reklama

Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

Zdravím VÁS, máme sklep se železnými stěnami a dveřmi, mám v něm kola s přítelkyní za pár desítek tisíc a uvažuju, jak co nejvíce znepříjemnit (nejlépe zabránit) odcizení kol. Samozřejmostí je kladka na dveřích, ale jak zabezpečit přímo kola? Plánuju koupit mohutný řetěz s mohutným zámkem a zamknout ke kovovému regálu, co mám ve sklepě. Zajímá mě, zda nemáte nějaké originální řešení. Zaujal mě nějaký hlasitý alarm, o kterém se někdo zmiňoval, zajímal by mě typ a cena, aby to zabezpečení nebylo dražší než kola! Děkuju předem za konstruktivní návrhy.

[ Zpět ]
Datum: 26.09.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Igor)
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Ahoj Igore, predem se omlouvam, ze moje poznamka neni prilis konstruktivni. Ja mit tak draha kola, snazil bych se radeji najit misto v byte nebo garazi. Pokud vsak neni jine reseni nez sklep, doporucil bych navstivit nejakou specializovanou prodejnu na zamky a zabezpeceni, urcite Ti dobre poradi.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

           

      Bohužel, zatím bydlím s přítelkyní u rodičů v 2+1 se psem a želvou, takže další dvě kola do bytu je bohužel nemyslitelné :-(. Až bude vlastní byt, tak budou kola určitě doma, ale do té doby ... Kola dohromady asi za 30000,-

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Igor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Tak ty zámky s alarmem se mi taky líbily, dokonce jsem je našel na netu, stojí asi 760 Kč, ale nikdo se na e-maily neozývá a telefony nefungují.
    Kontaktoval jsem všechny prodejce alarmů a nikdo nic takového neprodává.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

           

      Mám doma malý alarm, koupila si ho kdysi mamka, když chodila večer z práce, aby měla pocit bezpečí, velký asi 10*3*2 cm, dělá trochu kravál, chci ho přidělat nějak ke dveřím, aby při otevření někým neznalým začal houkat, ale zajímá mě i něco razantnějšího - hlasitostí srovnatelné se startem Boeingu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Igor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Ahoj, zřejmě jsi četl ten můj příspěvek. No ten alarm je vlastní výroby, takže doporučit nemůžu. Ale funguje tak, že po otevření dveří do sklepa se ozve pípání a nad dveřmi bliká červené světlo, to jako abych si vzpomněl, že tam ten alarm je. A do 7 vteřin musím něco tajného udělat, jinak sice přestane blikání a pípání, ale ozve se mohutná siréna. Tam by se už nikdo dlouho nezdržoval. Je to napájené z akumulátoru, který musím jedou za čas dobíjet z jiného většího akumulátoru, který dobíjím v bytě.
    Mimochodem, co to je ta kladka na dveřích?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

           

      Tak to mě zajímá, zajímavý nápad, nejsem ale zkušený v elektrice (humanitní gympl, teď sice technika na výšce, ale nic s elektrem), mám ale známého elektrikáře, který by to určitě nějak zvládnul, nemáš nějaký nákres a seznam potřebných součástek?? Moc by to pomohlo mému klidnému spaní. Kladkou myslím normální kladku na vstupních dveřích do sklepa.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Igor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

             

        Lepší bude sehnat něco hotového, je to moc složité na to, aby to mohl někdo zkopírovat. To by musel do detailu pochopit funkci a v tom případě (podle mě) by to mohl vymyslet sám podle konkrétních podmínek. Pro představu - v tom sklepě 1x2 metry je nataháno 11 metrů telefonní dvoulinky a je to jištěno i proti tomu, kdyby někoho napadlo jako první věc rozbít to blikající a pípající světýlko.
        Je mi líto.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Radek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

               

          Zkusím to popsat mému budoucímu švagrovi a uvidíme, jak je šikovný, každopádně moc děkuju za nápad, určitě se pokusíme realizovat. SUPER!

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Igor)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Mohla (měla) by stačit pořádná pásovina s masivním (zapouzdřeným) zámkem přes dveře.Myslím že nikdo nebude krást kola s tím že by měl tohle ze dveří umlátit.Alespoň sousedi takhle mají sklepy bez poškození.Já to štěstí neměl.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Těžko, kdo chce ukrást, ukradne. Snad bych to kolo nepoutala k kovovému regálu, aby tam zbyl aspoň ten regál. Sklep nikdy !

