reklama

Jak s kolem do vlaku v roce 2011

Většina cyklistů u nás má nějakou zkušenost s přepravou jízdního kola vlakem – ať už dobrou či špatnou. V příštím roce vypraví dráhy větší počet vlaků „s kolem a kufrem“, naopak nižší bude počet spojů s povinnou rezervací pro kola. Podívali jsme se, jaké další novinky nás čekají ve vlacích …

Datum: 11.04.2011
Autor: Redakce
  • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

         

    30 Kč za úschovu platí i pro úschovnu na nádraží. Na Kladně, hl. nádraží (Na Vejhybce :)) dotuje ČD úschovnu magistrát, takže je tam úschovné pro kola jen 5 Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

         

    Jen můžu zatleskat, jen více takových zpráv. Mé dosavadní zkušenosti jsou jen ty nejlepší, co se týče průvodčích , paráda, vždy v pohodě, ochotní speciálně na tratích Šumperk, Olomouc , Brno nebo Olomouc Břeclav

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: babosplh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

           

      Já mám bohužel horší zkušenosti s průvodčími, většina je příjemná nebo neutrální, ale čas od času se najde arogantní blb. Jeden byl obzvlášť životu nebezpečnej. Manželka tehdy už s velkým břichem jela z práce domů a na pražském hlavním nádraží zrovna probíhala nějaká mimořádná výluka. Její bezbariérový osobák byl výchozí až z následující stanice a cestující měli použít standardní rychlík. Došla k průvodčímu s dotazem kam si na tu jednu stanici může nastoupit, aby nepřekážela. Odpověď bez pozdravu, že kola neberou. Ona se nedala, že to teď hlásili, že si do toho má nastoupit. On ještě chvíli remcal a pak ať si to dá teda tamhle. Ona, že je to hodně vysoko a že tak vysoko to nezvedne, jestli by jí nepomohl. On jen zatnul zuby, vystoupil nahoru a pomalu se ohýbal pro to kolo. Když už ho měl skoro nahoře, tak ho pustil na ni. Umíte si to představit? Hodil patnáctikilové kolo na těhotnou ženskou!

      [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2011
      Autor: kiklos
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

             

        Nic proti ničemu, ale jak ty tvoje příhody s kolem, porodem a těhotenstvím čtu, tak si říkám, že vy jste adepti na první cykloporod a porodní kolo v historii zeměkoule :D

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2011
        Autor: újezďák
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

               

          Neco jako to kulate konferencni? 8-)
          Ale porodni prives by byl pohodlnejsi.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2011
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

         

    Mě by ke spokojenosti stačilo, kdyby byla konečně zprovozněná trať 081 na Jedlovou a Rybniště. Po půl roce po povodních začali na opravách dělat a teď když kouknu na stránky ČD tak by snad výluka měla skončit do konce dubna. To by byla senzace, ale zase se mi to nějak nezdá, podle toho, v jakém stavu jsem trať viděl naposledy - Petře, netušíš, jestli dojde k tomuto zázraku?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

           

      Zatím je termín konec června.
      Pak dodělávky s lokálními výlukami.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

             

        Díky, tak to by ještě docela šlo.
        Mě se zdál ten termín do 29.4.2011 15:45 nějak krátký:
        http://www.cd.cz/cd-online/vyluky/default.php...
        Ona to u Kytlic asi neni výluka ale něco jiného, co obyčejný smrtelník na jejich stránkách nenajde :o(.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

         

    Konečně odstraněna ta největší stupidita. Tedy když už je povinná rezervace, tak je konečně možná až do odjezdu vlaku (pokud je samozřejmě ještě nějaké volné místo).

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2011
    Autor: Mlok
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

           

      to už bylo loni a musím říct, že mě to potěšilo fakt hodně. Člověk se vyhnul třeba tříhodinovýmu čekání na vlak apod.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.04.2011
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

             

        Vloni to nebylo, mě se například stalo v Plzni, že jsme přijeli na nádraží 6 minut po tomto dvouhodinovém limitu a přestože ve vlaku nebylo ani jedno kolo, rezervaci mi neprodali. Vlakvedoucí nebyl naštěstí žádnej trotl a kolo mi normálně naložil.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2011
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

               

          mě rezervaci prodali loni ve Veselí nad Lužnicí právě už v klidu asi půl hodiny před odjezdem vlaku z toho Veselí...

          [ Zpět ]
          Datum: 12.04.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

             

        Já rezervaci řešil tak, pokud Jsme jeli v sobotu, tak Jsem lístky a rezervaci koupil už v týdnu po cestě sz práce, nebo se dá přes internet

        [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2011
        Autor: babosplh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

               

          Akorát že to jde jen v případě, kdy člověk už v týdnu ví, v kolik hodin přijede na nádraží...

