reklama

Jak se jezdí na Valašsku

Pro příznivce horských kol vznikl valašských horách jedinečný projekt. Místní lesy křižuje na 300 km MTB tras, na které může návštěvník vyrazit sám nebo s průvodcem.

Datum: 14.04.2011
Autor: Redakce
  • Re: Jak se jezdí na Valašsku

         

    Nejsem příznivcem takových akcí. Nemám rád, když se masová cyklistika zavádí do volné přírody - viz výjížďka s průvodcem tam, kam by jste se nikdy nedostali. No zaplať pánbůh že by se tam nedostali, zůstalo by to alespoň nedotknuto. Takhle bude po klidu. Nemám nic proti ježdění po cyklotrasách a i po turistických značkách v rozumné míře. Jakmile se z toho ale stane masová akce, budou naštvaní všichni a matka příroda nám pak dá za uši.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2011
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se jezdí na Valašsku

           

      Presne. Bod. Tohle se udelalo s pujcovnami lodi na Vltave a pro slusne lidi je pouzitelna skoro jen v zime. Navic to vyvolava i reakci okoli. Nejdriv se sice snazi dotahnout turisticky ruch (hospody, campy, starostove), ale kdyz ho tam maji , zjisti se, ze radovym obcanum to vadi. Musi oplotit louky a pozemky u reky, vsude stoji cedule se zakazem stanovani, zakazuje se a kontroluje mnozstvi lodi a vodni stav pro sjeti nekterych useku, ...
      Kdyz se udela par singliku pro uzky okruh vykonnych a technicky zdatnych, neni to mozna dobre, nicmene tim priroda neni tak ohrozena, jako kdyz vsude vyrostou pujcovny, vyasfaltuji se stezky az do nitra pralesu a na kopce bude pivni cyklisty vozit cyklobus. Pro vodaky uz to tak dopadlo. Chceme totez i zaridit i cyklistum? 8-(

      [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2011
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak se jezdí na Valašsku

             

        Díky tomu, co se udělalo na Vltavě je Vltava pro vodáky ztracená. To je tak prodaná řeka, až je to na zvracení...
        Místa, kde je povoleno zastavit a vystoupit z vody jsou v okruhu 1 km jedno velké exkrementiště a kempy... No coment...
        Paradoxně jeden známý mi loni velmi nadšeně líčil, jak je to úžasné půjčit si nahoře na řece nafukovací člun a jedeš si, za každou zatáčkou pivečko, na jezech spousta legrace... Prostě asi jsou lidé, kterým se to líbí. Můj šálek kávy to ale rozhodně není...

        A jestli takhle chtějí otevřít široké cyklistické věřejnosti i oblasti Valašska, tak potěž Bůh.
        Ovšem tahle lokalita má jednu velkou výhodu - jsou tam svinský krpály. Ostře nahoru, ostře dolů. Vsetínský vrchy, to je nářez. Tady jsem prvně viděla v reálu takovou tu vlnitou silnici nahoru dolů jak to vídám jen v amerických filmech. To byl hnus fialovej :o)))

        Myslím, že nehrozí, že by se sem natáhli takoví ti extra rekreační cyklisti a když jo, chcípnou na první kopci, pokud se na něj teda vysápnou :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2011
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak se jezdí na Valašsku

               

          Vltava je prima - tak do pulky Kvetna a od pulky zari. V mezidobi jen v pripade delsich destu, povodni, snezeni, ...

          Legrace na jezech je mozna to uplne nejhorsi, co tahle individua nam vodakum delaji. To se pak pise o utopenych a odlovovanych vodacich, misto o debilech bez zkusenosti. I zkuseny udela chybu, ale to jsou jednotky procent mezi temi, kteri do jezu a podobne padaji. Pak se zacne delat vse pro bezpecnost, naridi se kde co a zbytek zakaze.