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Helča)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Už to tady jednou bylo.
    Nejlepší zabezpečení kola ve sklepě je ,že si založíš stavební spoření.
    Jinak řešil bych to bezdrátovým alarmem. Vysílač do sklepa a přijímač do bytu.Něco takového vyrábí Jablotron.Ovšem když nebudeš zrovna v bytě tak máš smůlu.
    Taky bych ti mohl doporučit fázi 230VAC ze zásuvky nějakým způsobem připojit na rám kola.Toto je ale dvousečná zbraň jako dlažební kostka ,která padá při otevření sklepních dveří a o které zapomeneš říct své ženě.Doporučuji také sundat třeba přední kolo a to si vzít do bytu.Zloděj bude pomaleji prchat pokud teda nebude umět jezdit po zadním.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

           

      To přední kolo je lepší nápad, než ta elektrika.
      Kdyby se zloději něco stalo, tak budeš popotahovanej za zabití.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Ten dotykový alarm s lankovým zámkem mám. Ale stačí trochu dusíku nebo zapalovač a alarm nepípne. S tim řetězen to také není dobré, protože ti neukradnou kolo ale očešou ti ho jako angrešt. Snad festovní dveře a na ty alarm založený na bázi mobilu. Mobil pošle SMS pak je to na tobě, jak to stihneš. Tohle dělá kde kdo, chce to trochu hledat na internetu. Pak ještě přichází v úvahu dobrá pojistka od pojišťovny, fotografie kol, registrace na policii a schovaný účtenky. Ale pojišťovna se tě bude stejně ptát jak máš kola zabezpečený. Nám visí kola u stropu v ložnici. Takže poslední pohled než usnu a první když se probudím patří kolům.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Proc ve sklepe ? Sklep je vlhky . Malo mista v byte ? Tak dva metry vohoblovany prkno tak 3 cm silny a 15 az 18 cm siroky , dve hmozdinky a dva vruty potrebny dylky a tloustky , pekne prisroubovat na strop nebo na stenu v byte kde nebudou kola prekazet a je to . Budete potrebovat haky , ty jsou taku k sehnani . Kola se nechaji zamknout taky pri trosku vynalezavosti i v byte . Muj kamarad kterej bydli v garzonce v USA to tak ma udelany a je v pohode . Vysej mu tam ne dve ale tri kola v rohu mistnosti na prkne prisroubovanym na stropu . A na stenu jdou kola povesit taky , podivejte se v cycloobchode nebo sportovnich potrebach . Maji tech typu na poveseni kol za rafek vic nez 4 , teda aspon tady v CDN a nejsou drahy .

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    U dražších kol, nevíš co přivázat.Když přivážeš rám zbyde ti jen ten. Když kolo, odnesou zbytek, nebo ti to ve vzteku zdevastují.
    Hledej místo v bytě. Třeba háky u stropu. zavěsit přední i zadní kolo na hák a bycikl ti vsí hlavou dolů. Moc místa to nezabere

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (rob ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

           

      Přesně tak, souhlasím. jediná možnost jak zabezpečit kolo před krádeží nebo poškozením je, mít ho v bytě.

      Osobně skladuju v bytě 3+1+malý kumbálek 4 MTB kola. Vyřešil jsem to tak, že dvě kola zavěšuju za sedlovku pod strop blízko zdi (přední kolo přidržuje v poloze popruh) a další dvě parkuju přímo pod nimi.

      Doma je nás celkem 5 a zatím se místo vždycky našlo :)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (palec)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Ahoj Igore, kde bydlis? :-)))))
    Neee, to byl hloupy vtip, ja take hledam reseni pro stejnou situaci.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    ... dej si do sklepa Pitbula, já mám kolo ve sklěpě, ale ten zloděj by musel jít přes tři zámky, a musel by být extrémně tichý, taky se už při vstupu ke vchodu rozsvítí světlo, ... jinak bych kolo bral dom, ale bydlím ve čtvrtém patře, já si myslím, že pokud tam dáš solidní zámky, tak to tomu zloději nebude stát za to, to ti ho radši ukradne někde u zahrádky

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: davesport
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Je to starý téma, doufám, že to kolo ještě máš :-) V předcházejích tématech tady psal jeden vysloužilej zloděj kol, že proti kvalifikovanému týmu zabezpečení nejsou. Docela s ním souhlasím. :-(

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Ve sklepe to skoro nejde.
    Kdysi nam vykradli sklep, kolo jsem mel zamceny a tak odnesli co se dalo.
    Uz jsem i slysel od kamarada ze kdyz neslo odnest slo znicit.
    Kolega z prace to vyresil koupi tlusteho retezu a vyrobou takoveho specialniho zarizeni ktere je skrz zed a je vyrobene z oceli co se pouziva na kotle. No ale i tak ma strach ze kdyz nepujde odnest pujde znicit.
    Skutecne kolo nejlepe domu.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak zapezpečit kolo ve sklepě?

         

    Pozor na kola na balkoně, Zažil jsem, že zloději slanili ze střechy paneláku na balkon, přivázali kola a slanili s nimi dolů a v pohodě na nich odjeli. V Praze 4 na sídlišti.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024