reklama

Zahrádkářský galeje :-)

Zdravím při pátku :-).
Tak mě tak napadlo, jestli taky máte zahrádku a jestli na ní pracujete...
Já - teď, co jsem odešel ze Světic - mám zahradku taky. Co, zahrádku - zahradu! je to velký asi jako fotbalový hřiště! A je to plný trávy! Když jsem dřívávějc jezdil sám a viděl, jak o víkendech lidi jezděj se sekačkama a sekaj trávu, týden co týden, vždycky jsem se smál a říkal si: magoři, musej sekat... Co myslíte, že děláme my? Jako magoři sekáme taky! Před 14 dny já, před týdnem Honza.
A už jsem se taky zúčastnil ořezání stromů, provedli jsme tzv. "výchovný řez" - tak to bylo dobrý, takový tvořivý, to se mi líbilo.
Nejhorší je ale rytí záhonu a vytrhání plevele. Před měsícem jsem takhle - abych si u tý mý šplhnul :-) - udělal jeden záhon, tak 6 x 1,8 m půdorysně - totálně mě to zdrblo, den předem jsem dal 236 kiláků na kole a to jsem byl v poho, ale todle... A navíc jsem to udělal blbě, sem to obracel do země a vytrhával jen ty velký plevele a pak přišla ta moje a obrátila to ještě jednou a vytrhala i ty malý...
Renka) má dva syny, jeden je rozumnej - s tím mám shodnej názor, že by bylo nejlíp tu zahradu postupně vybetonovat; bohužel - proti nám stojí moje žena + druhý syn, takže to je dva na dva, zatím to pozitivně nevidím. Snad zmoudřej...
Včera jsem zas na tu trávu kouknul: v týdnu sprchlo, roste to jak sv.ňa. Zítřek vidím jasně, ráno na to pudu...
Tak se mějte, Ai :-)

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2011
Autor: Airline
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Jo jo, nejlepší tráva je zelený beton :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Nebo se jako automatické sekačky trávy využívají ovce - ty by si možná poradily i s těmi záhonky;o). Stačí jim jen postavit domeček, zpevnit plot, a pak už jen kydat a kydat a kydat...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: evcas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Jo, hochu, zachtělo se ti bábovky, pečeného masíčka, obložených chlebů a tělesných radovánek? Za všechno se musí platit!
    8-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: Burajda
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      Ovšem otrokářství bylo už dávno zrušeno.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2011
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zahrádkářský galeje :-)

             

        Airline, okamžitě propusť svoji otrokyni!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2011
        Autor: Burajda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zahrádkářský galeje :-)

             

        Manželství je to jediné, kde se otrokářství toleruje.

        Pak tak ještě ve sportu, když si čtu, jak ten který klub koupil toho či onoho hráče, ale to je jiná písnička.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2011
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Jest dokonáno!
    Převčírem´s tvrdil, že zcvokneš. A teď další symptom.
    Měl bys za felčarem nebo k čarodějnic reji kolem ohně!
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    zahradu nesekám. Už roky ne. Nemám to rád. Já bych jí nechal růst. Mám rád louky...
    Dohodli jsme se s tatíkem a on seká trávu, protože on musí mít posekaný trávník a já blbnu se záhonkama. Pletí nerad. Zkouším odolnost rostlin tím, že pleju jednou za čas. I tak to kupodivu docela plodí a katastrofický scénáře maminky a babičky se nestávají:-)
    A občas je docela zajímavý co z toho vyroste. Schválně jsme kupříkladu nevyndal asi tři ředkvičky a pozoroval jak rostou. Vyrostly do výšky přes metr a nebyla to uplně nehezká kytka:-) A salát když je metr vysokej tak vypadá taky tak nějak zvláštně a zajímavě :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      Dobrý přístup, nad tím jak sousedi každý víkend lítají se sekačkou taky kroutím hlavou.
      Tu zahrádku co mám na pokusy tak sekám jednou nebo dvakrát ročně (prostě když je tráva 60-80cm vysoko v červnu červenci) kosou nahrubo.
      A zahrádku opečovávanou u baráku proběhnu jednou za dva týdny se strunovkou chodníky kde se šmatlá a chodí aby to nebylo vysoký a zbytek sekám cca 1x za 4-6týdnů.
      pletí plevelů provádím až když je plevel vyšší než to co má na záhonku růst a pod jahodama mám černou tkaninu.
      Na zahrádce má každý tolik práce kolik si tam nachystá, takže kdo chce očistec má ho mít, kdo chce pěstovat na pohodu tak to jde taky. Ve výsledku mě pohodářovi vyroste jen cca o třetinu čtvrtinu míň zeleniny atd, ale nemám s tím toliko rejpání a nechávám pracovat přírodu.
      Příliš aktivní přístup vede k tomu že se toho při plení víc pošmatlá než vypleje. navíc plevel roste furt takže věčný sysyfofský boj.