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2011
          Autor: Ifča
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

               

          jo, já tehdy nevěděl ani kterej den na to nádraží dojedeme natož v kolik hodin :-D

          [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2011
          Autor: Jurimír
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

           

      Nevím, jak je to teď, ale v březnu jsem potřeboval jet z Valašského Meziříčí do Kolína EC Košičanem s povinnou rezervací a musel jsem si jí koupit nejpozději 2 hodiny před odjezdem z výchozí stanice, tj. Košice. Zato v Rakousku jsem koncem března jel s EC Vindobona z Villachu do Pardubic též s povinnou rezervací. Přijel jsem na nádraží v 5 hohin ráno, pokladnu otevřeli v 5.10 a vlak odjížděl myslím v 5.26. Vše jsem bez problémů stihl...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2011
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

         

    Takže moje čerstvé zkušenosti. Cesta vlakem - 3 přestupy s jízdním kolem s brašnami. Cestoval jsem z Krnova do Děčína. Koupil jsem si za 60 kč celodenní lístek na kolo, jednu povinnou rezervaci za 15kč a jednodenní síťovou jízdenku. Krnov - Olomouc: vše ok, průvodčí a vedoucí vlaku super. Olomouc - Kolín: expres Jan Perner, také zde vše ok (jen nevím proč na ty expresní vlaky se dávají ty nejhorší vagóny). Expres měl 10 m. zpoždění, takže jsem stíhal vlak z Kolína do Ustí-Střekova tak tak. A zde nastal problém. Průvodčí po mně chtěl ať si sundám brašny (vlak se už chystal k odjezdu). Jsem říkal, že to už nestihnu (ani se mi je nechtělo sundávat). Tak jsem musel zaplatit ještě 30 Kč (v přepravním prostoru neměl vůbec nic). Je zajímavé, že nikde moje brašny nevadili (ani v expresu) a zde jsem musel doplácet, mají na to právo?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2011
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

           

      Podle tarifu mají, je to další věc v úschovně.
      A ty samozřejmě tím, že se účastníš přepravy přijímáš i tarifní podmínky.

      Když ty brašny zákeřný průvodčí sundá a ve výstupní stanici ti podá holé kolo, nemáš nic v ruce o tom, že tam byly nějaké brašny.

      Podle zdravého rozumu je to blbost.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2011
      Autor: petrp
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

             

        To je přeci divné, že 5x si neúčtují nic a pak zase jo. Tak buď jsou nějaká jasná pravidla, nebo v tom mají zmatek.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2011
        Autor: Asterix
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

               

          České dráhy a jasná pravidla pro cestující?
          Ono to bude spíš hodně záviset na osobě průvodčího, jeho ochotě, přístupu, slušnosti a nebo o striktním dodržování předpisů a prudění cestujících.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2011
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

                 

            Ostatně jako v každé firmě.
            Jediná výhoda Českých drah je v tom, že mají ta pravidla zveřejněná a můžeš se s nimi ohrazovat.
            Já jsem takhle třeba v pondělí velikonční díky trváním na tarifním předpisu přesvědčil průvodčí, že má v popíku (přenosném terminálu) blbý software.
            Zkus si najít třeba u vodáren, co máš dělat když od nich chceš něco jiného než brát vodu a platit.
            Já kdysi řešil přeložení jejich stále zamrzajícícho vodovodu a řeknu ti zlatý ČD, kde mohu mávat předpisy TR10 a SPPO.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2011
            Autor: petrp
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

                   

              Nejspíš, asi určitě máš pravdu. Já vlakem jezdím hodně vzácně a vždy bez problému, ale taky bez kol a zavazadel. Já jen jak běžně čtu a slyším nářky na cestování vlakem, proto mě zaujala ta jasná pravidla. Já jsem ty předpisy nikdy nečet, tak ani nevím, jestli jsou vůbec jasně napsaná, ale třeba jo a nejasno v tom mají zaměstnanci, jak bývá běžně zvykem, viz úřady, policie atd.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.04.2011
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

                     

                Myslím, že to nemůže být jasnější:
                SPPO (smluvní přepravní podmínky) praví "206. 2. 1. Předává-li ukladatel k úschově předmět s připevněnými zavazadly, zaplatí za připevněná zavazadla samostatné úschovné."

                http://www.cd.cz/assets/infoservis/cim-se...

                [ Zpět ]
                Datum: 28.04.2011
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jak s kolem do vlaku v roce 2011

                       

                  jj díky, to jsem potřeboval vědět

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.04.2011
                  Autor: Asterix
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024