reklama

Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

Zdravím všechny nakoláky!

Už mi dosluhuje staré MTB a tak nějak zjišťuji že jezdím hlavně po polňačkách, lesních cestách (sem tam přes kořen) a silničkách. Většinu roku jen tak nalehko, ale sem tam vyrazím na 3-4 dny natěžko. Mám 185cm/100kg a z posezu na MTB mně už občas tuhnou ramena a krk.

Takže jsem si řekl že moje další kolo nejpíš bude kross, který si s terénem ve kterém jezdím poradí a budu na něm přeci jen sedět jinak než na MTB a to by mohlo pomoci mým zádům. Narazil jsem na GT Transeo 1.0 Disc 2010 (které můžu mít za cenu kolem 15k) - http://www.gtbicycles.com/cze/bikes/archive...

Co si o tom myslíte? Zajímají mě věci hlavně z pohledu výbavy (brzdy - byly by to mé první kotouče, vidle) a výdrže pro zamýšlené použití. Budu rád i za jakékoliv komentáře k vašim zkušenostem s tímto kolem.

Díky moc!

[ Zpět ]
Datum: 26.04.2011
Autor: HonzaT
  • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

         

    Konkrétně tohle kolo neznám, ale takhle "na papíře" nevypadá špatně. Akorát si dobře okoukni možnost montáže nosičů a blatníků, abys pak neměl problém při natěžkyzmu.
    Jo a nezapomeň na to, že crossový kola maji převodníky s těžšími převody + o facičku větší průměr kol. Jestli jezdíš hutnější kopečky a pokud nejsi nabušenej vrchař, domluv si rovnou s prodejcem výměnu převodníku za horskej. Líp využiješ celej rozsah.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2011
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

           

      Mám GT Transeo 2 a montáž nosiče je v pohodě. Jezdím i na těžko a problém žádný nebyl.Blatníky nevím zatím jsem je nedával. S těmi převody je to pravda, kopce mě v kombinaci s mou váhou dávají zabrat. Ale lepší se to s každým kilem dolů a každým vyjetým kopcem.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2011
      Autor: Grille
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

             

        Díky za info!

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2011
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

           

      U těch převodů moc nechápu, jak to nenabušení turisté monou utáhnout.

      Na 29tce s 2,0 Supreme (takže obvod blízký crossu, jen ještě o malinko větší) mám 22/32/44 + 11/34 a jsou ty převody těžké až až.

      Takže souhlas, dal bych bikové převodníky.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2011
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

           

      Díky za tip na převodníky! Nabušenej vrchař rozhodně nejsem, spíš naopak, takže teď vím na co dát u crossu bacha.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2011
      Autor: HonzaT
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

         

    Samotný typ kola nijak posez neřeší. Jak na biku, tak na crossu může být posez jak superchrtí, tak hodně narovnaný.
    To je dané výběrem konkrétní geometrie a ne typem kola.

    Pokud je problém v oblasti krku, tak je posez moc chrtí a i na stávajícím kole lze částečně pořešit. Především to chce výrazně výše řídítka (vyhodit všechny podložky, vlajdy s větším zdvihem, představec s větším úhlem, atd.), případně i lehce zkrátit posez (kratší představec).

    Pokud občas do terénu zabrousíš, tak na tom crossu bude zcela nevyhovující vidlice, která zvlášť v kombinace s hydrami se bude kroutit jako had.
    Pokud chceš jezdit i trošku do terénu a chceš větší kola, tak bych šel cestou 29tky s pořádnou vidlicí. Cross si z toho udělat můžeš vždy taky. I když zase bude problém s cenou.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

           

      Díky moc!

      K 29" - ano, problémem by byla cena. Nejezdím zase tolik a tak často aby mi to za to stálo. Ale vypadají rozhodně zajímavě.

      Na stávajícím kole moc posez nevylepším, a to je ten problém. Bude se to tady možná zdát divné, ale mám ještě klasické staré hlavové složení a vyšší představec se mi nepovedlo sehnat. Jinak to info o možnosti lepšího posezu na horáku je zajímavé - protože zatím všechny horáky na kterých jsem se svezl, měly hodně podobný posez tomu mému. Ještě se na to mrknu.

      Takže u crosse kvůli jednodušším vidlím brát spíš kvalitní véčka než hydry? Chápu to dobře?

      [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2011
      Autor: HonzaT
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

             

        Jenom k těm brzdám - pokud často nebrodíš blátem, nebo zasviněným sněhem, aby se ti hrubej čurbes dostával na ráfky, tak slušný Véčka bohatě stačí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2011
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

               

          Určitě. Navíc na v-čkách se něco ušetří a nemusí se v dané cenové kategorii tolik šidit jinde.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2011
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

             

        Na všech svojich posledních 26tkových bikách (tak 5 kol včetně současných dvou co jezdím) jsem měl spíše narovnanější posez. A to mám hodně krátké ruce, takže na to potřebuju řídítka výše než ostatní.
        Mám je vždy tak o 2cm výše než sedlo.

        Na staré hlavové je to horší, pořád ale zbývá vždy volba vlajdy s vyšším zdvihem.
        A nemusí být vůbec moc široké, pokud sedí spíše užší řídítka, ani nemusí být drahé.
        Např.
        http://www.rockroad.cz/riditka-amoeba-borla-hb...
        v tom odkazu kecají téměř ve všech parametrech. V reálu mají 210-230g dle kusu a zdvih jsou celé 4cm (tedy vyšší než udávají).
        A jestli tam máš teď rovné, tak 4cm zdvednutí řídítek je proklatě velký rozdíl.

        Na crossu není žádný obecný důvod aby byl posed narovnanější.
        Za větší kola jdou řídítka mírně nahoru, i když někdy bývá i výše střed, což to srovná.
        Jenže zase se používají vidlice s menším zdvihem, což to zase zpět srovná.
        Maximálně některý cross má delší hlavovou trubku, což řídítka zase trošku zvedne.

        Výše bývají řídítka akorát na 29tkách a může to být právě naopak problém pro malé postavy a malé rámy jak je dostat dost nízko.
        Oproti crossu pořád ještě větší průměr kol a současně 100mm vidlice.
        Tohle je jediný případ, kdy to pošle obecně řídítka znatelně výše.

        Akorát crossy bývají poměrně často kratší. To je ale už čistě o výběru konkrétního rámu. U biků se najdou rámy od superdlouhých po superkrátké.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cross GT Transeo 1.0 Disc - co si o něm myslíte?

             

        Hydry při ostřejším brždění působí obrovskou silou na vidlici v krutu. Dokáží slušně zahýbat i s mnohem tužší 32mm bikovou vidlicí.
        A to není dobré při méně tuhých crossových vidlicích.
        V-čka dají vidlici zabrat mnohem méně.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2011
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

375 cyklistů (19 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024