reklama

Zapletené kolo vs klasika

Ahoj, mám malý problém - po cca 20 tis. km se se mnou rozloučilo moje zadní kolo (ráfek WTB + SH Deore) a stojím před dilematem co namísto toho. Ročně najedu tak cca 2500 km, tak ze 2/3 v terénu po nezpevněných cestách a tak z 1/2 natěžko, takže potřebuji výdrž. Jedná se o klasický 26" MTB s V-brake.
Chci rozhodně něco na průmslových ložiskách. Rozhoduji se mezi zapletenými koly Mavic Crossiride (s V-brake údajně nemají tak hroznou pověst jako s kotouči) a "dělanou sestavou" Novatec F062SB + REMERX Panther. Ve prospěch Mavicu hovoří především hmotnost (pár cca 1,9 kg oproti cca 2,3 kg u "sestavy"), ve prospěch "sestavy" pak částečně cena (nemusím kupovat obě kola najednou) a teoretická výdrž. Podotýkám, že nejsem ochoten za pár cvaknout více než cca 3600 Kč. Zajímá mne váš názor nebo rada a zejména praktické zkušenosti. Předem díky.

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2011
Autor: Scarab
  • Re: Zapletené kolo vs klasika

         

    V-čkové Crossridy a ježdění na těžko, to nevidím jako dobrou kombinaci.

    Naopak bych řekl, že ten jediný problém Crossridů a to mírně horší tuhost je u v-čkové verze naopak znatelně větší, protože má ještě méně drátů. Disková verze musí být dimenzovaná aby vydržela ostré brždění kotoučovkou.

    Při ježdění i na těžko bych šel rozhodně do té druhé varianty. Sice bude těžší, ale znatelně tužší i odolnější.

    PS: Crossridy jsem kdysi jezdil (a spoustu jiných kol před i po tom, jak dražších továrních setů co jezdím teď a to Cmaxi ST, SX a Fulcrum Red Zone XLR, tak spoustu různých ručních zápletů).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zapletené kolo vs klasika

         

    Jestli najezdíš 50% natěžko, tak neřeš váhu, rozhodující je odolnost.
    Novatec jsou odolné náby. Zadní se dělá ve dvou variantách, 2 a 4ložisková, 4-ložisko by mělo být odolnější. Mám ho vzadu, ale zatím jsem ho moc nezatěžoval.
    Jako ráfek doporučuji nějaký s dvounýtem, např. Dragon. Dvounýt rozkládá zatížení mezi obě stěny dvoustěnného ráfku. Údajně se může ozývat praskání, jak se nýt pohybuje po duralovém těle ráfku. Já mám dvounýt Eagle. (Odolnější zadní kolo jsem zvolil poté, co jsem původní zrušil, a počítal s tím, že na toto kolo přijde dozadu dětská sedačka).

    [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2011
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zapletené kolo vs klasika

           

      Ještě k prachům:
      Novatec jsou vyloženě dobré, odolné (pak bys mohl mít různé AM, nebo pro sjezdové disciplíny, ale ty jsou za jiné prachy, a často na pevnou osu).
      Remerx ty festovnější jsou také odolné, a navíc poměrně levné. Celé zadní kolo mě vyšlo kolem 2000,-.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2011
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zapletené kolo vs klasika

             

        Neni to tak davno, co mi vymenili 2 loziska ze 4 v zadnim Novatecu. Dali mi tam nejaka obyc loziska za par supu, ze pry jsou citelne lepsi a nasobne levnejsi, nez original. Ta puvodni loziska mela nalitano cca 2500 km!

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2011
        Autor: Murphy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zapletené kolo vs klasika

               

          Jo, to jsem zapomněl napsat, že Novatec má standardní ložiska jaký koupíš v prodejně ložisek;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2011
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zapletené kolo vs klasika

         

    Takže díky všem za názory.
    Kolo už mám doma - náboj Novatec F652SB (4 prům. ložiska + pevná osa) + ráfek Remerx Panther (2 nýt) + DT Swis.
    První dojem paráda - žádný vakl, minimální odpor, na první pohled velmi masivní - cena i s poštovným méně než 2000 Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2011
    Autor: Scarab
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

468 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024