      Když jdu kolem a vidím velkej plevel před květem tak ho vyškubnu ale abych plel 1cm rostlinky by mě mohlo klepnout.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2011
      Autor: šmudla
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Vydrž ještě do zítřka. Zítra se pálej čarodejnice, skore pak bude dva ku jednomu a můžeš betonovat... ;-))

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    tak vidíš, taky na tebe došlo... nojo, je to dřina, taková pěkná útulná zahrada, ani nepamatuji, kdy jsem jen tak seděla a kochala se a to jsem si prosadila zrušení několika "plantáží", se sekačkou mě baví jezdit, vytrhávat plevel ne, ale občas se bohužel taky plazím ve zbývajících záhonech. Na velikokoční pondělí jsem bojovala s Jitrocelem, který se mrcha rozrostl, takže naše zahrada teď vypadá jako po nájezdu několika krtků, ale věřím, že snad tráva doroste. Ai, neboj v srpnu už sekat nebudeš muset, to tráva neroste, bývá spálená :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      vytrhávat jitrocel? Vždyť je to úžasná protizánětlivá rostlinka a navíc krásná! Proč jí proboha vytrhávat????

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zahrádkářský galeje :-)

             

        protože široko daleko kolem ní nic neroste a vzácná tedy nevím, vydloubala jsem skoro 2 kolečka, klidně ti přivezu nějaké exempláře na sraz. Ať roste na louce a ne na mém trávníku.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2011
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zahrádkářský galeje :-)

               

          já nikde nenapsal vzácná! Já napsal krásná, úžasná a protizánětlivá.
          Mám z ní rád čaj, léčím si s ní puchýře na vandrech, na nachlazení v krku, také pomáhá. Zkrátka na záněty.
          Ty dvě kolečka si dej někam nasušit.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    A co to takhle tajne polit nejakou chemikalii? 8-)
    Taky o tom obcas uvazuju...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Heleď, Ai, zajdi do Mountfieldu a zakup tam traktůrek (na kterém se sedí) ses žací lištou. Uvidíš, že vzplane boj o to, kdo bude sekat ...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: pavka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Taky máme velkou zahradu. Ale bez záhonků, takže téměř celá jde udržovat sekáním. Několik okrasných záhonků udržuje manželka. A kvůli dětem se každý rok obětuji a na třech záhonech pěstuji jahody. Musí se to brát z té lepší strany, zahrada je dost dobrá tělocvična, ne každý den je čas jet někam na kole, tak aspoň hodinka navečer nějaké práce na zahradě, aby se tělo po celodenním sezení v práci protáhlo. A v létě je zahrada náš druhý obývák, přijdem z práce a do večera jsme venku na zahradě a teď nemyslím, že pracujeme, ale něco hrajem, večeříme tam, sedíme u krbu... pohodička.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: MarekD
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Vítěj mezi zahrádkáři :o)))
    Dneska ryješ a za týden budeš chtít poradit, co zasadit a jakáže odrůda rajčat je ta nejlepší :o)))

    Kdybys chtěl stromkový ibišky, tak si řekni - pěkně se mi vysemenily a vždycky to likviduju s těžkým srdcem.
    A můžu ti říct, že ty moje přírodní stromky mi závidí každý kdo jde kolem nás z toho velkého zahradnictví u Chládků, kde si koupí poloviční za více jak tisícovku a navíc nemají jistotu, že jim to doma poroste...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    hlavně na to nechoď v neděli. nesnáším ty, co v neděli v době oběda vytáhnou sekačku a rachotěj. V tom je zlatý Německo, tak je v neděli opravdu klid. Kraválu si užijeme přes týden dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      Zvukové vlny se mohou sčítat i tak, že výsledek je ticho. Tak se vybav. Když někdo začne rachotit sekačkou, můžeš protizarachotit mašinkvérem a bude zase ticho :)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2011
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zahrádkářský galeje :-)

             

        :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2011
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Dva roky mám zahrádku necelých 2.000 m2. Trávu sekám jen bezprostředně kolem baráku, tak co měsíc. Zbytek dvakrát do roka. Definitivní výchovný řez jsem učinil vloni, teď na tom opékáme buřty a alespoň se to neplete při sekání trávy. Trávník (teda louku) bych nebetonoval - asfalt je lepší :-)
    Jo a záhon - co to prosím tě je ?

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Taky máme zahradu /cca 800 m2/. Mně práce na ní nebaví, pro manželku je naopak zdrojem relaxace. Pro mně je relaxací kolo. Dělat ve svém volném čase něco, co mně nebaví a není pro můj život nutné? Kdepak, tolik času nemám. Sekání trávy ovšem je moje parketa, ale neblbnu s tím každý týden. Loni jsem použil motorovou kosu dvakrát, letos to vidím podobně. Pokud člověk trávník v létě nezavlažuje, tak přece nemá smysl se s tím osírat každý víkend. Ale chápu, že pro některé lidi je sekání trávníku relax, podobně jako pro mně kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2011
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      Relax s rozklepanou uřvanou a smradlavou sekačkou v ruce ? Takový lidi by potřebovali odbornou péči... Cestou na dovolenou nemůžou projet tolik benzínu, co spálej na těch jejich zdegenerovanejch zelenejch kobercích. Jedinýmu knítečku nedají šanci, já mám na hubě delší porost. Teď jsem dorazil domů a mám pocit, že jsem v tovární hale Kolbenky při honění plánu - ze všech stran to hučí...

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2011
      Autor: ronda
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Sousedi sice prdlej se sekackama temer nepretrzite, ale k tyhle dokonalosti to prece jenom jeste nedotahli
    http://www.stream.cz/uservideo/583918-magor...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zahrádkářský galeje :-)

           

      Asi dostal pořádný zásah kroupou do hlavy.
      8-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2011
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zahrádkářský galeje :-)

         

    Ty už si u tý "svý" potřebuješ našplhat? To nevěští nic dobrýho.:-) Ale že nejlepší trávník je beton, to je svatá pravda.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2011
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (7 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024