rejpnout - děláš tu agenta authorovi a pak ho potopíš nějakým vychytáváním much. To jsem dělal za socíku na favoritovi, teď jsem si koupil ne-authora a prostě jezdil... :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

         

    Jsi si jista, ze to zadny jiny prevod nedela?
    - Nedrhne Ti obcas retez o presmykac - pri vetsim zaberu? Prevod 1-4 uz necvaka?
    - Zkusil bych kolo otocit hlavou dolu a chvili tocil pedaly rukou a sledoval co dela retez.
    - Podival bych se pozorne, jestli 3 kolecko na kazete nema nejake poskozeni.

    Muze byt nedotazena cela osa.
    - poloz kolo na bok, jeden pedal natoc dozadu, vodorovne se spodni trubkou zadni stavby (vede od stredu slapani ke stredu zadniho kola) a zkus tahat za kliku (pedal) od a k ramu. Jestli tam je vule, mohlo by to byt citit.

    Muze byt vule v lozisku pedalu.
    - zkus ruzne tahat a kvedlat s pedaly, treba se to ozve.

    Muze byt volna cast pedalu.
    - nemas nahodou pedal, ktery ma takove to "H" z umele hmoty a kolem plechovou hranu? Tem se rady povoluji sroubky drzici plech k umele hmote.

    Pak ovoleny zadni stred a mnoho dalsich. Ale krome zniceneho 3. kolecka nebo neserizeneho presmykace by se mely ostatni chyby projevit i pri jinych prevodech.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

           

      Teda říct tohle mě, tak jsi mrtvej čutňák... :o)))
      Takovéhle věci jsem se svým kolem nikdy nedělala a vím, že ani nikdy dělat nebudu :o)))
      Já mám na tohle prostě servis a je fakt, že si tam radši 3x dojedu než abych jednou kolo obracela vzhůru nohama :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2011
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

         

    dej to do servisu a není co řešit. Může být i chyba v kazetě. Tak to mám já. nový řetěz nová kazeta a na jednom kole to prostě nesedne a chroupe. Tak čekám jestli se to poddá. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2011
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

           

      A nemel bys to dat do servisu? 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dotaz - nové kolo, seřízení apod...

             

        no to bych to ale musel platit. ty komponenty mám už asi tři roky koupený a byly v šuplíku. :-P

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2011
        Autor: Billicek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

425 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024