          S Valasskem a podobnymi lokalitami to muze v nejhorsim pripade vzit dva ruzne konce. Bud si vsichni v ramci pohodlnosti poridi elektrokola a budou delat bordel vsude, nebo na pleckach z pujcoven najedou pod kopce a tam to zasvini o to koncentrovaneji, ze to bude na mensi plose a zdrzi se dele. 8-(

          Pujcovny lodi, asfaltove cyklostezky az do hor, cyklobusy, ... to je cesta, jak prirodu znicit.
          Pak treba uplne zbytecne zakazou sjizdet tezke reky, kam by si troufly maximalne desitky vodaku u nas, zato o kousek dal pokaci stromy, vyasfaltuji parkoviste a udelaji na perej vylidku.

          Az budeme se sedel trekovych kol (silnice i prirodu nam zakazou a rychlost omezi na 15 kmh) koukat pres betonove hrazeni na zbytky lesa, budou konecne spokojeni i podnikatele v turistickem ruchu, i ochranci prirody. 8-(

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak se jezdí na Valašsku

           

      Problém nejsou průvodci, ale hospody a bufety podél cest, jsou místa kam se nevejdeš i bez průvodce a pak je plno oblastí, kde jsou vyznačené trasy a za celý den když potkáš 2 lidi tak je to hodně, protože také za celý den vidíš nejvýš jednu hospodu.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.04.2011
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak se jezdí na Valašsku

             

        Mluvíš o Beskydech? Jestli jo, tak moc v obraze nejsi. Bufetů a hospod v horách nepřibývá, ale kolařů jo. Jezdím tam 30 let na vandry, nejdřív pěšky a teď na kole. Lidí s batohem, pěšky je +- stejně, lidí natěžko s kolem mírně přibylo, ale opravdu jen málo. Co se neuvěřitelně rozplevelilo, jsou jednodenní turisti s baťůžkem, svačinou, tatrankama, jejichž obaly vidíš všude kolem chodníku a půllitrem kořalky a cyklisti na vyjížďkách. Nic proti nim, v malém počtu mi nevadí, ale organizované grupy povedou k tomu, co popisujou Murphy s Radkou. On majitel pozemku, přes jehož louku či les vede turistická stezka je ochoten tolerovat určité množství pěších, nebo kolařů, ale jakmile mu tam začnou jezdit procesí, tak postaví plotek a pustí psa. Nebo postaví bufet. Což bude varianta - lepší? Horší?

        [ Zpět ]
        Datum: 15.04.2011
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak se jezdí na Valašsku

               

          Neměl jsem na mysli konkrétně Beskydy, ale obecně celé Česko. Platí to pro všechna pohoří a vrchoviny co jich máme. Jednoznačně platí, kde nejsou hospody nejsou tam lidi. Já dovedu jezdit třeba po Orlických horách celý den a nepotkat víc než 5 lidí, totéž umím i v našem jediném Novohradeckém lese, jen se vyhýbám dvěma až třem místům, kam už bych se stejně nevešel, a ani jinde s tím nemám moc problémy. Já jsem celkem rád, když se lidi drží takhle pěkně pohromadě na několika málo převybavených trasách, pro mě pak zbývá víc klidných míst :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.04.2011
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                 

            Taky mám raději prázdné hory a lesy. Ale bohužel s Tebou nemůžu souhlasit. Vezmu příklad Smrku, druhé nejvyšší hory v Beskydech. Žádný bufet, hospoda, civilizace. Pouze turistická stezka. V minulosti navštěvovaná opravdu jen skalními milovníky hor. Dneska tam chodí mnohem víc turistů a cyklisté nejsou vyjímkou. Ale pořád to ještě jde. Až někdo začne organizovat výjezdy na Smrk, tak potěš koště.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.04.2011
            Autor: Zden42
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                   

              No jo, to když nechceš vůbec žádné lidi, tak to bys musel jet někam na Kavkaz nebo do Jižní Ameriky, ale těžko to půjde tady u nás, kde je největší vzdálenost asi 6 km k nejbližšímu obydlenému místu. U nás se turistuje už dost přes sto let a byla období, kdy se turistovalo mnohem víc než dnes. Stejně tak jako oni se nelíbí tobě, tak ty se určitě nebudeš taky libit mnoha těm co potkáváš :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2011
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                     

                Ale ne, to jsi mě špatně pochopil. Mě nevadí turisté, cyklisté na horách. Jen mi vadí, když jich jsou davy. Jsou určitá místa na horách, kde je díky občerstvení koncentrace lidí velká. Chápu to a smířím se s tím a nebo tam jedu tehdy, když je tam lidí málo - špatné počasí, všední den. Ale na místech, kde potkávám 5 lidí za den, by mi vadilo potkávat skupiny cyklistů co půl hodiny. A to vůbec nemluvím a devastaci stezek a chodníků a množství odpadků, které by tam přibyly. Mě stačí ty moje odpadky.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.04.2011
                Autor: Zden42
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                       

                  Naprosto souhlasím, takhle hodně podobné to mám taky.
                  A ty odpadky, aby jich tam moc nepřibývalo, už jsi je zkoušel někdy dát zpátky do tašky a odvézt si je domů ? :-))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.04.2011
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                         

                    Kdybych měl zastavovat a sbírat každý papírek co tam nějaké hovado nechá, tak si můžu zrovna pořídit firmu na odvoz odpadů. A nikam bych nedojel. A jo, sbírám bordel po dobytcích, ale nazastavuju kvůli každé tatrance.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 15.04.2011
                    Autor: Zden42
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                           

                      Ale no tak :-)) Já myslel tvoje vlastní odpadky, jak jsi o nich psal :-)))

                      [ Zpět ]
                      Datum: 15.04.2011
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                   

              No jo, no, když ale právě přes Smrk vede Beskydsko-karpatská magistrála...

              [ Zpět ]
              Datum: 15.04.2011
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                     

                Možná že pro pěší. Ale i pro kola?
                Ale hlavně - mě tam ty kola nevadí. Jen by mi vadilo, kdyby se z toho stala trasa pro speciální organizované vyjížďky s průvodcem.

                [ Zpět ]
                Datum: 15.04.2011
                Autor: Zden42
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                       

                  Pardon, pardon, došlo k omylu - cyklotrasa vede přes Smrček (ten má JEN 898 m)...
                  Omlouvám se za mystifikaci.
                  Ty jo, ale ten krpál je tak hnusnej, že jsem doposud fakt žila v domnění, že to vedlo přes Smrk :o)))
                  Tam ale vede opravdu jen pěší trasa.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.04.2011
                  Autor: radka
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak se jezdí na Valašsku

                     

                Pak je to jasný, za dobrého počasí tam budou davy lidí vždycky. Já na Jizerskou nebo Orlickohorskou magistrálu vyjedu taky jen za dost nepříznivého počasí, protože jinak bych se tam už nevešel a přes ty davy lidí se nedá volně jet a to už by asi bylo i lepši si vyrazit do Prahy třeba Modřanskou :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 15.04.2011
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se jezdí na Valašsku

         

    Lidí je stále víc a bohužel právě těch co chtějí na každém kopci hospodu a pohodlnou cestu. Je sice hezké, že se staví nové cyklostezky nebo alespoň upravují, ale někdy je to spíš k horšímu. Nová cyklostezka a bohužel skoro celá asfaltová je do Berouna, ze Srbska kolem skály je sice jemná šotolina, ale díky tomu i hodně lidí, kteří, když tam byly kameny, tak dál nejeli.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: HMS
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak se jezdí na Valašsku

         

    Pěší výlety s průvodcem do skal tady u nás už taky jedna společnost pořádá. Zatím se to na ještě masivnějším (než bylo doposud) "přelidnění" asi moc neprojevilo. Stále se i v plné sezóně dá najít spousta míst a tras, kde jsem rád, že někoho potkám. Samozřejmě musim vynechat vyhlášené "turistické lokality". Tak snad i na Valašsku bude "absorpční schopnost" krajiny dostatečná.....
    Na velikonoce budu pár dní v Jizerkách pod Smrkem, tak obhlídnu jak to z tohohle pohledu vypadá v okolí singlů. Zatim, když byl člověk v lese 100m od trasy, vůbec o ní nevěděl. U Sudu, Hubertky a Spálený hospody se to samozřejmě přehlédnout nedalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.04.2011
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

280 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024